Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"(...)rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może poniewczasie okazać się zła." Gildor, Władca Pierścieni

Temat: Film "Do Rivendell i bez powrotu" (Strona 7 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nero
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 215
Nieobecny(a): Wędruję po Sferach...

Wysłany: 22-01-2009 17:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pomijając fakt "skaczącego obrazu" (ale to zapewne problem ze sprzętem, a nie z filmem), muszę powiedzieć, że film jest... prześmiewczy. Szczerze mnie zdziwiło jedno... Sam był kobietą?!. Ale to było tylko pierwsze wrażenie, potem było już lepiej. Rozwaliły mnie doszczętnie Nazgule z piskliwym głosikiem i strażak Sam bijący Nazgule wężem + 10 przeciw upiorom.

Pytanie - czy fakt, że Frodo nie pokazuje swojej twarzy to zamierzony efekt, czy wola aktora? Jeżeli jest to uzasadnione w sztuce, to wybaczcie, ale czytałem ją tylko raz.

Powrót do góry

Elek
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 606

Wysłany: 22-01-2009 18:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Odpowiem tak, film jest na motywach ponieważ sztuka była zrozumiała dla bardzo wąskiego grona osób ( czyt. fanów prozy Tolkiena ). Postanowiliśmy go zrobić bardziej zrozumiałym dla innych i stąd narrator podobny do Toma Bombadila itp.
Co do obsady, były problemy z rolami dla hobbitów, więc stwierdziliśmy, że dlaczego by nie, żeby z hobbitów Frodo tylko był mężczyzną, na dodatek flegmatycznym, zrzędzącym i tak zrobić, żeby nigdy nie było widać jego twarzy do końca:) Muszę pochwalić, że jesteś Nero bardzo spostrzegawczy:)

Adamob
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 221

Wysłany: 30-01-2009 15:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Udało mi się obejrzeć film dziś (dzięki wielkie mONA za płytki Uśmiech Doszły bez szwanku chwała wam, chylę czoła, dzięki ) i powiem tak:
Tak pozytywnie zakręconego rotfla dawno nie udało mi sie zaliczyć Śmiech
Naprawde produkcję można za uznać za bardzo duży sukces i gratulacje całej ekipie Uśmiech
Musze szybko dorwać tekst sztuki Lorda Ya żeby popatrzeć i porównac jakie zmiany zostały wprowadzone.
Ogólnie to wyglądam teraz tak " Jestem rozwalony "

A teraz ukryte żeby nie spoilerować:
Powrót do góry

Meadhros
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 30-01-2009 18:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W końcu udało mi się ściągnąć film, i niezwłocznie obejrzałem go! Śmiech

Moim zdaniem, najlepsi byli : Frodo i Gandalf Śmiech Ich rozmowa na początku filmu mnie rozwaliła totalnie (zauważyłem tam jeden błąd kosmetyczny, otóż Gandalf dwa razy odkłada kubek z herbatą miętową) Język no i ten flegmatyzm Froda chwała wam, chylę czoła, dzięki Super śmiech
Świetny pomysł z Nazgulami Z przymrużeniem oka i akcja Aragorna z zapalniczkami na Amon Sul Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!!

Gratuluję nakręcenia dobrego filmu! Uśmiech Język Śmiech
Powrót do góry

Baron
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 51

Wysłany: 03-02-2009 23:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Zasługa aktora, czy też został podrasowany? Bo jego głos brzmi intrygująco

Jasne że zasługa aktora Z przymrużeniem oka

Powrót do góry

ladysherlockian
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 121

Wysłany: 07-02-2009 22:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nareszcie udało mi się ściągnąć film, po wielu tygodniach downloadu.. Czy może ktoś mógłby mi wyjaśnić, jak należy nagrac pliki na płycie, aby stacjonarny odtwarzacz DVD rozpoznał ją jako płytę z filmem? Czy wystarczy po prostu zwyczajnie to nagrać? Proszę o wskazówki, jak to zrobić, zwłaszcza w programie Nero. Nie mogę się już doczekać, aż zobaczę film na dużym ekranie. Pozdrawiam.

"(...)The book of memory
Can still be read but there is nothing more to write."
Jonathan Bate
Powrót do góry

Firenzo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 94

Wysłany: 08-02-2009 11:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Film jest świetny! Ciekaw jestem jak się prezentował podczas premiery na "dużym ekranie" Z przymrużeniem oka Jakoś na moim laptopiku bardzo dobra Z przymrużeniem oka

A z nagraniem chyba nie powinno być problemu. Wydaję mi się, że najzwyklejsze przegranie powinno poskutkować. Przynajmniej u mnie działało zawsze, co prawda nie z tym filmem, ale jednak. Druga sprawa, że każe DVD ma swoje kaprysy Z przymrużeniem oka Bez ryzyka nie ma zabawy - próbuj, albo poczekaj, aż wypowie się jakiś szpeczjalista Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3852

Wysłany: 08-02-2009 17:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiem jak wyglądają pliki z sieci, bo dostałam film na płytce, ale prawdopodobnie jest to czysta zawartość DVD, którą powinnaś nagrać jako dane, wbrew protestom Nero. Czyli jak masz folder "video_ts" (i ewentualnie "audio_ts") to nagraj je na dysku DVD jako pliki danych, beż żadnej edycji i ingerencji ze strony Nero. Ważne - nagraj cały katalog, a nie tylko jego zawartość, bo DVD player będzie szukał właśnie folderu video ts i zawartych w nim plików VOB by odtworzyć film.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: Film "Do Rivendell i bez powrotu" (Strona 7 z 8)

Skocz do: