Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Oryginalne filmy i ciekawostki tolkienowskie (muzyka i film) (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 02-12-2012 23:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Za radą Sirielle zamieszczam animację pt. Luthien's escape znalezioną na yt:

Link

Cytat:
An animated version of a scene from JRR Tolkien's greatest unfinished work, "The Lay of Leithian". Princess Luthien Tinuviel, the most beautiful elf that ever lived, is trapped in a treehouse by her father, King Thingol, to prevent her from running off to rescue her boyfriend Beren from Sauron's dungeon. But... with a little bit of Rapunzel style magical hair growth, she escapes. A second year animation assignment by Adam Kirk at Sheridan college, dedicated to the memory of a friend and fellow Tolkien fan who recently passed away.

Edit.

Link

Link

Link

Link

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Ellena

Wysłany: 18-12-2012 16:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

bluworm na YT napisał(a):
My animated film based on J R R Tolkien's poem "The Mewlips", with music and song by Colin Rudd. The Mewlips are nasty creatures that hobbit parents scare their children with, so the kids don't wander off with foolish ideas of adventure. This is a fan film. It is in no way endorsed or approved by the Tolkien Estate or any affiliates. It is a work of love and admiration and will never be used to earn any profits.

Link

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Ellena

Wysłany: 20-03-2013 19:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Eärendil Journey:

Link

ja już wszędzie widzę twarz Blooma Język

The sons of Elrond:

Link

Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 20-03-2013 22:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ellena napisał(a) (zobacz wpis):
Eärendil Journey:

Link

To jest świetne wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Jestem za Ciekawe czy zrobili tylko trailer, czy też cały film.

The sons of Elrond to już klasyka Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Ellena

Wysłany: 20-03-2013 22:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Ciekawe czy zrobili tylko trailer, czy też cały film.

Mam nadzieję, że film powstanie, spróbuję poszukać info hmmmm... Mnie zaciekawiło to ''The revenge of Cirdan 8'' zza kulis, ahh... gdyby to nie był tylko żart Śmiech W ogóle kulisy mega Jestem za Love

Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 06-07-2013 21:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To niestety był tylko trailer, szkoda, ale i tak świetny pomysł Jestem za

Poniżej włoski film inspirowany WP i Silmarillionem, niestety bez napisów, więc bez znajomości włoskiego ciężko to będzie docenić. Szkoda, bo wizualnie prezentuje się ciekawie:

Link

Link

Edit.

Będzie tłumaczenie na angielski Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Ellena

Wysłany: 02-04-2014 01:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Znalazłam parę krótkich animacji/filmików Uśmiech

Huorn

Na yt chyba tego nie ma, nie znalazłam w każdym razie Smutek więc dam link do vimeo:

http://vimeo.com/50750268

CAVI title sequence Smith of Wootton Major - jest opening, ciekawe czy powstanie kiedyś cała animacja hmmmm... :

http://vimeo.com/60979201

The Adventures of Tom Bombadil

http://vimeo.com/75491164

The Lord of the House of the Golden Flower or The Fall of Gondolin by Sally Barnes - z głosem Pace'a czy Blanchett byłoby cudniej, ale i tak dość ciekawie zrobione.

http://vimeo.com/67756699

Roverandom - claymation

http://vimeo.com/42167738

\SAURON>RING_ : Le Retour de l'Anneau (The Return of the Ring)

http://vimeo.com/32906397

Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 518

Wysłany: 12-10-2016 22:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak widać poniżej, Lay of Leithan budzi w ludziach natchnienie.
Jak ktoś ma ochotę na Berena niczym księcia Filipa ze Śpiącej Królewny i absolutny brak dialogu, akcji i czegokolwiek, to polecam Jestem rozwalony

Link

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Oryginalne filmy i ciekawostki tolkienowskie (muzyka i film) (Strona 3 z 4)

Skocz do: