Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Barbara Karlik i Nick Keir - prawie tolkienowski koncert :D (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 330

Wysłany: 23-11-2008 22:45    Temat wpisu: Barbara Karlik i Nick Keir - prawie tolkienowski koncert :D Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kilka godzin temu zakończył się podwójny koncert, o jakim bez wątpienia warto wspomnieć na tolkienowskim forum. W gdańskim klubie Zejman wystąpił Nick Keir oraz Barbara Karlik (na forum Maskotka). Basia jako wprowadzenie do koncertu Nicka zagrała kilka własnych kompozycji (w tym piosenkę do książki Jacka Dukaja "Czarne Oceany") oraz znanych szkockich melodii, jako ukłon w stronę pochodzenia Nicka. Występ jej był przepiękny. Ze swej strony mogę tylko żałować, że nie wykonała tym razem "Dziewczę ze stali" czy "Adunai" - utworów napisanych do słów Nifrodel i Avari. Jeżeli ktoś już jakiś czas temu nabył jej płytę, to stanowczo warto aby posłuchał artystki na żywo. Cudowny głos, delikatne, czyste brzmienie harfy, klimat iście czarodziejski. Basiu, gratulacje!!! chwała wam, chylę czoła, dzięki
Osoba Nicka Keira powinna być jeszcze bardziej znana szczególnie tolkienistom interesującym się tolkienowskimi inspiracjami w muzyce ponieważ był on przez jakiś czas członkiem Tolkien Ensemble - na dowód zdjęcie. Artysta to przesympatyczny, otwarty i ciepły człowiek potrafiący wprowadzić iście szkocką atmosferę do polskiej publiczności a przy jego muzyce nogi same rwą się do tańca (prawda Elindil? Elfik ). Nick Keir ma na koncie około 30 albumów, a czegoś więcej na jego temat można dowiedzieć się z jego strony internetowej.

Na koniec (sorry, Basiu, nie mogę się powstrzymać, to było zbyt piękne Złośliwy uśmiech kwiatek z koncertu:
Zdanie z zapowiedzi Basi:
- co łączy mnie z Edynburgiem? To, co mam między nogami... - tu wskazanie na śliczną harfę celtycką Cláirseach, którą... istotnie trzymała między nogami... Miny publiczności były po prostu cudne Śmiech

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Maskotka
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 23

Wysłany: 24-11-2008 10:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

oops, zawstydzenie

Bardzo mi mło słyszeć takie ciepłe slowa. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że szykuję w grudniu koncert na zimowe przesilenie, więcej opowieści, więcej muzyki i więcej głupich żartów Z przymrużeniem oka

A naprawdę nie wiedziałam że Nick był w Tolkien Ensemble i kiedy to ze sceny powiedział byam zapewne równie zaskoczona jak Ty. Ale wszystko pasowało i wskoczyło na miejsce Uśmiech Odpowiedni czas, odpowiednia szerokość geograficzna i odpowiedni klimat.

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 25-11-2008 11:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Maskotka, a jest szansa, żebyśmy posłuchali Cię na przyszłorocznym TolkFolku? Język chwała wam, chylę czoła, dzięki
(na wszelki wypadek: drugi weekend lipca Spox )

Powrót do góry

Maskotka
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 23

Wysłany: 25-11-2008 14:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie bedę zapeszać ale _coś_ wiem Język :> jak juz beda infa oficjalne chętnie się podzielę.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Barbara Karlik i Nick Keir - prawie tolkienowski koncert :D (Strona 1 z 1)

Skocz do: