Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Co byś zrobił na miejscu Noldorów? (Strona 2 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co byś zrobił na miejscu Noldorów?
Zostaję w Amanie
38%
 38%  [ 26 ]
Opuszczam Aman
61%
 61%  [ 41 ]
Oddano głosów : 67

Autor Wiadomość
Morgomir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 42

Wysłany: 06-08-2008 20:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W ankiecie zaznaczyłem, że zostaję a Amanie, ale po dłuższym namyśle ruszyłbym za Feanorem. Chciałbym się zemścić za to że Ungolianta i Melkor zniszczyli piękne światło Dwóch Drzew i ukradli Silmarille. Na miejscu takiego Noldora był bym zbuntowany i z chęcią wyruszyłbym w nieznane. Lecz jeśli wiedziałbym o klątwie Madnosa i to, że Noldorów którzy opuścili Aman czeka zdrada itp. zostałbym w Amanie. Miałbym spokój, i gdybym tam został, to myślę że czułbym się bezpiecznie z Valarami.

Ossesik
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 25

Wysłany: 09-11-2008 15:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zair Ugru-nad napisał(a) (zobacz wpis):
Ugrunîlo napisał(a) (zobacz wpis):
Tylko... pewnie by mi się niezbyt chciało ostatecznie w Lothlorien siedzieć ;P

Z drugiej strony Szanowna Kuzynka Maglora sporo ekhmm.. podróżowała po Śródziemiu, zanim osiadła w Lothlorien Z przymrużeniem oka
Jeśli idzie o mnie, to zagłosowałam na opcję opuszczenia Amanu. Jednak sądzę, że nie pod wpływem talentu oratorskiego Feanora, nie dla Silmarili, ale dlatego, że Aman by mi się... znudził. Najlepiej chyba oddają to słowa Kasiopei z jej opowiadania "Atar":
Kasiopea w Atar napisał(a):
Elrond z czasem polubił Tol Eresseę, lecz nieraz, w skrytości serca, chwytał się nad tym, że tęskni za dzikim i gwałtownym wichrem Śródziemia, za kapryśną wiosną i trzaskającym mrozem w zimie. Tu pogoda nie dawała się we znaki, jeśli wiało to nigdy tak, by uprzykrzyć wędrówkę, deszcz był błogosławionym nektarem ziemi, a nie przenikającą na wskroś ulewą, a mrozy panowały ponoć tylko na najbardziej niedostępnych rubieżach.

Choć "wicher Śródziemia"nie byłby mi zapewne znany przed opuszczeniem Amanu, to sądzę, że właśnie jego by mi brakowało w tej pięknej i idealnej krainie i tęskniłabym właśnie za żywiołami, za tym, co czyni naturę groźną, a jednocześnie tak piękną Z przymrużeniem oka I opuściłabym Aman, czując z jednej strony lęk i przed nieznanym, a z drugiej - przeświadczenie, że gdy to ujrzę, poczuję i nazwę, lęk zmaleje, a ja się jeszcze bardziej zahartuję Rządzę

Zgadzam się z Zairem, lecz nie z innymi mówiącymi [piszącymi} że poszliby gdyby nie wiedzieli co spotka Noldorów...Ja poszedłbym nawet gdyby wiedzial...jak napisał Zair Aman był zbyt idealny a zycie w nim było bardzo nudne....na dłuższą mete...póxniej pewnie odszedłbym z Beleriandu by zwiedzic Srodziemie...jesli szczescie by mi dopisalo zabralbym ze soba kompanie mi podobnych...
Powrót do góry

Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 02-04-2010 13:35    Temat wpisu: Re: Co byś zrobił na miejscu Noldorów? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Natolin napisał(a) (zobacz wpis):

I musisz dokonać życiowego wyboru: zostajesz i idziesz? Nie wiesz jeszcze o przepowiedni Mandosa i o tym, że większość Noldorów zginie w przeprawie prze Cieśninę Lodowej Kry. Jakiego dokonasz wyboru?

OPUSZCZAM!!!
Już, teraz, zaraz, bez chwili zastanowienia, nawet gdybym wiedziała, co mnie czeka. Wkurzyłabym się na tego Morgotha i absolutnie nie usiedziałabym dłużej niż pół minuty w Amanie Ratujcie bo go pobiję Ratujcie bo go pobiję Ratujcie bo go pobiję . Gdybym była elfem byłabym złym elfem, taki już mam charakter nic na to nie poradzę wściekły .
W dodatku byśmy sobie poszli z Galadrielą i Feanorem. Tak, tak, jego też lubię Diabelski uśmiech . A w Śródziemiu mogłoby być ciekawie.
Poza tym-co??? miałabym nie zobaczyć Alqalonde, Doriathu, Lothlorien, Lúthien i Arweny?
Chciałabym być przeklęta, bo ja jestem zbuntowana wieeeeeeeeeelgachny uśmiech .
Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 02-04-2010 14:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

(Ja bym w ogole do Amanu nie szla, a jak juz bym sie tam urodzila to tez bym sie z checia wyniosla.)

Thuringwethil, dlaczego Noldor w Amanie by nie mial zobaczyc Alqualonde? hmmmm... Z Doriathu to by cie jako Noldora pogonili i tyle bys sie naogladala Luthien, a w czasow Arweny i Lothlorien bys z duzym prawdopodobienstwem nie dozyla Złośliwy uśmiech

'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 06-04-2010 13:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kaile napisał(a) (zobacz wpis):
Z Doriathu to by cie jako Noldora pogonili i tyle bys sie naogladala Luthien

Szkoda... Smutek Ale ja bym przecież nic złego nikomu nie robiła, tylko Morgothowi. Poza tym w Amanie nie miałabym prawie żadnej szansy jej zobaczenia, przecież wtedy jak przyleciała do Mandosa to się prawdopodobnie nie pokazywała wszem i wobec. W Śródziemiu miałabym jakąś malutką.
Thuringwethil, dlaczego Noldor w Amanie by nie mial zobaczyc Alqualonde? hmmmm...

Poprawka malutka, szarej przystani Uśmiech .
czasow Arweny i Lothlorien bys z duzym prawdopodobienstwem nie dozyla Złośliwy uśmiech

O żesz... Tak, to jest akurat bardzo możliwe Skrzywienie .
Co oczywiście nie zmienia w żaden sposób mojej decyzji Nie Nie .
Powrót do góry

fanatic
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 23

Wysłany: 06-04-2010 13:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Został bym w Amanie chyba, że niemal wszyscy pobratymcy powędrowali by do Śródzmia. Lecz nie widzę sensu w oddalaniu się od Nieśmiertelnych Krain.
Powrót do góry

Natolin
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 382

Wysłany: 06-04-2010 20:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

fanatic napisał(a) (zobacz wpis):

Został bym w Amanie chyba, że niemal wszyscy pobratymcy powędrowali by do Śródzmia.
Początkowo 9/10 Noldorów poszło za Feanorem, więc chyba dużo pobratymców by Ci nie zostało Uśmiech .
Powrót do góry

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 22-06-2011 09:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja bym poszła. Ale nie za Feanorem, ponieważ jego nie tolerowałam, tylko za Fingolfinem, który obiecał bratu iść za nim i dotrzymał tej przysięgi! Mógł przecież powiedzieć: "A co mnie obchodzi wojna Feanora, niech sam sobie, chciwiec, odzyskuje swoje Silmarille". Ale tego nie zrobił i za to go szanuję, i dlatego też poszłabym za nim. i nie wróciłabym na pewno z Finarfinem, ponieważ jestem osobą upartą i jak już raz się za coś zabiorę, to dążę do celu nie bacząc na wszystko.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Co byś zrobił na miejscu Noldorów? (Strona 2 z 4)

Skocz do: