Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Oryginalne filmy i ciekawostki tolkienowskie (muzyka i film) (Strona 1 z 4)

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 16-07-2008 02:00    Temat wpisu: Oryginalne filmy i ciekawostki tolkienowskie (muzyka i film) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Szukam odpowiedniego wątku i nie widzę. Filmiki nie pasuje ani do humoru, ani nigdzie, a myślę, że podkład jest dość ciekawy - nie tyle chodzi mi tu o obraz, co muzykę. Elbereth Gilthoniel - Elven Hymn:

Link

i jeszcze jedna pieśń po rosyjsku i w quenyi? Maitimo Quendale i Theleniss Ni Auta Numenna:

Link

Oczywiście, w obu filmikach brak spisu grafiki i odnośników wściekły

Uwaga ogólna. Kochani, jak już bierzecie czyjś obrazek i muzykę bez pytania, to okażcie odrobinę szacunku i podajcie źródło w opisie.
Inaczej powiem chłopakom, że to Wy schowaliście Silmarile Złośliwy uśmiech

Co do tematu - nie chciałabym, by ten temat przerodził się spis linków filmików prezentujących obrazki Skrzywienie Filmy powyżej pojawiły się ze względu na podkład. Może powinny iść do muzyki albo lingwistyki? hmmmm...

Wrzucajcie tutaj filmy, które mają coś oryginalnego do zaprezentowania. Fan filmy? Ciekawe interpretacje? Jak choćby prezentowany już wcześniej zapis z rosyjskiego larpa Silmarillion-Extrime Noldor:

Link

Jednym słowem dzieła bardziej twórcze.

Sprawa humoru - już jest wątek z humorem tolkienowskim, więc nie wiem czy humorystyczne filmy powinny iść tutaj, raczej tam.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 20-03-2013 22:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 16-07-2008 08:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Subiektywnie, Elven Hymn bardzo mi się podoba, natomiast Maitimo Quendale podobałoby mi się bardzo ze względu na tematykę Złośliwy uśmiech , ale muzyka mi się niestety nie podoba, kwestia gustu.
Extrime Noldor jest niewątpliwie ciekawe, jak zwykla (niezwykła?) gra Larpowa potrafi tak wiernie oddać śródziemne realia. Btw, ten elficki pan na początku z Silmarilami, toż Feanor?

Fakt, powinno sie podawać źródla obrazków i muzyki (choć autorzy muzyki sa podani, tyle dobrze), w Maitimo... są także obrazy Kasiopei (prócz tego Nasmith i reszta). Śmiech

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 16-07-2008 09:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Może lepiej stosować bbcode:
Kod:

[youtube]adres[/youtube]

po co za każdym razem otwierać jeszcze jedno okno przeglądarki skoro filmy z youtube można oglądać bezpośrednio z forum. Ale de gustibus Uśmiech

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 16-07-2008 10:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

elfy - można, tylko wtedy licznik na YouTube się nie zwiększa (chyba), a i opisu filmu nie widać, a w opisie są autorzy pieśni podani. W przypadku części filmów oczywiście nie ma potrzeby linkowania, lepiej wstawić gotowy film z playerem.

Sędziwojka - Tak, Fëanor. Postaci z płytami CD to Valarowie, resztę głównych postaci można rozpoznać po herbach. Tylko Maedhrosa się dopatrzyć nie mogę, albo to ten ciemnowłosy dryblas na Fëanorem, albo chłopak z ufarbowanymi włosami (na marchewkę). Stroje mają piękne Uśmiech

Powrót do góry

Mornen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 16-07-2008 20:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak Kasiopea zgłosi nadużycie do Youtub'a w sprawie używania jej grafik, to powinni ten filmik usunąć. Ostatnio zawsze tak robią z materiałami do których ktoś zgłosi prawa autorskie. Jeśli się nie mylę hmmmm...

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 17-07-2008 01:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Heh, nie wiem czy to jest tego warte, lepiej edukować ludzi, niż napadać. Ja niechcący napadłam wczoraj jedną niewiastę lub dwie, muszę pamiętać by nie pisać komentarzy o 3 rano Szeloba Kasiopea musiałaby zaraportować 90% filmików powiązanych z JRRT, bo jej obrazki są wszędzie, to samo Jenny Dolfen i Ivanneth. Większość artystów przymyka oko, jak są podane nazwiska twórców i linki do galerii, zwykle też zgadzają się na użycie ich obrazów, jak się poprosi. Ale znam też parę osób, które dostają szału, jak widzą swoje obrazki na YT i od razu raportują.

Mnie zirytowało, jak ktoś podał w credits, że obrazki są z Google Złośliwy uśmiech Chyba za ostro odpisałam, ale nie mam jak sprawdzić, bo wykasowano mój komentarz. Irytuje mnie, że ktoś ma czas i chęć zebrać te obrazki i zmontować, ale już mu się nie chce podać źródeł, ani ich odszukać. Jakby to Google było jednorazowego użytku i nie można było obrazka poszukać raz jeszcze. No, ale to była uwaga na marginesie, w sumie offtop.
W każdym razie z Rosjanką się dogadałam i sama jej podam, co ma wrzucić w opis. Mam jakoś więcej zrozumienia dla sąsiadów zza Buga, którzy o prawie autorskim za wiele nie wiedzą i inaczej na nie patrzą. Amerykanie mnie denerwują, bo przywłaszczają sobie czyjąś pracę i żądają do tego praw autorskich, bo dodali na czyimś obrazku ostre ucho i badziewny filtr. Tyle nt. obiektywizmu Uśmiech Saurona ;D

Powrót do góry

Alqualaure
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 17-07-2008 22:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No, tak, prawa autorskie nikogo tu nie obchodzą Złośliwy uśmiech choć z drugiej strony to niezła reklama dla artystów.

Ale do rzeczy: zainteresowało mnie (oczywiście) Maitimo Quendale. Czy ktoś mógłby przetłumaczyć tekst na polski Pytajnik Byłabym bardzo wdzięczna chwała wam, chylę czoła, dzięki

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Ninquelen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 222

Wysłany: 17-07-2008 23:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Alqualaure napisał(a) (zobacz wpis):
No, tak, prawa autorskie nikogo tu nie obchodzą Złośliwy uśmiech choć z drugiej strony to niezła reklama dla artystów.

Jak, skoro nie są podane ani ich nazwiska, ani strony? Nie każdy zna te prace. Ludzie pomyślą "ładny obrazek" i tyle.
Swoją drogą, spotkałam się już z wiarą, że wszystkie obrazy znalezione w googlach są tam wyłącznie do użytku internautów Język

There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream. People made of smoke, and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there’s injustice, and somewhere else the tea's getting cold.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Oryginalne filmy i ciekawostki tolkienowskie (muzyka i film) (Strona 1 z 4)

Skocz do: