Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Która postać jest piękniejsza? (Strona 1 z 4)

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Która z postaci jest najpiękniejsza? ( Nie sugerujcie się filmem )
Galadriel
43%
 43%  [ 35 ]
Arwena
33%
 33%  [ 27 ]
"Cna rzeki córa" - Złota Jagódka
23%
 23%  [ 19 ]
Oddano głosów : 81

Autor Wiadomość
von Veron
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 51

Wysłany: 30-12-2008 22:05    Temat wpisu: Która postać jest piękniejsza? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja osobiście stawiam na Jagodę. Chociaż sam Tom Bombadil nie jest zbyt urokliwy, jego towarzyszka czaruje nas swoim wdziękiem. Arwena, jak słusznie zauważył Gimli to wieczór, Galadriel- poranek. Wybieram wieczór.
A wy?

Alqualaure
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 30-12-2008 22:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Żadna z tych z ankiety Jestem rozwalony

Idąc za słowami Mistrza
Varda - ze wszystkich istot - i to jest także wg mnie najpiękniejsza istota płci żeńskiej.
Silmarillion, Valaquenta napisał(a):
Too great is her beauty to be declared in the words of Men or of Elves

Lúthien - z Dzieci Ilúvatara
Silmarillion, Of Beren and Lúthien napisał(a):
Lúthien was the most beautiful of all the Children of Ilúvatar

Galadriel - z potomków Finwego
Silmarillion, Of Eldamar and the Princes of Eldalie napisał(a):
Galadriel, mostt beautiful of all the house of Finwë

O Arwen było powiedziane:
Lord of the Rings, Many Meetings napisał(a):
daughter of Elrond, of whom it was said that the likeness of Lúthien had come on earth again

Jeśli wliczać facetów, to z nich wybrałabym (jakżeby inaczej) Maitima - the Well-Shaped One (fanki Finroda, proszę mnie nie linczować Jestem rozwalony ), mimo że to o Diorze było powiedziane:
Silmarillion, Of the Ruin of Doriath napisał(a):
then Dior arose, and about his neck he clasped the Nauglamír; and now he appeares as the fairestt of all the children of the world, of threefol race: of the Edain, and of the eldar, and of the Maiar of the Blessed Realm

A tak w ogóle, to chyba już było w tym temacie

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

von Veron
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 51

Wysłany: 30-12-2008 22:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak zawsze zasadnicza! Chodzi mi o to, która z wyżej wymienionych postaci jest najpiękniejsza!

Morgomir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 42

Wysłany: 30-12-2008 22:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja zagłosowałem na Arwenę, czyli wieczór. Chociaż bardziej pasuje mi do niej poranek. Co do Galadrieli to ... Wiesz, to nie da się tak, trzeba by je było zobaczyć. Po opisie to każdy sobie wyobrazi kogo innego. I co najważniejsze zależy też o jakie piękno tutaj chodzi ?
O piękno umysłu, ciała... ? Sprecyzuj

Alqualaure

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 30-12-2008 23:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

(wybaczcie spam)
I trzeba było sprecyzować, że z wyżej wymienionych, a nie na mnie krzyczeć. Ble Ble ;D
Podałaś tylko swoją opinię. Odniosłam wrażenie, że o innych kompletnie zapomniałaś. Nic nowego

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 30-12-2008 23:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli chodzi o to, kto jest najpiękniejszy to oczywistym jest, że mówimy o wyglądzie, nie osobowości. A ponieważ nie mamy nic ponad opisy pełny tekst ankiety pytałby, którą z wymienionych pań wyobrażamy sobie jako najpiękniejszą. Co wydaje mi się oczywiste. Nie wiem zatem czemu komplikujecie proste pytanie ponad miarę Uśmiech Saurona ;D Co nie znaczy, że nie można się wypowiedzieć szerzej Jestem za

Co do ankiety - Galadriela, oczywiście Elfik

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

VanEo
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 29
Nieobecny(a): prawdopodobnie zapracowana lub zakopana w książkach

Wysłany: 31-12-2008 09:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

pytanie skierowane do facetów - to po pierwsze Super śmiech

po drugie, czyżbyś miał ambicyje krasnoludzkie i podpuszczał nas jak Gimli podpuszczał Eomera ? Język

bo innego wytłumaczenia dla tej ankiety nie widzę Elfik Elfik no chyba ze zacząłeś świętować sylwestra wcześniej niż inni Złośliwy uśmiech

http://vaneo.deviantart.com
Powrót do góry

Ugrunîlo

Wpisy: 349

Wysłany: 31-12-2008 10:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Jeśli chodzi o to, kto jest najpiękniejszy to oczywistym jest, że mówimy o wyglądzie, nie osobowości. (...)

hmmmm... hmm... ale w wyglądzie osobowość się zawsze jakoś przejawia... i właśnie dlatego bezdyskusyjnie...
Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Galadriela, oczywiście Elfik

Uśmiech

A teraz czemu Galadriela:

Jakkolwiek pięknie by nie pisano o Jagódce, to jak dla mnie za krótko, żeby sobie wyrobić jakąś opinię Pserwa i wyobrazić ją odpowiednio "realnie". Wydaje mi się jeszcze bardziej "nierzeczywista" niż Arwena (o średnio rzeczywistej Arwenie za chwilkę). Piękna z pewnością Córa Rzeki zdążyła być miła, gościna, życzyła dobrej nocy, zaśpiewała, zrobiła z Froda poetę i zniknęła z kart książki jako ta driada czy raczej nimfa wodna Język

Tymczasem o Galadrieli więcej wiadomo, bo dzieje Szanownej Kuzynki Maglora ( Jestem rozwalony Eru nie mogę, ten konkurs będzie mnie prześladował do końca istnienia Pserwa ) można sobie prześledzić (przy okazji konkursu Jestem rozwalony ) i więcej sobie wyobrazić... natomiast o Arwenie jest ( Złośliwy uśmiech haha) niewiele. Poza tym, że piękna wnusia Szanownej Kuzynki Maglora jest, że albo u babci, albo u taty mieszkała, że najpierw (o ile pamiętam dobrze) na Ariego uwagi nie zwróciła, potem się zakochała, potem dziergała i wyszywała, potem była królową... Jakoś płytko i niewiele o niej, nic szczególnego, nic naprawdę o niej! To, czego zabrakło mi najbardziej, to dialogów, które by mi pozwoliły jakoś wyczuć osobowość Arweny... za to jedyny, który był dłuższy i zapadł mi w pamięć, to ten z dodatków, gdy rozmawia z umierającym Aragornem. Jej słowa sprawiły, że zaczęłam ją postrzegać jako dumną elfkę, ze skrywaną z pogardą spoglądającą na ludzi. Pewnie to nieco ostro zabrzmiało Z przymrużeniem oka - może nie aż "z pogardą", ale jednak sama, póki nie poznaje ludzkiego strachu, przyznaje, co o ludziach myślała wcześniej. Niby rozumiem, że miała jak najbardziej prawo owego strachu nie rozumieć, ale jednak od córki Elronda oczekiwałam większego zrozumienia dla Ludzi, szczególnie, że z jednym z nich się związała.
Ogólnie - Arewna wydaje mi się postacią bardziej, niż osobą ( Zdziwienie sama się dziwię temu wnioskowi... i to już chyba się nadaje do tematu o spłycaniu postaci kobiecych Pserwa ), a w każdym razie nie kimś zajmującym, kimś, o kim można się zastanawiać "ciekawe co zrobiłaby w takiej czy innej sytuacji".

Galadrielę wyobrażam sobie jako bardziej empatyczną Z przymrużeniem oka a przy tym wszystkim zdecydowaną, odważną i trzymającą się swoich zasad - choćby rozmowa z Melianą o tym świadczy.

No dobrze, nim mi ktoś zarzuci, że tylko o wygląd chodziło - naprawdę sądzę, że charakter, doświadczenia i podejście do innych i otoczenia jakoś w twarzy, ruchach, tonie głosu i ogólnym wyglądzie się przejawia. Pewnie elfia społeczność by mnie za to wyklęła Język ale gdyby w ankiecie była również Lucia, to i tak na Galadrielę bym głosowała Z przymrużeniem oka

"I choć sami nie wiemy, czy opowieści te są prawdą, to wiemy na pewno, że mądrzy ludzie dawnych czasów uważali je za prawdę."
Snorri Sturluson
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Która postać jest piękniejsza? (Strona 1 z 4)

Skocz do: