Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Która postać jest piękniejsza? (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Która z postaci jest najpiękniejsza? ( Nie sugerujcie się filmem )
Galadriel
43%
 43%  [ 35 ]
Arwena
33%
 33%  [ 27 ]
"Cna rzeki córa" - Złota Jagódka
23%
 23%  [ 19 ]
Oddano głosów : 81

Autor Wiadomość
von Veron
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 51

Wysłany: 13-06-2009 13:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

VanEo napisał(a) (zobacz wpis):
pytanie skierowane do facetów - to po pierwsze Super śmiech

po drugie, czyżbyś miał ambicyje krasnoludzkie i podpuszczał nas jak Gimli podpuszczał Eomera ? Język

bo innego wytłumaczenia dla tej ankiety nie widzę Elfik Elfik no chyba ze zacząłeś świętować sylwestra wcześniej niż inni Złośliwy uśmiech

Jeśli mogę trochę offtopem polecieć...Ja dziewczyną jestem...

Roxanne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 175

Wysłany: 28-06-2009 15:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hm, kurczę, trudno nie sugerować się filmem - mimo wszystko Język

Ale ja zagłosowałam na Jagodę Uśmiech Saurona ;D Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że te dwie inne kandydatki - jako, że z jakiś wyższych, elfich rodów - są nieco bardziej wyniosłe i zarozumiałe Język
Są takie dumne, dystyngowane i w ogóle ą ę.

A Jagoda? Jagoda jest wesoła, Jagoda sobie śpiewa, Jagoda mieszka ze swoim brzydkim Tomem i jest z tego szczęśliwa Pserwa
Tom i Jagoda są tacy bardziej... radośni, beztroscy i żyją własnym życiem, własnymi sprawami Język

Podsumowując: IMO wszystkie trzy panie są piękne, każda na swój osobisty, piękny sposób. I skoro nie mogę oceniać po piękności (trzech na raz wybrać nie mogę), to dodaję też do mojej oceny styl bycia Język

Czyli mój wybór to Jagódka Uśmiech Saurona ;D

Baranek, Christopher Moore

DA
Powrót do góry

Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 09-06-2010 14:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak się mam nie sugerować filmem wychodzi mi to samo co by było jakbym się miała sugerować Uśmiech Saurona ;D .

Chociaż wiem, że ładniejsza powinna być Arwen, to i po filmie i przed filmem nie umiałam sobie wyobrazić jej piękniejszej od Złotej Jagody.
Bezsprzecznie i bezkompromisowo IM(V)HO Golden Berry.

(A poza tym Arwena się zastarzała i zbrzydła Jestem rozwalony , a Jagoda się raczej nie starzała (?).)

A do Galarieli nic nie mam (zresztą do Arwen też Język ) tylko że ona właśnie nie była taka wesoła (no chociaż kto wie, kiedyś tam była młoda i nie tak poważna Z przymrużeniem oka ).
Powrót do góry

Itlina
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 17

Wysłany: 09-06-2010 17:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja głosuje na Arwenę. Podejrzewam, że to może być siła sugestii, w końcu Tolkien sam opisuje Arwenę jako najpiękniejszą kobietę na świecie. Dodatkowo jest półefem i potomkinią Luthien, co oznacza że musi odznaczać się oryginalną urodą.

Co do Galadrieli to opisywana jest jako kobieta wysoka, a mi ta cecha wyglądu nie odpowiada u kobiet. To prawdopodobnie dlatego, że sama jestem jestem niewysoka. Uśmiech

Jagoda zawsze jakoś mi umykała gdy czytałam książkę w przeciwieństwie do pozostałych kandydatek. Wydawała mi się po prostu nieciekawa.

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 22-06-2011 09:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Galadriel, ponieważ uwielbiam Noldorów. Fakt, to głupie wyjaśnienie, ale mi na szczęście starcza. Poza tym Arwena miała również Noldorski rodowód przez Galadrielę i Idril Celebrindal, jednakże wolę pełnej krwi Noldorów, a nie mieszanki wszystkiego po trochu.
Powrót do góry

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 06-04-2012 11:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oczywiście,Varda, ale jak mam wybierać z tych trzech to w końcu po bardzo długich namysłach zagłosowałam na Arwenę. A dlaciego Jestem rozwalony Zdziwienie hmmmm... ? bo jak to Eomer i Gimli rozmawiali o poranku i wieczorze to ja chyba wolę wieczór (nie sugeruję się filmem) i Arwenę wybrałam też dlatego, że była piękna dzięki Luthien i według mnie Galadriela chyba troszeczkę przesadzała z tym jasnym kolorkiem, bo i białe ubranie, jasne włosy, jasna twarz, jasny Pierścionek... Arwena jeszcze pochodziła w ogóle z rodziny Pięknych Elfów wiec Galadriela też według mnie jest piękna, ale bardziej chyba w moim guście jest Arwena. Złota Jagódka hmmmm... ... Była według mnie piękna tak bardziej na inny sposób( bo każda Elfka jest piękna Elfik ), bardziej taka naturalna, bo Galadriela i Arwena miały chyba mniej z TAKIEJ piękności, bo miały ją raczej dziedziczną lub takie po prostu , a Złota Jagoda według mnie tą piękność ,,zdobyła'' żyjąc zgodnie z naturą, bo w końcu ,,Cna rzeki córa'' Język .

,,Dość tego! Jakim prawem synowie Finarfina kręcą się tam i siam, żeby swoje bajdy pleść temu Ciemnemu Elfowi w jego jaskiniach? Król im pozwolił rokować z Thingolem w naszym wspólnym imieniu? Prawda, są w Beleriandzie, niech wszakże nie zapominają, że ojcem ich jest władca Noldorów, chociaż matka pochodzi z obcego szczepu.'' Super śmiech
Powrót do góry

Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 06-04-2012 18:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ooo, zdecydowanie Galadriela! Miłość

Prawdziwe piękno to coś duchowego, wypływającego z duszy i czynów.

Arwena to dla mnie zwykła ofiara i fajtłapa, która podczas całego swego życia nie wykazała się NICZYM, żadnym czynem godnym uwagi, no, chyba że za takowy uznamy wypatrywanie Aragorna z bezpiecznego domku tatusia, taaak... zaissste... godny najwyższej pochwały i wymagający ogromnej odwagi heroiczny czyn. Jestem rozwalony

A Galadriela? Może nie popieram jej we wszystkich jej decyzjach, ale lubię Noldorkę! Śmiech Dumna, silna, waleczna, zdecydowana, wytrwała... Jestem za Spox (gdyby nie miała męża, to już w ogóle byłaby moja idolką Elfik).

Tak, nie wątpię w piękno i wielkość Galadrieli. Spox

A Złota Jagoda to dla mnie nikt szczególny. Tak jak Arwenka... co ona takiego wielkiego uczyniła, że miałoby z niej emanować jakieś piękno? Skrzywienie
Powrót do góry

Brandywina
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 71

Wysłany: 04-06-2012 15:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja wybrałam Arwen, ponieważ w książce było napisane, że ogólnie olśniewała urodą a do tego wyglądała jak rodzona siotra Luthien, a skoro ta ostatnia była najpiękniejszą z Dzieci Iluvatara, to wydaje mi się, że ktoś wyglądający jak jej rodzona siostra musiał równiez być bardzo piękny.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Która postać jest piękniejsza? (Strona 3 z 4)

Skocz do: