Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Bohaterowie Tolkiena - cele, wartości, dążenia... (Strona 5 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thorgal20
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 84

Wysłany: 09-11-2008 18:40    Temat wpisu: Tom Bombadil Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ze wszystkich postaci występujących w powieściach Tolkiena najbardziej tajemniczą postacia jest oczywiście Tom Bombadil ze Starego lasu. Muszę przyznać że odkąd pierwszy raz przeczytałem Władcę (to było pare lat temu) to zawsze zaskakiwała mnie ta postać najbardziej. Dziś po wielu latach odkad jestem fanem twórczości Tolkiena nadal postać Toma Bombadila mnie intrygyuje. Jest to niewątpliwie najbardziej niespodziewana i tajemnicza postać. Wszyscy mówią o elfach, ludziach, orkach, Entach itp a ja chciałbym wszcząć dyskusje o Tomie Bombadilu. Kim on był takl naprawde? bo to że Był "Najstarszy" ze Śródziemia jak to ujał w książce dużo nie mówi. Mam kilka teorii na jego temat. Gdzies wyczytałem że Bombadil był Majarem. No cóz moznaby się z tym zgodzić ale jednak nie do końca. Gdyz jak sam powiedział był wcześniej niz wszystko . to daje duzo do myślenia. Jedną z moich teorii jest to że Tom Bombadil mógłbyć wcieleniem samego Iluvatara. Wiem że ta teoria wzburzy wieloma z was, ale aby ja w miare mozliwości udowodnić chciałbym posłużyc się przykładem: jak wiemy Iluvatar Moc nad Mocami, stworzył najpierw elfów, potem ludzi. Jak wiemy jego sługami byli valarowie. Którym powiedział że maja rzadzic i opiekowac sie Ardą. On jednak w momencie gdy pojawiają się ludzie znika z kart Silmariliona. Z kolei Tom Bombadil pojawia sie niewiadomo dokładnie kiedy, wiadomo tylko tyle że widział przemarsz elfów, narodziny ludzi, że był straszy niż cokolwiek w Sródziemiu. Tak więc wydawać by sie mogło że moja teoria jest słuszna. Dlatego zapisałem sie na forum aby dowiedzieć się tego, a także tego co o tym sadza inni fani Tolkienowskiego Świata.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Temat: Bohaterowie Tolkiena - cele, wartości, dążenia... (Strona 5 z 5)

Skocz do: