Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wreszcie łamiąc się z sobą przemówił i ze zdumieniem usłyszał z własnych ust słowa, jakby jego słabiutkim głosem ktoś inny wyrażał swoją wolę: - Ja pójdę z Pierścieniem, chociaż nie znam drogi." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Różne zespoły nawiązujące do Tolkiena (Strona 4 z 10)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Folcwine
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54

Wysłany: 31-07-2009 23:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A to niespodzianka, słucham sabatonu już jakiś czas, ale ten kawałek chyba nie widnieje na żadnej płycie? Lubię ten zespół, to jest chyba power metal, zresztą Sabaton nijak się ma do czcicieli kozła Z przymrużeniem oka Chociaż nieraz wokal może przypominać taki styl Śmiech
Jedyne co odczuwam negatywnego, to to, że piosenka została napisana na szybko, ale chyba ją zrobili bardziej dla zabawy.
Emm, co jeszcze miałem...
A! Zair, jeśli Ci wpadła w ucho taka muzyka szczerze polecam album The art of war (szczególnie podobają mi się utwory od 6 ścieżki ). I jeszcze może dwa kawałki nie z tego albumu Panzer Batalion i Stalingrad. Taka dobra playlista.

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 31-07-2009 23:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Folcwine napisał(a) (zobacz wpis):

A to niespodzianka, słucham sabatonu już jakiś czas, ale ten kawałek chyba nie widnieje na żadnej płycie?

Jest w dwupłytowym albumie "Metalizer" Z przymrużeniem oka

Jedyne co odczuwam negatywnego, to to, że piosenka została napisana na szybko, ale chyba ją zrobili bardziej dla zabawy.

Odniosłam wrażenie, że raczej jest dopracowana... szczególnie tekst jest bardzo starannie zredagowany Z przymrużeniem oka Zresztą ten utwór jest w albumie ("Metalizer"), który, wbrew swojej nazwie, akurat nawiązuje tematycznie do bardzie "tradycyjnych" tematów power metalu Z przymrużeniem oka

A! Zair, jeśli Ci wpadła w ucho taka muzyka szczerze polecam album The art of war (szczególnie podobają mi się utwory od 6 ścieżki ). I jeszcze może dwa kawałki nie z tego albumu Panzer Batalion i Stalingrad. Taka dobra playlista.

No właśnie odrzuciła mnie trochę tematyka Płacz Z przyczyn osobistych nie przepadam za tematyką II Wojny Światowej i chociaż forma artystyczna i wątki ściśle muzyczne nie pozostawiają wątpliwości co do poziomu artystycznego Sabatonu, to słowa, które są dla mnie bardzo zrozumiałe, zniechęcają mnie trochę do słuchania..

Ale akurat "Shadow" i kilka innych sięgających bardziej w przeszłość bardzo mi się podobają Uśmiech

Btw. sabaton to jest również wywodzące się z łaciny określenie na element zbroi średniowiecznej, będący osłoną stopy Z przymrużeniem oka Więc co do tych "czcicieli kozła" nie byłabym taka pewna Jestem rozwalony

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Folcwine
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54

Wysłany: 01-08-2009 23:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Umh ale wpadka ;D Akurat mam prawie wszystkie albumy Sabatonu, okazało się, że metalizer również, a piosenki albo nie wysłuchałem dobrze, albo jak leciała to byłem gdzieś afk...
No może rzeczywiście pochopnie napisałem o tym, że napisana na szybkiego została. Chociaż może dlatego tak się zasugerowałem, ponieważ znam kilka lepszych kawałków. Ten uznałem po prostu za słabszy. Jednak nie ma wątpliwości co do tego, że sama tematyka utworu wręcz zmusza mnie i moje uszy do słuchania tego ; ) I wcale przez to nie cierpię, a przeciwnie, coraz bardziej mi się podoba. Może z czasem jednak się przekonam do niej całkowicie Z przymrużeniem oka
Teraz mam nauczkę, aby nie pisać opinii po jednorazowym odsłuchaniu xO Jestem przeciw

Mnie akurat tematy II wojny interesują może nie pod względem naukowym, po prostu lubię o tym czytać, taka pasja, ale nie wkuwam faktów, bardziej się zaczytuję w XVIIw ; )
BTW. kozioł jak zgodnie ustaliliśmy nie pasuje do tego zespołu i jego fanów Z przymrużeniem oka

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 07-11-2009 20:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Polski zespół z Warszawy, nazywa się Sirion. Ktoś o tym pisał u nas?
Tu info: http://legalez.nuta.pl/z.html?ID=3467

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Coś jakby black ambient Z przymrużeniem oka .
Cytat:
Opis granej muzyki
Muzykę tworzoną w ramach tego projektu można chyba zaklasyfikować jako ambient. Poprzez czerpanie inspiracji z dzieł J.R.R. Tolkiena posiada ona pewną magiczną atmosferę nawiązującą do dziejów Śródziemia.

Historia
Sirion powstał pod koniec 1999 roku jako jednoosobowy projekt. Zaowocowało to nagraniem pierwszego instrumentalnego albumu "Quenta Silmarillion", który został wydany w 2000 roku nakładem Dark Forest Promotion. Kolejnym albumem wydanym w 2001 roku również przez Dark Forest był "The Long Journey... Through the Lands and Forests". W odróżnieniu od pierwszego materiału pojawiły się na nim wokale nawiązujące do Black Metalu. Najnowszą płytą ukończoną na początku 2004 roku jest albym "Lorien", dotychczas nie wydany na którym głosu swego użyczyła także Joanna.

Członkowie
Vesemir - klawisze, wokal Joanna - deklamacje

Na stronie można odsłuchać utworów, także można odsłuchać całych utworów na last.fm: http://www.lastfm.pl/music/Sirion/+tracks
Utwory mają bardzo tolkienowskie tytuły: Valaquenta, Lorien, Quenta Silmarillion, Gondolin, Elessar itd.

Hm, może to jest ktoś od nas, tylko ja o tym nie mam pojęcia? hmmmm...

Powrót do góry

Ninquelen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 222

Wysłany: 07-11-2009 20:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja to kiedyś reklamowałam, ale chyba na f2 Z przymrużeniem oka Kiedyś, kiedyś miałam kontakt z twórcą, bo obracaliśmy się w podobnym kręgu znajomych, ale urwał się już dawno temu. Niekiedy myślę o tym, żeby spróbować się skontaktować, bo posiadam tylko jeden album, a chętnie weszłabym w posiadanie pozostałych Z przymrużeniem oka
There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream. People made of smoke, and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there’s injustice, and somewhere else the tea's getting cold.
Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 07-11-2009 20:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja również chętnie Uśmiech Słucham stąd: http://www.lastfm.pl/music/Sirion/Quenta+Silmarillion, i szczególnie przyjemnie się słucha nastrojowej muzyki z albumu "Quenta Silmarillion" Uśmiech .
Powrót do góry

Ninquelen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 222

Wysłany: 07-11-2009 20:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zgadza się, to bardzo przyjemny album Uśmiech Miałam go kiedyś, ale to były jeszcze czasy kaset i taśma się zerwała ;> Chyba trzeba będzie się w końcu kopnąć i napisać, ciekawe tylko, czy adres mailowy podany na stronie jest aktualny, jakieś trzy lata temu był... A może napisać grupowo? Z przymrużeniem oka
There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream. People made of smoke, and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there’s injustice, and somewhere else the tea's getting cold.
Powrót do góry

Meldagor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 447

Wysłany: 21-06-2010 18:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W sumie to nie zespół, lecz tylko jedna piosenka i niby nie bezpośrednio nawiązująca do Tolkiena, ale niech ktoś mi tylko spróbuje wmówić, że to nie jest ostatni marsz entów:

Link

Jeśli ktoś jest zainteresowany, tekst można znaleźć tutaj. Uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Różne zespoły nawiązujące do Tolkiena (Strona 4 z 10)

Skocz do: