Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Która postać jest piękniejsza? (Strona 4 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Która z postaci jest najpiękniejsza? ( Nie sugerujcie się filmem )
Galadriel
43%
 43%  [ 35 ]
Arwena
33%
 33%  [ 27 ]
"Cna rzeki córa" - Złota Jagódka
23%
 23%  [ 19 ]
Oddano głosów : 81

Autor Wiadomość
Limbo
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 21

Wysłany: 05-06-2012 20:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Skoro mam się nie sugerować filmem, to znaczy, że mam całkowicie polegać na swoich wyobrażeniach, tak? Nawet jeśli nie do końca znajdują odbicie w cytatach?
W takim wypadku bezdyskusyjnie Galadriel Love Światło Dwóch Drzew, w jakikolwiek sposób, odbite w jej włosach musiało robić piorunujące wrażenie chwała wam, chylę czoła, dzięki Skoro nawet Feanor chciał ich kosmyk... W dodatku w jej oczach pozostało światło Valinoru. To momentalnie winduje ją na pierwsze miejsce w rankingu prowadzonym przez osoby, które nie widziały Błogosławionych Krain.

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 30-12-2012 16:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli chodzi o te trzy panie - Galadriel. Ogólnie z wszystkich kobiet - Eowyn. Brakuje w opcjach Lúthien, Melian czy Vardy, ale skoro są trzy to ok:

Galadriel za jej piękno duchowe, mądrość, dobroć i majestat a także za jej ''anielskość''. Wygląd to już kwestia drugorzędna, ale lubię jej opisy w książce (zwłaszcza nt włosów i uśmiechu) - nie wyobrażam jej sobie jako promiennej niczym słońce, raczej jako eteryczną, przywodzącą na myśl wiosenne kwiaty.

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 30-12-2012 16:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ellena napisał(a) (zobacz wpis):
Brakuje w opcjach Lúthien, Melian czy Vardy, ale skoro są trzy to ok:

Jak dla mnie, to właśnie specjalnie ich nie dano, bo i tak wiadomo, że (prawie) wszyscy wybraliby właśnie którąś z nich. Z przymrużeniem oka

Moim zdaniem najpiękniejsza była Arwena, bo skoro Aragorn pomylił ją z Luthien, to musiało być coś na rzeczy. Język A wyobrażenie Galadrieli niestety spaczył mi film. Nie Nie
Powrót do góry

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 30-12-2012 17:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nindë napisał(a) (zobacz wpis):
Jak dla mnie, to właśnie specjalnie ich nie dano, bo i tak wiadomo, że (prawie) wszyscy wybraliby właśnie którąś z nich. Z przymrużeniem oka

Galadriel i Arwen też trochę podpadają pod tę dużą wybieralność, jak widać biedna Jagoda na końcu - choć wynik całkiem zadowalający Z przymrużeniem oka

Coraz bardziej mi szkoda, że PJ nie wziął się za T.B. i Jagódkę - chciałabym ją zobaczyć, bo mimo pięknych opisów własnej wizji na razie nie mam.

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 30-12-2012 17:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Galadriel i Arwen też trochę podpadają pod tę dużą wybieralność

Ale przy Luthien, Melianie i Vardzie z pewnością mało kto by je wybrał. Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Thirdiwena
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 42
Nieobecny(a): "Czekam na dopełnienie sie dni"

Wysłany: 04-02-2013 20:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nindë napisał(a) (zobacz wpis):
Galadriel i Arwen też trochę podpadają pod tę dużą wybieralność

Ale przy Luthien, Melianie i Vardzie z pewnością mało kto by je wybrał. Z przymrużeniem oka

też tak sądze. Uśmiech ja wybrałam Jagódke. uważam ją za 'najczystszą' z nich trzech. Galadriel jest silna i mądra i na prawde ja lubię. Arwene kochałam przez film ( oops, zawstydzenie ), ale kiedy poczytałam o niej stwierdziałm, ze jest jakas zimna i samolubna (?) hmmmm... . to takie moje odczucie.

http://namiestnik-faraeofanfiction.blogspot.com/
Powrót do góry

Michael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 04-02-2013 20:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ankieta ma poważną wadę, brakuje Eowyn. Jestem przeciw Protestuję!
A ponieważ moje protesty i tak nic nie zmienią, to zmuszony do wybierania z podanych opcji zagłosowałem na Złotą Jagodę. Bo zawsze robiła na mnie wrażenie najbardziej sympatycznej z tej trójki Z przymrużeniem oka.

Benedicamus Domino!

- H. Belloc
_____

Truth Himself speaks truly, or there's nothing true.
Powrót do góry

Telwen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 36

Wysłany: 10-08-2015 21:33    Temat wpisu: Re: Która postać jest piękniejsza? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kocham Arwenę, ale nie tylko przez urodę. Wybiorę jednak Złotą Jagoda, bo to postać, której najbardziej żałowałam że nie było jej w filmie. Wg mnie to mogła trochę wyglądać jak młodsza wersja Galadrieli. Ogólnie uwielbiam wszystkie trzy. I można by jeszcze Eowinę dodać. Uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Temat: Która postać jest piękniejsza? (Strona 4 z 4)

Skocz do: