Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"W tej stronie, wysoko nad sterczącym szczytem górskim biała gwiazda wyjrzała właśnie spośród rozdartych chmur. Gdy ją tak ujrzał zagubiony w przeklętym wrogim kraju, wzruszyło go jej piękno, a nadzieja wstąpiła znów w jego serce. Jak chłodny, jasny promień olśniła go bowiem nagle myśl, że bądź co bądź Cień jest czymś małym i przemijającym; istnieje światło i piękno, którego nigdy nie dosięgnie." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

Temat: A tu możesz napisać, co Cię smuci... (Strona 27 z 29)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Celembriana
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 135

Wysłany: 20-11-2013 19:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przykro mi Sędziwojko... Trzymaj się jakoś..

PAS Bang!PserwaBang!
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 20-11-2013 20:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Balduran napisał(a) (zobacz wpis):
Z kolei mnie już nawet nie tyle smuci, co dobija niemożność znalezienia pracy w zawodzie (Ani jakiejkolwiek innej branży w której nie musiałabym się upadlać za psie pieniądze).

Przybij piątkę Uśmiech Mnie też to dobija. Jak ostatnio patrzyłam na ogłoszenia to do takiego, które by mi odpowiadało, bo blisko i robota prosta było 673 chętnych. Kiedyś patrzyłam w ogłoszenia całymi dniami, tygodniami, teraz raz na tydzień popatrzę w te, które przyjdą na maila i poza tym nic mi sie ni chce oglądać. Nie ma po co. Najbardziej pokręcone to jest to, że nie dostajesz pracy, bo nie masz doświadczenia, a ponieważ nie masz pracy, nie możesz nabyć doświadczenia. Śmiech Zaklęty krąg. wściekły
poz Uśmiech
tal

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 23-11-2013 14:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elleno, Sirielle, Annael, Celembriano, dziękuję Wam za wsparcie słowne. Uściski

Co do pracy, to problem bardzo wielu młodych ludzi w Polsce i nie zanosi na poprawę. Jest cholernie ciężko i będzie jeszcze bardziej.
I jakie "upadlanie" - chyba lepiej mieć pracę za niskie pieniądze niż żadnej albo za darmo. Ble Ble ;D Zresztą nawet praca w zawodzie nie gwarantuje braku "upadlania".
Teraz niemal wszyscy kończą studia, to im się wydaje, że w byle jakiej pracy pracować nie będą, bo są mgr. A tu niestety trzeba zejść z piedestału. Mało kto tuż po studiach będzie zarabiał godziwe pieniądze nieważne w jakiej branży (informatyków etc. nie wliczam). Tak naprawdę niewiele osób pracuje idealnie zgodnie z wykształceniem.

I racja, że brak doświadczenia jest bolesny.
Nawet wolontariaty/staże za friko się nie liczą (co z tego, że mam wymaganą w ofertach ilość doświadczenia).
Szkoda też, że jedyne, co można uzyskać - to umowy śmieciówki, o umowie o pracę można tylko pomarzyć.

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5725

Wysłany: 24-11-2013 00:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To już wiecie po co jest kryzys. Ma usprawiedliwić wszystko, każdą największą nawet podłość i upokorzenie. Wszyscy przecież musimy oszczędzać i się poświęcać, no prawie wszyscy. Jedną kwestią jest to, że zbyt szeroko otworzono dostęp do studiów, które stały się pseudostudiami i zdewaluowano stopnie takie jak licencjat i magisterium. Doktoratu też to dotyczy, z drugiej, mamy ekonomię, w której ton nadają ludzie, którzy chciwość podnieśli do kategorii cnoty. I tak oto 200 lat tworzenia cywilizowanych stosunków pracy szlag trafił.
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

maria
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 24-11-2013 21:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie ta sytuacja nawet nie tyle smuci to przeraża.

Mam dużo szczęścia, gdyż mam pracę, w zawodzie. Ale obserwuję to co się dzieje, i myślę sobie, że to jakiś cyrk. Media trąbią, że "jest super", a w gruncie rzeczy jest do dupy. Wszystko drożeje, generalnie dostaje się mało za wykonaną pracę, a nie wspomnę o tym co będzie z naszymi emeryturami... Czas zaciskania pasa.

Ale tak naprawdę mnie najbardziej smuci to co się stało z ludźmi. Niby ludzie zawsze byli tacy sami, ale ta kultura, w której przyszło nam żyć niby jest taka bogata, a jednocześnie "tam gdzie jest wszystko, nie ma nic"... I jak słyszę moich uczniów to czasami załamuję ręce, albo jeszcze lepiej, ich starszych kolegów... co to wyrośnie, aż strach się bać hmmmm...

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 26-11-2013 17:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co wy gadacie Język Kolejna korporacja doceniła potencjał wieeeeeeeeeelgachny uśmiech ludzki drzemiący w Polakach i ich wszechstronne zdolności.
Kilka dobrych tygodni temu Amazon ogłosił, że będzie budował w PL magazyny i zatrudni kilka tysięcy osób Uśmiech Autentyczny entuzjazm jaki bił z ludzi na niektórych serwisach ("żeby Polska rosła w siłę a ludziom żyło się lepiej") rozwalał mnie na maxa Jestem rozwalony Pserwa

Wczoraj BBC wypuściło filmik Uśmiech
http://wyborcza.pl/1,75477,15025899,Ty_klikasz__oni_pakuja__Bez_przerwy __BBC_ujawnia_warunki.html#BoxSlotIIMT

Jeśli masz zatrudnić Hindusa albo kogoś z Malezji a masz obok Polaka, który za chwałę przypisuje sobie wymóg znajomości j. angielskiego oraz tytuł mgr (-> magazyniera) po ty by dostać pracę za 1500 zł (podczas gdy Niemcy, Francuzi, Włosi, Hiszpanie itp. mają na to wywalone) to wybór gdzie lokować biznesy wymagające taniej ale dobrze wykształconej siły roboczej jest jasny.

Stereotyp stworzony po latach 90tych i ciągle umacniany, że tylko idioci i dresy kształcą się w "zawodówkach" (hydraulik, murarz itp.) a cała reszta kończy studia i jest mundra Z przymrużeniem oka Pserwa będzie napędzał tabuny takiej "siły roboczej" made in PL do całej Europy Uśmiech

Może jeszcze niedługo przeniosą fabryki z Chin do Polski? To by było super!! wieeeeeeeeeelgachny uśmiech W końcu wyprodukowanie jednego iPhone'a to mniej więcej 1/5 ceny za jaką jest sprzedawany. 7 dolarów koszt produkcji... myślę, że to naprawdę godna stawka za dzień pracy w wyzwolonej Uśmiech Polsce Jestem za
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/smartfony/2013/39/ile-kosztuje-wypr odukowanie-nowych-iphoneow.aspx

Ale spoko, przyszłość rysuje się całkiem dobrze bo prawdopodobnie będziemy mogli wyspecjalizować się w obsłudze naszych zachodnich sąsiadów Z przymrużeniem oka Z przymrużeniem oka
Wikipedia, Niemcy napisał(a):
Państwo boryka się z poważnym problemem demograficznym. Spośród ok. 81,8 mln mieszkańców Niemiec w 2009 r., aż 16,9 mln osiągnęło wiek emerytalny, co oznacza, że co piąty Niemiec jest emerytem. W ciągu ostatnich dwóch dekad odsetek ten wzrósł prawie o połowę. Szacuje się, że w ciągu najbliższych dziesięcioleci tempo wzrostu liczby emerytów w stosunku do ogólnej populacji będzie wzrastać, a do 2060 r. ludność państwa zmniejszy się o połowę.
<- ostatnie zdanie jest mega szansą dla naszego narodu Z przymrużeniem oka

Nie narzekajmy bo będzie bardzo dobrze Jestem za Od prawie 30 lat rządzi ta sama grupa ludzi tylko w różnych konfiguracjach i wszystko się poprawiło więc kierunek jest słuszny i będzie SUPER chwała wam, chylę czoła, dzięki mam pomysł!!! Jestem za

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Jarosław Kaczyński, Tadeusz Mazowiecki i Donald Tusk 9 kwietnia 1992 roku

Jestem dobrej myśli, że Polska magazynami obrośnie i wygryziemy Hindusów i Azję z telefonicznego service desku! Jestem za stając się gospodarczą potęgą Uśmiech Saurona ;D Z przymrużeniem oka

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 284

Wysłany: 15-02-2015 21:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja mama w bardzo ciężkim stanie trafiła dziś do szpitala Smutek decydujące są następne godziny Smutek kto tylko może niech wspomoże modlitwą. Na jakiś czas opuszczam forum. Na pewno jeszcze tu wrócę Smutek Dziękuję wszystkim Smutek

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3827

Wysłany: 15-02-2015 22:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oby się wszystko dobrze potoczyło i Twoja mama wróciła do domu.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Następna

Temat: A tu możesz napisać, co Cię smuci... (Strona 27 z 29)

Skocz do: