Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Kto psuje jakąś rzecz, żeby lepiej poznać jej istotę, ten zbacza ze ścieżek mądrości." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Dziesiąty "jubileuszowy" numer Aiglosa (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 24-07-2008 00:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Alarm!!UWAGA, UWAGA !!! AIGLOS nr 10 JUŻ W SPRZEDAŻY!!! jeeeeej! skaczę z radości drink palmiasty Alarm!! Pobudka,czas leci! Gandalf na Cienistogrzywym brawo

Drodzy czytelnicy! Uśmiech

Mam zaszczyt zaprezentować Wam zawartość numeru dziesiątego,
jubileuszowego hurrra!! impreza!! szampan!! :

ARTYKUŁY I ESEJE
- Portret hobbita z czasów młodości - dojrzewanie jednostki, dojrzewanie Opowieści -Jakub Urbański 'Conducator'
- Cień ludzkiego losu- o najpotężniejszym z Dziewięciu - Anita Weber 'Zâir-Ugru-nad'
- O woźnicy, świetle, rozstajach dróg i mądrości serca w Śródziemiu-Anna Adamczyk-Śliwińska 'Nifrodel'
- Tolkien i wikingowie. Czyli o związkach J.R.R Tolkiena z wiktoriańską literaturą na temat Północy - - Michał Leśniewski 'M.L.'

FANFIKI, POEZJE i INNE-

"Akt miłosierdzia" - Kasiopea'
"Drobiazg" - Tekla Cichocka 'Tici'
Wybór poezji autorstwa Katarzyny Wojdak 'Avari', Anny Adamczyk-Śliwińskiej 'Nifrodel', Katarzyny Staniewskiej 'Elring' i Joanny Drzewowskiej 'Adaneth' oraz dwa komiksy:
- Sceny z życia lolfów czyli "Skandaliczny mezalians"- Izabeli Kamińskiej 'Elenai' Z przymrużeniem oka i
-"Cała prawda o Amon Hen"- Kasiopei

Wydarzenia oraz zagadki tolkienowskie autorstwa Katarzyny Wojdak 'Avari Róża mam pomysł!!!

WYWIADY, RECENZJE i POLEMIKI -

- Wywiad z Johnem Howe - Kasiopea
- Jeszcze o 'Dzieciach Hurina' - polemika z artykułem "Dzieci Hurina. Na marginesie publikacji nowej książki J.R.R Tolkiena" M. Leśniewskiego i A. Sylwanowicz - -Piotr Florek 'Neratin'
- Opowieść o Klątwie Morgotha. Bardzo subiektywna recenzja (Dirhaval of the Havens [własc. J.R.R Tolkien, red. M.Leśniewski], Narn e-'Rach Morgoth)- - Joanna Drzewowska 'Adaneth'
- Tam i z powrotem poprzez manuskrypty, czyli o historii 'Hobbita' Johna Rateliffa (John Rateliff, The History of The Hobbit, t.I, Mr. Baggins, t.II, Return to Bag-End,) - Jakub Urbański 'Conducator'
- Baśń i oralność w tekstach Tolkiena (Adrian Jakuboze,Maria E. Pobieżyńska, Michał Żaczek, Baśń- oralność- zagadka. Studia i Materiały, t.1, red. naukowa Jakub Z.Lichański.) -Karolina Stopa-Olszańska 'Melinir'

GRAFIKI

# Danuta Sarna
# Elżbieta Delinowska
# Zbigniew Kusz
# Anna Kulisz
# Mateusz Rasiński
# Monika Richova
# Elena Willems
# 'Tuuilky'
# 'Kasiopea'
# 'Karolina Stopa-Olszańska'
# 'Małgorzata Pudlik':
# Izabela Kamińska 'Elenai'
# Katarzyna Wojdak 'Avari'(ozdobniki)

Krótkie streszczenia artykułów możecie przeczytać tutaj: http://aiglos.tolkien.com.pl/numer10.php

Chcielibyśmy uczcić ten okrągły jubileusz drobnym prezentem dla Was, mianowicie zakładką z motywem aiglosowym, która będzie dołączona do każdego egzemplarza (na zdjęciu na stronie internetowej awers i rewers). Wyjątkowo także publikujemy dwa komiksy: tradycyjnie komiks Izabeli Kamińskiej 'Elenai', jak również komiks 'Kasiopei'. mam pomysł!!!

Zaktualizowaliśmy także dział: "Listy do redakcji" Uśmiech (numer 7, 8, i 9. Zapraszamy Uśmiech )
Chętnie dowiemy się, jakie refleksje budzi w Was pięć lat przygody z tolkienowskim półrocznikiem. Najciekawsze maile i opinie opublikujemy na naszej stronie internetowej. Uśmiech Jestem za

Serdecznie pozdrawiamy

Redakcja z otwartymi ramionami, i`m all your`s

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Ninquelen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 222

Wysłany: 24-07-2008 01:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A będzie można go kupić na spotkaniu UW? ( które nie będzie na UW Z przymrużeniem oka )
There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream. People made of smoke, and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there’s injustice, and somewhere else the tea's getting cold.
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 24-07-2008 08:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ninquelen napisał(a) (zobacz wpis):
A będzie można go kupić na spotkaniu UW? ( które nie będzie na UW Z przymrużeniem oka )

Na pewno mam pomysł!!! Jestem za Część Aiglosów nr 10 pojechała z Tolk Folku z Memelkiem do Wa-wy Uśmiech

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Achika
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 446

Wysłany: 06-08-2008 09:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miałam wczoraj mozliwość obejrzenia nowego numeru i mam dwie uwagi:

1) ogromnie spodobała mi się nowa szata graficzna działu poezji, polegająca na umieszczeniu ilustracji (ślicznych!) na styku stron, a wierszy niejako z brzegu. Wielkie gratulacje dla Melinir za taki układ. Wyglada naprawdę ładnie.

2) komiks o lolfach. Rany... uśmiałam się aż mi tchu zabrakło. To zdecydowanie najlepszy z dotychczasowych odcinków (moim zdaniem, oczywiście). Zakasował nawet Kasiopei historyjkę o Boromirze, Frodzie i Pierścieniu... Jednym słowem: BRAWO!
(tak przy okazji: a są może te komiksy gdzieś dostępne internetowo?...)

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 06-08-2008 09:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Achika napisał(a) (zobacz wpis):

(tak przy okazji: a są może te komiksy gdzieś dostępne internetowo?...)

Są specjalnie rysowane dla Aiglosa i na razie ich w necie nie ma. Może kiedyś Elenai wrzuci je na swoją stronę Komiksy Elenai gdzie jest większość jej komiksów ale na razie się na to nie zanosi.

Halcatra
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 188

Wysłany: 13-08-2008 10:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Coś mnie dzisiaj naszło, że warto by napisać kilka słów od siebie o jubileuszowym Aiglosie.

Tradycyjnie już mocną stroną Aiglosa są ilustracje. Tym razem mamy przedstawione także prace z konkursu "Bitwy i Pojedynki I Ery". Mnie tradycyjnie najbardziej urzekają grafiki Kasiopei i z tego, co wiem, to nie tylko mnie. Z przymrużeniem oka

Mamy do przeczytania cztery bardzo ciekawe eseje. Szczególnie spodobał mi się ten autorstwa Nifrodel O woźnicy, świetle, rozstajach dróg i mądrości serca w Śródziemiu. Szczególnie pasjonujące są te kawałki o mądrości serca, tak zgrabnie przedstawione. Z przymrużeniem oka

Brakuje trochę tekstu Kasiopei. Jakoś tak przyzwyczaiłam się już do tych mów obronnych podpadających nam czasem bohaterów i trochę mi takiego tekstu brakuje.

Opowiadania i kącik poetycki prezentują się za to bardzo okazale. W tym numerze jakoś tak więcej mamy wierszy niż zazwyczaj i muszę przyznać, że wyszło to całości na dobre.

Intrygująca jest polemika autorstwa Neratina i przyznam szczerze, nic bardziej nie mogło mnie zachęcić do ponownej lektury numeru ósmego. Z przymrużeniem oka

Tradycyjnie są recenzje i mam prośbę jedną do Redakcji - następnym razem wytnijcie te heretyckie fragmenty recenzji Adanci, w których pisze, że nie jest tolkienistką. Wedle świeżo opracowanej definicji przez zjazdowiczy bydgoskich tolkienista jest ktoś, kto interesuje się literaturą Tolkiena. A nie wyobrażam sobie, żeby ktoś kto pisze recenzję książki tolkienowskiej się nią nie interesował.

Mamy dwa komiksy - jeden Kasiopei, jeden Elenai. Nie potrafię ocenić, który mi się bardziej podoba. Z jednej strony komiczne "widać - nie widać", z drugiej Beren Barbarzyńca. Śmiech
Powrót do góry

Ninquelen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 222

Wysłany: 13-08-2008 15:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Halcatra napisał(a) (zobacz wpis):

Tradycyjnie są recenzje i mam prośbę jedną do Redakcji - następnym razem wytnijcie te heretyckie fragmenty recenzji Adanci, w których pisze, że nie jest tolkienistką. Wedle świeżo opracowanej definicji przez zjazdowiczy bydgoskich tolkienista jest ktoś, kto interesuje się literaturą Tolkiena. A nie wyobrażam sobie, żeby ktoś kto pisze recenzję książki tolkienowskiej się nią nie interesował.

A nie przesadzasz trochę z tą herezją? Mamy wolność słowa, każdy może mówić o sobie, co mu się żywnie podoba i uważać się lub nie uważać za tolkienistę, jak chce.

There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream. People made of smoke, and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there’s injustice, and somewhere else the tea's getting cold.
Powrót do góry

Niuchaczaus
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 212
Nieobecny(a): Na Przełęczy

Wysłany: 26-08-2008 16:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzisiaj rano stałam się (wreszcie!) posiadaczką dziesiątego numeru Aiglosa Love Nie wczytałam się jeszcze dokładnie we wszystkie artykuły, ale to, z czym zdążyłam się zapoznać między gotowaniem zupy a prasowaniem, wystarczyło, żeby ową zupę przypalić Język Zaczęłam, jak zwykle, od wierszy, fanfików i komiksów. Obie "Kołysanki" Joanny Drzewowskiej 'Adaneth' oraz "Beleriand" Nifrodel przypomniały mi wieczór spędzony w ogrodzie babci - gwiazdy, maliny i białą koniczynę w trawie Love Po przeczytaniu fanfików Kasiopei (synowie Feanora wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Miłość, Zakochanie ) i Tici (zwłaszcza opis Delty Anduiny Jestem za ) ze spokojnego nastroju przeszłam do chichotów nad komiksami (spoiler:elficki odpowiednik "udaj się na drzewo w celu prostowania owoców tropikalnych" Śmiech ). Podsumowując: nie żałuję spalonej zupy i czekam na następny numer Z przymrużeniem oka

Honorowa Prezes PAS Przekleństwa
OSANwE - NMI6 Cool 3
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: Dziesiąty "jubileuszowy" numer Aiglosa (Strona 3 z 3)

Skocz do: