Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Pisać każdy może (tengwarem ;-) (Strona 12 z 15)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Celebrían
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 298

Wysłany: 12-03-2013 17:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Agnes napisał(a) (zobacz wpis):
Celebrían napisał(a) (zobacz wpis):

Ktos jeszcze moze cwiczy tengwar? Kaligrafuje?

Ja- od pewnego czasu. Z przymrużeniem oka Chociaż w moim wykonaniu są to głównie krótkie teksty w różnych zeszytach, pisane dla zabicia czasu na lekcjach Jestem rozwalony
Raczej nie nadają się, żeby je tu zamieszczać

Może nie nadają się do Kącika Miłośników Kaligrafii, ale tutaj na pewno! Tutaj ćwiczymy i bazgrzemy i wszystko tengwarowe się tu nadaje, nawet notatki na marginesie. Byleby były tengwarem Uśmiech

Then Celegorm no more would stay,
and Curufin smiled and turned away."

Ostatnio zmieniony przez Celebrían dnia 12-03-2013 22:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Agnes
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 12-03-2013 17:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moze nie nadaja sie do Kacika Milosnikow Kaligrafii, ale tutaj na pewno! Tutaj cwiczymy i bazgrzemy i wszystko tengwarowe sie tu nadaje, nawet notatki na marginesie. Byleby byly tengwarem Uśmiech

Nawet powtarzane w kółko: Ja chcę do domu, Nudno tutaj, albo cytaty nauczycieli?
Zeskanować to trudno, a jeszcze gorzej zrobić zdjęcie, ale jak znajdę coś nadającego się do użytku, to wstawię Z przymrużeniem oka

Nessai
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 27

Wysłany: 12-03-2013 17:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja chyba muszę dołączyć do waszego grona. Tengwaru próbowałam się nauczyć ze wskazówek dołączonych do "Władcy Pierścieni", ale się nie udało, więc skorzystałam z wspomnianej gdzieś wyżej strony internetowej (i o już dość dawno temu). Tak czy owak, tengwaru używam swobodnie nawet przy drobnych notatkach na marginesie zeszytu (to znaczy skojarzeniach Tolkienowskich, których nie mam komu pokazać) i moim największym osiągnięciem było przekonanie do niego jednej z koleżanek (a moja klasa jest wybitnie antytolkienowska). Acha, jeszcze odszyfrowanie cytatów na stronie tytułowej "Dzieci Húrina" - pech chciał, że był to egzemplarz z biblioteki, a ja go pobazgrałam... Smutek
Tak więc wszyscy wiedzą o tej mojej megaprzydatnej umiejętności, chociaż z nikim nie da się go używać.
Zeszyt mam, aczkolwiek dopiero go założyłam. Kawałki wierszy i książek latają gdzieś na luźnych kartkach, które to postaram się dopaść i wrzucić tutaj. Może mi jakieś błędy wytkniecie Uśmiech
Jeśli chodzi o pytanie, to mi się ogromnie podobają te trzy kropki. Taki arkusz "mocno pokropkowany" wygląda z daleka naprawdę ładnie. W takim razie też mam pytanko: które litery najbardziej lubicie pisać, a które najmniej? ja przykładowo nie znoszę "z" i "s", pewnie dlatego, że mają taki dziwny kształt i nie do końca wiadomo jak je napisać.
Dobrze, wybaczcie ten wywód... ale jeszcze tu zajrzę i może wtedy coś pokażę.
Nawet powtarzane w kółko: Ja chcę do domu, Nudno tutaj, albo cytaty nauczycieli?

Och, Agnes... mam dokładnie to samo Śmiech pamiętam nawet jeden wytengwarowany w zeszycie tekst matematyczki (odrobinę przekręcony z oryginału) "Czy znamy pole? Nie. Czy znamy obwód? Nie... Ale znając wysokość, możemy zdziałać cuda".

Cytat:
Ninde: XD
Legolas: Nie czóje sie komfortowo - uśmiechnoła się Legolas
Ninde: dlaczego? XD
Legolas: bo krzyrzujesz oczy

NAPOLEOSYNKI ŻYJĄ! I znają już konstytucję Kpolski/FAQ, a ty?
Powrót do góry

Celebrían

Wysłany: 12-03-2013 23:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moze nie nadaja sie do Kacika Milosnikow Kaligrafii, ale tutaj na pewno! Tutaj cwiczymy i bazgrzemy i wszystko tengwarowe sie tu nadaje, nawet notatki na marginesie. Byleby byly tengwarem Uśmiech

Zeskanować to trudno, a jeszcze gorzej zrobić zdjęcie, ale jak znajdę coś nadającego się do użytku, to wstawię Z przymrużeniem oka

Tak Śmiech Ja pamiętam, że z koleżanką pisałyśmy na lekcjach do siebie tengwarem. A i listy też pisałam z Yossarianą tengwarem! To były dobre, stare czasy Język

Nessai napisał(a) (zobacz wpis):

Ja chyba muszę dołączyć do waszego grona.

Yay! Elfik

Jeśli chodzi o pytanie, to mi się ogromnie podobają te trzy kropki. Taki arkusz "mocno pokropkowany" wygląda z daleka naprawdę ładnie. W takim razie też mam pytanko: które litery najbardziej lubicie pisać, a które najmniej? ja przykładowo nie znoszę "z" i "s", pewnie dlatego, że mają taki dziwny kształt i nie do końca wiadomo jak je napisać.

Też nie bardzo lubię tengwę áre (z) (obie wersje, choć áre nuquerna jest bardziej pisalna), ale z silme (s) nie mam problemu i całkiem ją lubię. Moją ulubioną jest chyba lambe (l) Super śmiech A najbardziej znielubioną hwesta sindarinwa (hw) bo ma u podstawy taką dziwną kreseczkę ni w pięć ni w dziesięć...

I żeby nie było, że tylko napastuję innych, żeby pokazywali swoje tengwarowe ćwiczenia to wrzucam moje. Chyba powinnam częściej zaglądać do tego zeszytu. I te drzewka przy Namárië to tak naprawdę złoty atrament, ale skaner nigdy ze mną nie współpracuje jeśli chodzi o złoty i srebrny... Smutek

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Powrót do góry

Agnes
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 13-03-2013 09:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Celebrían, świetne to Jestem za piękne po prostu. Też muszę zrobić coś artystycznie Z przymrużeniem oka Dzisiaj mam w miarę luźne lekcje to coś zrobię, ale efekt pewnie będzie gorszy, bo mam tu do dyspozycji tylko kartki w kratkę

Tak czy owak, tengwaru używam swobodnie nawet przy drobnych notatkach na marginesie zeszytu

Ja kiedyś notatkę z lekcji napisałam tengwarem, a później nauczycielka się czepiała Super śmiech

Celebrían

Wysłany: 13-03-2013 13:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Celebrían, świetne to Jestem za piękne po prostu. Też muszę zrobić coś artystycznie Z przymrużeniem oka Dzisiaj mam w miarę luźne lekcje to coś zrobię, ale efekt pewnie będzie gorszy, bo mam tu do dyspozycji tylko kartki w kratkę

Dziękuję Uśmiech To właśnie (i wrzucałam kiedyś inne strony z tego zeszytu do Klubu Miłośników Kaligrafii) powstawało na nudnych wykładach. Niestety studia się skończyły, a w pracy, nawet jak mi się nudzi, to nie bardzo mogę Ble Ble ;D I to tez pokazuje jak dawno do tego zeszytu nie zaglądałam! Zdziwienie Jestem przeciw

Ostatnio zmieniony przez Celebrían dnia 13-03-2013 22:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Brandywina
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 71

Wysłany: 13-03-2013 15:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Celebrían, podziwiam, jak to uwielbia mówić mój znajomy, szacun Śmiech
Cytat:
Polecam Paperblanks, maja piękne okładki, są porządnie zrobione, papier jest dobrej jakości.

Będąc w ferie zimowe hen daleko w Madrycie, zakupiłam mniej więcej 300-stronicową książeczkę, a w zasadzie miniaturową księgę, rzeczywiście cena z początku zwaliła mnie z nóg, ale nie mogłam się oprzeć pokusie Love Teraz spoczywa na półce, i mam jak na razie zbyt wiele szacunku do niej, żeby cokolwiek tam pisać... Ale jako tengwarowy zeszyt rzeczywiście sprawdzałaby sie wspaniale.
Cytat:

Ja nie lubię lambe, zawsze jakoś tak krzywo napiszę... S jeszcze spoko, ale z Z nigdy się nie zmieszczę w linijce, i to dość deprymujące jest Skrzywienie
Cytat:
Może nie nadają się do Kącika Miłośników Kaligrafii, ale tutaj na pewno! Tutaj ćwiczymy i bazgrzemy i wszystko tengwarowe się tu nadaje, nawet notatki na marginesie. Byleby były tengwarem Uśmiech

Ja przyznam niechętnie, że na co nudniejszych lekcjach fizyki lubię denerwować przyjaciółkę bazgraniem tengwarem po marginesach w jej zeszycie Śmiech Co prawda to i tak wychodzi na dobre, bo ona przez to, że nie rozumie, co tam jest napisane, coraz bardziej motywuje się do nauki tengwaru Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 13-03-2013 18:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ktoś jeszcze może ćwiczy tengwar?

Ja, ale tylko po polsku. Z przymrużeniem oka Niedługo coś wrzucę, przy okazji może się okaże, że robię jakieś błędy. Z przymrużeniem oka

Celebrian, to jest śliczne! chwała wam, chylę czoła, dzięki

A co do liter... Nie znoszę S. Jestem przeciw A L i Z uwielbiam! Love
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Temat: Pisać każdy może (tengwarem ;-) (Strona 12 z 15)

Skocz do: