Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Film Silmarillion (Strona 3 z 15)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 05-05-2002 12:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja sie tam nie martwie: zobaczycie, ze po kasowych sukcesach WP przyjdzie kolej na Hobbita a potem wlasnie na S. I tez mysle, ze zaczna od Berena i Luthien, bo jest tam wszystko, co interesuje dzisiejszego widza: i watek milosny, i magia, i kupa scen bitewnych, a wiec miejsce do popisu dla facetow od efektow specjalnych. A potem... moze zatopienie Numenoru? Uśmiech Saurona ;D Kupa pismakow zarobi przy okazji na porownywaniu z Atlantyda...
Powrót do góry

Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 28-06-2002 22:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adiemus napisał(a):

Ja sie tam nie martwie: zobaczycie, ze po kasowych sukcesach WP przyjdzie kolej na Hobbita a potem wlasnie na S. I tez mysle, ze zaczna od Berena i Luthien, bo jest tam wszystko, co interesuje dzisiejszego widza: i watek milosny, i magia, i kupa scen bitewnych, a wiec miejsce do popisu dla facetow od efektow specjalnych. A potem... moze zatopienie Numenoru? Uśmiech Saurona ;D Kupa pismakow zarobi przy okazji na porownywaniu z Atlantyda...

Nooooooołł, nooooooooł, noooooooooołłłł !!! Spazmy
Wprost nie wierzę w to co czytam ! Widziały gały co brały

WP to zupełnie inna książka niż Silmarillion - chcieć ją sfilmować to tak jakby próbować przenieść na ekran Biblię - tyle że dla większości ludzi postacie z Bilii są znane, a - nie oszukujmy sie - naprawde niewielka część ludzi orientuje się w mitologii Tolkiena. Sfilmowaniu 'S' mówię zdecydowane NIE !!! - bo zrobiono by film pod publikę, spłaszczony filmik akcji, kolejny hollywoodzki blockbuster Jestem przeciw

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 29-06-2002 08:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dlaczego tak oponujesz przeciwko kreceniu S? Niech robia!!!
Oczywiscie lepiej dla nas, zeby nie krecono tego w holiwud, ale chyba nie ma innego wyjscia...
Moja propozycja: Ridley Scott rezyserem! Jestem za
A my bedziemy mieli kopalnie tematow na forum (i przestaniemy sie martwic o zastoj) Uśmiech Saurona ;D

Powrót do góry

Watcher

Wpisy: 643

Wysłany: 29-06-2002 12:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenai napisał(a):

Nooooooołł, nooooooooł, noooooooooołłłł !!! Spazmy
Wprost nie wierzę w to co czytam ! Widziały gały co brały

WP to zupełnie inna książka niż Silmarillion - chcieć ją sfilmować to tak jakby próbować przenieść na ekran Biblię - tyle że dla większości ludzi postacie z Bilii są znane, a - nie oszukujmy sie - naprawde niewielka część ludzi orientuje się w mitologii Tolkiena. Sfilmowaniu 'S' mówię zdecydowane NIE !!! - bo zrobiono by film pod publikę, spłaszczony filmik akcji, kolejny hollywoodzki blockbuster Jestem przeciw

Dlaczegoooooo? A ja tak bardzo chcę zobaczyć na ekranach Nirnaeth Arnoediad Płacz 4 Uśmiech

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

Elenai

Wpisy: 535

Wysłany: 29-06-2002 15:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

"Dlaczego" ?

Ponieważ Tolkien tworzył 'S' przez całe swoje życie a i tak nie zostawił kompletnego, skończonego dzieła - dopiero jego syn zebrał w całość te opowieści - a to moim zdaniem świadczy o tym jakie to dla Tolkiena było wazne, i że chcial to zrobić perfekcyjnie - dlatego jakakolwiek ingerencja, zmiana jego wizji przez rezysera (a to będzie nieuniknione jeśli zechcą aby film na siebie zarobił) bedzie 'świętokradztwem'.

Poza tym WP i 'S' to zupełnie różne książki - we WP wszystko jest realistycznie i dokładnie opisane, więc nawet jeśli reżyser nie ma żadnej wizji, to wystarczy aby pokazał wszystko dosłownie - a w 'S' jest jakaś tajemnica, niedopowiedzenia, i dlatego sfilmowanie go odebrałoby mu całą 'magię'.

I czy wyobrażacie sobie figurkę Vardy, kubek z Melianą albo Feanora reklamującego Pizza Hut ?
Bo mnie od razu krew zalewa jak sobie o czyms takim pomyślę wściekły

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Elanor

Wpisy: 365

Wysłany: 29-06-2002 15:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenai napisał(a):

Poza tym WP i 'S' to zupełnie różne książki - we WP wszystko jest realistycznie i dokładnie opisane, więc nawet jeśli reżyser nie ma żadnej wizji, to wystarczy aby pokazał wszystko dosłownie - a w 'S' jest jakaś tajemnica, niedopowiedzenia, i dlatego sfilmowanie go odebrałoby mu całą 'magię'.

Tak - święta racja i muszę się zgodzić. Twórcy filmu musieliby w Silmie wymyślić wszystko - od strojów przez szczegóły architektoniczne po wygląd krajobrazu. I mało prawdopodobne, by zgadzało się to z wizją czytelników tak jak WP. Przecież w WP wiele rzeczy opisanych jest bardzo szczegółowo, a i tak nie wszystkim się podoba (patrz temat "Styl archtektoniczny Śródziemia w filmie")
I jeszcze jedna rzecz, być może szczegół, lecz mógłby zaważyć poważnie na odbiorze filmu. W samym WP najwięcej chyba kontrowersji w doborze aktorów wywołały elfy. Wiadomo - nie ma ludzi tak pięknych, by mogli dobrze oddać elfa. A przecież w Silmie właśnie elfy to 75% postaci...

maeglin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 126

Wysłany: 01-07-2002 00:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czemu jestescie tak przerazeni? Nakręcą zle-szkoda ale mogą tez nakręcić dobrze a wtedy Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Zła ekranizacj nie zaszkodzi Tolkienowi a dobra przyspozy mu nowych fanow i ucierzy starych Silmarilion w kinie Love . Niech kręcą! Zycze powodzenie komukolwiek by chcial się tego podjąć Uśmiech To by było COŚ Śmiech

Elurin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 96

Wysłany: 02-07-2002 12:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Silmarilion nakręcić można, ale chyba tylko tak jak kręcono biblijne opowieści. Była kiedyś seria filmów opowiadających najważniejsze wątki Bibli np. Dawid i Goliat, Mojżesz. Nie zgadzam się też ze stwierdzeniem, że jak będzie żle to nic nie szkodzi. Większość młodych ludzi kreuje swoją wyobraźnie i zainteresowania na podstawie filmów. Jeżeli wyjdzie beznadzieja to się zrażą i tyle. A tak w ogóle to nie wierzę by udała się taka ekranizacja. To musiałyby być trzy filmy po osiem godzin Z przymrużeniem oka , a i tak wycieliby niezły kawał.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Następna

Temat: Film Silmarillion (Strona 3 z 15)

Skocz do: