Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Różne zespoły nawiązujące do Tolkiena (Strona 1 z 10)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 13-06-2008 14:53    Temat wpisu: Różne zespoły nawiązujące do Tolkiena Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Różne, bo pomyślałam, że nie ma co mnożyć wątków, niech będzie sobie taki, gdzie można coś wrzucić o jakiejś tolkienowskiej muzycznej ciekawostce, co to tylko ze dwie osoby się wypowiedzą.

W związku z pracą od kilku tygodni siędzę przede wszystkim w hiszpańskich Googlach, i proszę, znalazł mi się zespół (chyba argentyński) o jakże pięknej i znaczącej nazwie Feanor. Oczywiście to jakiś metal Złośliwy uśmiech Jest kilka tolkienowskich ciekawostek, bo okazuje się, że zespół z Tolkiena wziął nie tylko imię słynnego Noldora.
Na stronie internetowej zespołu http://www.feanor-truemetal.com.ar/ mamy Przysięgę synów Feanora: w języku hiszpańskim, angielskim i w quenyi Z przymrużeniem oka Ciekawa jestem, czy jest poprawnie napisana:

Nai kotumo ar nilmo, kalima Vala
thauza ar poika, Moringothonna,
Elda ar Maiya ar Apanoona,
Endooresse Atan sin uunoona,
ilar thanye, ilar melme, ilar malkazon samme,
osta ilar harwe, lau Ambar tana,
soo-thauruvaa Feanaarollo, ar Feanaaroo nossello,
iman askalyaa ar charyaa, ar mi kambe mapaa,
heraa hirala ar haiya hataa
Silmarille. Sii vandalme ilyai:
unqualee son antaavalme mennai Aure-mettaa,
qualmee ten' Ambar-mettaa! Quettalman lasta,
Eru Iluuvatar! Oiyaamoorenna
mee-quetamartya iire queluvaa tyardalma.
Ainorontesse tirtasse lasta
ar lma-vandaa enyalaz, Varda Manwe!

Członkowie zespołu nazywają siebie wojownikami. Posłuchać nie mam jak (ciekawe, czy warto? Pserwa szczególnie że na okładce są krzyże celtyckie, co wydaje się nie pasowac do zawartości), ale tytuły (te, które rozumiem, zaciekawiają), więc wstawię printscreeny:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 13-06-2008 20:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak ktoś bardzo chce, to gdzieś mam mp3 z ich strony, o ile ich nie skasowałam. Ciężkie granie, które nie przypadło mi do gustu.

Edit. Nie mam, ale nagrania i video są w dziale media, tylko w Firefoxie mi się nie ładują, trzeba użyć IE:
http://www.feanor-truemetal.com.ar/media.html

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Ninquelen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 222

Wysłany: 13-06-2008 21:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

<Mi się ładuje, ale coś jest skopane i w dziale media wszystko jest przesunięte w lewo i nie widać. ALe wystarczyło skopiować:
http://www.feanor-truemetal.com.ar/media/Feanor_Invencible.mp3
http://www.feanor-truemetal.com.ar/media/Feanor_Leviathan.mp3
Nie podoba mi się wokal. Odnoszę wrażenie, ze członkowie zespołu są bardzo młodzi, bo to jednak zwykle bardzo młode osoby rajcują się rzeczami typu "death to false metal" i "true metal". Z wiekiem przychodzi bardziej sensowne podejście. Sama muzyka jest w porządku, ale wokal sprawia wrażenie, ze wokalista jeszcze nie przechodził mutacji.

There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream. People made of smoke, and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there’s injustice, and somewhere else the tea's getting cold.
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 13-06-2008 21:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wg tego, co pokazuje IE:

AUDIO
Feanor "Invencible". 4,06 mb MP3 (Taken from INVENCIBLE).
Feanor "Leviathan". 5,84 mb MP3 (Taken from INVENCIBLE).
Feanor “Las bolas suficientes” 5,67 MP3 (New Song).
Feanor “Noches duras” 4,58 MP3 (New Song).

VIDEO
Noches Duras - recital (Online Video)
Estrella Del Norte - Official clip (Online Video).
Las Bolas Suficientes - Non official video (Online Video).

Powrót do góry

Ninquelen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 222

Wysłany: 13-06-2008 21:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Trzeci i czwarty plik wymaga hasła. Dlatego nie dałam linków do nich. No, chyba że w IE nie wymaga?
There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream. People made of smoke, and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there’s injustice, and somewhere else the tea's getting cold.
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 13-06-2008 22:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wytrzymałem 40 sek pierwszego kawałka Uśmiech Saurona ;D
Za stary jestem, cholera. Wybitnie za stary [koniec cytatu]
Się zastanawiam, czemu wszyscy (no dobra, większość) wykonawców tworzących "w klimatach" gra albo folk (ze wskazaniem na celtycki), albo elektroniczne "new age", albo metal właśnie. A mnie się tak marzy posłuchać coś w starych, dobrych klimatach art-rocka; coś jak Jethro Tull... Jakbym miał więcej talentu, to taki zespół chciałbym mieć Spox

Powrót do góry

Ugrunîlo
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 14-06-2008 14:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pserwa Ściągnęłam wczoraj ale ciągle boję się odsłuchać w całości Jestem rozwalony - bo jestem z góry źle nastawiona - spodziewam się "łupanki" (fragment zdążyłam zasłyszeć wczoraj i wystarczy...) - tej właśnie do której przeciętnie zalicza się Summoning ( Złośliwy uśmiech gdy tym czasem w moim odczuciu są wspaniali jeśli chodzi o melodie i jakość ich opracowania).
Przypuszczam, że na taki "metal" też juz jestesm za stara Super śmiech
Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):

Się zastanawiam, czemu wszyscy (no dobra, większość) wykonawców tworzących &quot;w klimatach&quot; gra albo folk (ze wskazaniem na celtycki), albo elektroniczne &quot;new age&quot;, albo metal właśnie.

Na szczęście mamy tu kompozytorkę, która jest wyjątkiem Jestem za Uśmiech od tej reguły. Jak dla mnie poza Summoningiem ( który najpierw zaplusował melodiami, w które się wsłuchałam a zaraz potem słowami, w które się wczytałyśmy i okazało się czym są Z przymrużeniem oka ), to te najwspanialsze (w moim odczuciu tolkienowskie) utwory są bliższe muzyce poważnej, raczej można by rzec klasycznej i tradycyjnej niż czemukolwiek tworzonemu przez zespoły... Wszystko co może być śpiewane przy ognisku uwielbiam, bo można razem wykrzykiwać (a jak kto ma talent to wyśpiewywać) radość do białego rana Z przymrużeniem oka ale do osobistego słuchania wolę orkiestrę symfoniczną w akcji, chóry, utwory bez wokalistów(!) śpiewających słowa; utwory pełne mocy, której opisać nie potrafię. Melodyjne, bez popowatego powtarzania motywu w kółko iście melkorowym sposobem Z przymrużeniem oka, dopracowane, barwne, bez pojękujących wokalistek (jako tako przez wzgląd na to, że to pierwszy w zyciu poznany kawałek "tolkienowski" znoszę nieźle Artrosis)... muzykę, którą "widać" i "czuć". Dlatego tak się zachwycam ciągle płytą Elbe Rządzę - szczególnie, że płytka wpadła mi w ręce akurat, gdy już przestałam wierzyć, że ktokowiek tworzy inaczej - właśnie w taki sposób. Pozostawała mi muzyka z filmu i podobne brzmienia z niektórych gier komputerowych.

Temacik jest swietny - mam nadzieję, że nam wszystkim się poszczęści i pojawią się tu sznurki do nieodkrytych jeszcze zespołów... może któryś zadziwi.

"I choć sami nie wiemy, czy opowieści te są prawdą, to wiemy na pewno, że mądrzy ludzie dawnych czasów uważali je za prawdę."
Snorri Sturluson
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 15-06-2008 00:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ninquelen napisał(a) (zobacz wpis):
Trzeci i czwarty plik wymaga hasła. Dlatego nie dałam linków do nich. No, chyba że w IE nie wymaga?

Niestety wymaga, ale nie sprawdzałam tego przed wrzuceniem na forum (u mnie FF nic nie pokazuje, mogę tylko z widoku źródła strony linki wyciągać, wolałam odpalić IE).

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Różne zespoły nawiązujące do Tolkiena (Strona 1 z 10)

Skocz do: