Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Fanfiki Geirve (Mantidy) (Strona 1 z 4)

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Geirve
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 459

Wysłany: 29-07-2008 17:09    Temat wpisu: Fanfiki Geirve (Mantidy) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiem, czy nie łamię regulaminu (jeśli tak, proszę usunąć), ale nigdzie nie jest napisane, że twórczość musi być polskojęzyczna. Otóż, cierpię na osobliwą przypadłość - nie umiem pisać tolkienowskiej fanfiction po polsku (pewnie dlatego, że mi się żadne tłumaczenie nie podoba). Jeśli ktoś miałby ochotę zajrzeć do moich dzieł, publikuję na fanfiction.net jako Mantida:

http://www.fanfiction.net/u/659471/Mantida

(Część jest też na Henneth Annun, ten sam pseudonim.)

Uwaga: znaczna część to slash (w znaczeniu relacji męsko-męskiej, nie erotyki), osoby nietolerujące aluzji/wątków homoerotycznych w fanfikach tolkienowskich zapraszam do czytania nieslashowych (i zresztą dobrych) "Of Durin and Kibil-nala", "Cold light" i "I have always valued my privacy". (A, "Pipeweed" też nie jest slashem.) Nie ukrywam, że zależy mi na recenzjach, bo usiłuję znaleźć motywację do ukończenia rozpoczętych fanfików.

Ostatnio zmieniony przez Geirve dnia 29-07-2008 19:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Elbereth

Wpisy: 330

Wysłany: 29-07-2008 19:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gratuluję tak dobrej znajomości angielskiego w takim razie Uśmiech Ja odważyłam się napisać w tym języku jeden jedyny fanfik (tez slash:P) ale kiepsko mi wyszedł ^^
Nie wiem, czy ten temat powinien tu być czy nie, niemniej cieszę się, że nie tylko ja piszę slashe - choć linka nie dam - mam uraz do homofobów po innych forach Z przymrużeniem oka

W wolnej chwili zabiorę się za czytanie Twoich Uśmiech

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Tavarunya

Wpisy: 305
Nieobecny(a): W lesie

Wysłany: 29-07-2008 19:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja droga Pani Gwiazd, linków do Twej radosnej twórczości nie dasz tutaj ale tylko i wyłacznie dlatego, że to jest temat Geirve i jak będziemy się chciały pochwalić naszą twórczością, to sobie własny założymy Elfik
Podobnie jak przedpiśczyni gratuluję tak wysoce rozwiniętej znajomości angielskiego i z czystej ciekawości też chętnie przeczytam ^^.
Mam jedynie nadzieję, że moja średnia znajomość angielskiego pozwoli mi zauważyć i docenić poziom ficów. Ale komentarze już mogą być po polsku, prawda? Język
Fajnie, że jest jeszcze jedna slaszystka na forum.

Geirve

Wysłany: 30-07-2008 08:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

wpisy na które w tym poście odpowiada Geirve zostały przeniesione do tematu Slash w fanfikach tolkienowskich
elfy
-----------------

Pardon. Widzę, że popełniłam błąd wspominając slash w pierwszym poście (chciałam po prostu przestrzec), bo w mojej twórczości naprawdę nie o to chodzi. Otóż, centralnym tematem w moich fanfikach (niemal wszystkich) są relacje (różnego typu) między elfami i krasnoludami - co się rozciąga na związek Legolasa i Gimlego (którym, umówmy się, w intencji Tolkien na pewno romantyczny nie był, ale na postawie wyłącznie tekstu WP z dodatkami, abstrahując od autora jako takiego, na upartego taką interpretację można postawić). Fascynuje mnie tutaj spotkanie, poznanie, akceptacja i w końcu miłość do Innego - bo miłości dwóch bardziej różnych istot u Tolkiena nie ma. A reszta moich fanfików to po prostu humor z przymieszką parodii (bo, co tu dużo gadać, większość slashowych fanfików jest po prostu śmieszna).

Zatem, proponują dyskusję o slashu (w której zresztą chętnie będę uczestniczyć - bardzo ładny post, Ellin) przenieść w bardziej stosowne miejsce, bo nie jestem przypadkiem typowym. (NB, Achika, mam 35 lat.)
Powrót do góry

Elbereth

Wpisy: 330

Wysłany: 30-07-2008 08:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Pardon. Widzę, że popełniłam błąd wspominając slash w pierwszym poście (chciałam po prostu przestrzec), bo w mojej twórczości naprawdę nie o to chodzi.

Nie masz za co Uśmiech Ja sama przestrzegam i to kilkakrotnie, bo nieraz spotkało mnie tyle przykrości ze strony takich, co najchętniej przyczepiliby Tolkienowi łatkę Radia Maryja, że można mieć uraz Uśmiech

Przyznaję też, że jeszcze nie miałam czasu się w Twoje teksty wczytać, niemniej już po pobieżnym przejrzeniu nie wyglądały mi na opowiadania 15latki;) A więzi miedzy istotami różnych ras mnie też fascynują. Tak Legolas i Gimli, jak relacje elfy - ludzie. Przykre trochę, że na filmie z Gimlego zrobili taką parodię. Jest to śmieszne, niemniej - krzywdzące. A nasz biedny Admin chyba już zrobił porządek w temacie, z tego co widzę Uśmiech

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Geirve

Wysłany: 07-08-2008 21:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dodałam nowy rozdział do noweli "Verba docent, exempla trahunt" tutaj: http://www.fanfiction.net/s/4432154/1/Verba_docent_exempla_trahunt
Powrót do góry

Geirve

Wysłany: 16-08-2008 23:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nowy drobiazg http://www.fanfiction.net/secure/story_edit.php?storyid=4477876/1/

Humor/parodia/Nazgule, gwarantowanie bezslashowe.
Powrót do góry

Geirve

Wysłany: 26-08-2008 21:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

'Farazbund' - Pewien stary krasnolud i bardzo młody elf spotykają w jeszcze spokojnym Doriath. Nie, nie slash.

http://www.fanfiction.net/s/4498099/1/Farazbund
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Fanfiki Geirve (Mantidy) (Strona 1 z 4)

Skocz do: