Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Film Silmarillion (Strona 15 z 15)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 22-02-2015 21:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Artykuł Shauna Gunnera, przewodniczącego Tolkien Society o tym, dlaczego - jego zdaniem - będą kolejne filmy o Sródziemiu:
Middle-earth will return to our screens again
http://www.tolkiensociety.org/blog/2015/02/middle-earth-will-return-to- our-screens-again/

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5709

Wysłany: 22-02-2015 23:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam mieszane uczucia po tym tekście. Z jednej strony zgadzam się z autorem, że presja finansowa ze strony koncernów medialnych będzie tak wielka, że prędzej czy później TE się ugnie. Zapewne dopóki Christopher Tolkien żyje, to TE będzie odmawiać, potem jednak prędzej czy później rodzina się ugnie wobec perspektywy zysków. Zresztą i bez zgody mogą pojawiać się kolejne ekranizacje WP i H, albo Dodatków do WP.
Tyle że jest druga strona medalu. Tolkien nie robi się coraz popularniejszy i pytanie jak długo utrzyma się moda na takie kino. Wreszcie same zmiany w technologii sprawiają, że rozwój kina może pójść w zupełnie nieprzewidywalną stronę.
Wątpię też w ekranizację Silmarillionu jako takiego.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 14-10-2017 18:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chciałabym nawiązać do prowadzonej w tym temacie dyskusji o twórczości Zhanga Yimou sprzed kilku lat oraz hipotetycznej ekranizacji Silma.
Dyskusja zaczyna się tutaj, a konkretnie rozpoczyna ją post Watchera.

Oglądnęłam wreszcie Dom latających sztyletów.
Wizualnie ten film jest prześliczny, ale po co te przekombinowane akrobacje taneczne i bitewne? Nie mogłam zawiesić swojej niewiary na widok wygibasów łamiących wszelkie prawa fizyki. Z przymrużeniem oka
Rozumiem, że zamysłem reżysera była baśniowość, jednak wolałabym ją w mniej nachalnym wydaniu, w ujęciu bardziej realistycznym. Cała opowieść by na tym zyskała w moich oczach.
Gra aktorska bardzo dobra, cała trójka głównych bohaterów (Mei, Jin i Leo) zagrana znakomicie.
Takeshi Kaneshiro istotnie prezentował się przystojnie i śliczne ciuszki miał, pasujące do elfów. Język
Nawet wzrost ma całkiem słuszny (1,8 m), jak na Japończyka (ściślej Japończyka i Tajwańczyka jednocześnie). wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Widziałam kilka filmów Zhanga Zhimou. Nie podoba mi się nowszy trend jego twórczości, wpisujący się w gatunek wuxia - będący zarówno ukłonem w stronę chińskiej tradycji sztuk walki, jak i hollywoodzkiego rozmachu, z nadmiarem efektów specjalnych.
Cesarzowa również cierpi na tę samą bolączkę co Dom latających sztyletów.
Uważam, że wcześniejsze filmy tego reżysera były o wiele ciekawsze. Przede wszystkim były nader realistyczne, co nawet bolało z powodu przygnębiającej tematyki, a oprawa wizualna była równie dopieszczona.
Ju Dou i Żyć oceniam wysoko.
Jednak za absolutny majstersztyk i najlepszy film Zhanga Yimou uznaję Zawieście czerwone latarnie. Love Świetna, choć smutna historia (oparta na opowiadaniu Tonga Su), znakomita gra aktorska, bogactwo symboliki, widoczne choćby w rytuale zawieszania latarni oraz przepiękne malarskie sceny wewnątrz prastarej urokliwej i klaustrofobicznej posiadłości.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

źródło - tu

Nie miałabym nic przeciwko np. ekranizacji wybranej historii z Silma w bardziej kameralnej otoczce jak we wcześniejszych filmach Zhimou Yanga.

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

Temat: Film Silmarillion (Strona 15 z 15)

Skocz do: