Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Oto obnażona tragedia i rozpacz wszelkiej maszynerii. W przeciwieństwie do sztuki, która zadowala się tworzeniem nowego, wtórnego świata w umyśle, maszyneria próbuje realizować pragnienia, a tym samym tworzyć władzę na tym świecie(..) Maszyny zmniejszające nakład pracy tworzą jedynie nie kończącą się i jeszcze gorszą pracę. A do tego podstawowego upośledzenia istoty dochodzi jeszcze Upadek, który sprawia że nasze urządzenia nie tylko nie spełniają naszych pragnień, lecz zmieniają się w nowe i straszliwe zło." Z listu do Christophera Tolkiena, J.R.R. Tolkien. Listy

Temat: Gaia My Love - muzyka, skomponowana przez Elbereth (Strona 4 z 10)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 27-05-2008 12:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Żeby zachęcić jeszcze niezdecydowanych (i narobić smaka czekającym na płytkę Złośliwy uśmiech ), postanowiłem naruszyć prawa kopiaste Język Elbereth i zgrałem do mp3 niecałe 2 i pół minuty, końcówkę mojego ulubionego kawałka Love Dla mnie to jest mistrzostwo świata -skomponować taką prostą, a jednocześnie tak zachwycającą melodię Jestem za chwała wam, chylę czoła, dzięki
http://www.sendspace.pl/file/ViljGyiF/
No i niech mi kto -po ściągnięciu i przesłuchaniu- powie, że to nie jest Luthien tańcząca Berenowi Jestem rozwalony

Powrót do góry

Kirdan Angbandu
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 108

Nieobecny(a): tracing a sparrow on snow-crested ground

Wysłany: 27-05-2008 14:43    Temat wpisu: Re: Forumowy Fanklub Elbereth :) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):
Ciekaw jestem, kto jeszcze dołączy do Fanklubu Język

Ja, kiedy tylko dotrze do mnie amańska przesyłka Z przymrużeniem oka Ech, poczta... Nic nowego Pociesza mnie jedno wyobrażenie: wracam zmarnowana ze szkoły, totalnie załamana zachowaniem klasowych "baka" i niektórych nauczycieli, a tutaj - no właśnie Z przymrużeniem oka Amańska przesyłka, wychwalana przez wszystkich, którzy mieli już szczęście takową odebrać Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 02-06-2008 16:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zapisuję się do fanklubu, chociaż przesłuchałam tylko trzy utwory, które podał Adiemus. Te dwa tolkienowskie sa tak niesamowicie piękne, że nawet budzę się, słysząc ich melodię i słowa w głowie. Pieśń wędrujących elfów - coś wspaniałego (jedną ze zwrotek mam napisaną na ścianach mojego Lórien tengwarem Język ), a ta druga - o opuszczaniu Śródziemia? - bardzo przejmująca. Muzyka zaiste elficko-amańska. Coś pięknego. A szczególnie amański ten fragment, który zamieścił w pliku Adiemus - przepiękna, spokojna muzyka i śpiew ptaków. Błogi spokój Love
Tylko, jak rozumiem, tych dwóch elfickich utworów nie ma na tej płytce, tak? Ale to nic, płytkę zamierzam kupić (będziesz miała Elbereth kolejne 10% Z przymrużeniem oka ).
Jestem w ogóle pod wrażeniem Twojej muzyki Z przymrużeniem oka Szykuję się na amańskie klimaty Love I w ogóle gratuluję talentu i wydania płyty Uśmiech

Powrót do góry

Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 330

Wysłany: 02-06-2008 17:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hantanyel Cmok

Te utwory z tekstem należą do grupki 6 moich piosenek z czegoś, co jakby było wydane, byłoby albumem pt."Sail to the West" - napisane jakieś 2-3 lata przed "Gaia - My Love". Niestety jak dotąd nie znalazł się nikt na tyle zainteresowany aby je wydać - zresztą, mój wokal pozostawia wiele do życzenia ^^ Pozostałe piosenki nie są w treści tolkienowskie, więc ich Adiemu nie wysyłałam Język

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 02-06-2008 17:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elbereth napisał(a) (zobacz wpis):
Te utwory z tekstem należą do grupki 6 moich piosenek z czegoś, co jakby było wydane, byłoby albumem pt."Sail to the West" - napisane jakieś 2-3 lata przed "Gaia - My Love". Niestety jak dotąd nie znalazł się nikt na tyle zainteresowany aby je wydać

Ja jestem bardzo zainteresowana, aby ich posłuchać Love

Cytat:
mój wokal pozostawia wiele do życzenia ^^

Wiesz Spox mi się Twój wokal bardzo podoba, masz bardzo ładny głos, a do tego w tym, co śpiewasz, są emocje. Jak słucham "So I turn back from the light of the West, to those mountains and rivers I love and know best... 'cause silver starlight of Middle-earth more precious is to me..." to aż mnie ciary przechodzą. Czuję się, jakbym sama odpływała ze Śródziemia, które kocham, rozdarta między tęsknotą za miejscem, gdzie zostawiłam serce, a tęsknotą za światłem Amanu... Ja w każdym razie tak odbieram ten utwór Uśmiech jest przepiękny.
I podoba mi się Twój sposób śpiewania, o Aman bardziej niż jakieś super "wyszkolone" głosy. Może trochę bym się zastanowiła, czy Twoja wymowa angielskiego jest poprawna Z przymrużeniem oka ale sposób śpiewania i głos bardzo mi się podobają. Ten głos jest żywy, prawdziwy.

Edit: literówki

Ostatnio zmieniony przez Miriel dnia 02-06-2008 17:19, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Kirdan Angbandu
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 108

Nieobecny(a): tracing a sparrow on snow-crested ground

Wysłany: 02-06-2008 17:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja też się zapisuję i chyba muszę się postaraćo drugi egzemplarz płytki, bo mojemu koledze również się bardzo podoba Uśmiech Czyli, że pożyczyłam mu krążek i nie mogę się doprosić zwrotu Super śmiech
Powrót do góry

Elring
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 284

Wysłany: 02-06-2008 17:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miriel Mirima napisał(a) (zobacz wpis):

I podoba mi się Twój sposób śpiewania, o Aman bardziej niż jakieś super "wyszkolone" głosy. Może trochę bym się zastanowiła, czy Twoja wymowa angielskiego jest poprawna Z przymrużeniem oka ale sposób śpiewania i głos bardzo mi się podobają. Ten głos jest żywy, prawdziwy.

Zgadzam się z Miriel Uśmiech W Twoim głosie jest jakieś surowe, przejmujące piękno. Jest w nim coś bardzo autentycznego, może głównie dzięki temu, że nie jest na 100% doskonały. Natomiast sama muzyka kompletnie do mnie nie przemawia (ale to może dlatego, że najbardziej lubię łubudu Jestem rozwalony takie jak Black Sabbath, Iron Maiden i takie tam, więc po tym wszystko wydaje mi się zbyt delikatne). Najchętniej posłuchałabym Twojego śpiewu, ale z inną muzyką, trochę bardziej... czy ja wiem, etniczną? Nie znam się na tym za bardzo Uśmiech Tak czy owak, gratuluję płyty Jestem za
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 02-06-2008 17:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elbereth napisał(a):
mój wokal pozostawia wiele do życzenia ^^
Mój jeszcze bardziej -myślisz, że mi to przeszkadza drzeć ryja na ogniskach, umieszczać swoje ępetrujki w sieci (np. tu na Forumie) i -w przeszłości- startować w kilku przeglądach piosenki (głownie żeglarskiej)? Język

Ale wracając do merituma Jestem rozwalony Elbe (i wszyscy fani*/ ), myślę sobie, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten materiał (Sail to the West ofkoz) jeszcze raz przemyśleć, po czym nagrać/zremasterować i wydać.
mONA ma wprawę z robieniem płytki DTH Jestem rozwalony -żaden problem - skoro mamy już "Mumakil Fandom Press" Spox - powołać do życia "mONA & Jacek Fandom Music Poland" i parę płytek (marzy mi się wydawnictwo pt. "Adiemus wyje, czyli Tolkien biesiadny" wieeeeeeeeeelgachny uśmiech ) wypuścić na rynek "po kosztach" Spox
Elring napisał(a):
Najchętniej posłuchałabym Twojego śpiewu
Będziesz miała szansę na TolkFolku, w końcu jest to TF muzyczny Język

*/ -czytaj: potencjalni nabywcy płyty

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Gaia My Love - muzyka, skomponowana przez Elbereth (Strona 4 z 10)

Skocz do: