Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Alan Horvath - The 'Rings Project (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lórin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 61

Wysłany: 22-05-2008 15:45    Temat wpisu: Alan Horvath - The 'Rings Project Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zrobię reklamę płycie, którą się zachwycam od kilku dni. Znalazłem ją dzięki wspaniałej Tolkien Music List. Jestem za Alan Horvath tworzy rock akustyczny (tak przynajmniej twierdzi internet, ja tam się na muzyce nie znam), a jego muzyka jest w moim odczuciu taka... amerykańska. W pierwszym momencie skojarzyła mi się z kowbojami. Język Ale już w drugim momencie ją pokochałem.

Moim ulubionym utworem jest "The Fighting Uruk-hai" o tym, jak Merry i Pippin zostali porwani. Mam umysł skażony wizją orków-potworów, do których pasują tylko jakieś wrzaski, a to jest radosny, melodyjny kawałek. Może dlatego spodobał mi się pomysł Uruk-hai podśpiewujących sobie, jacy są fajni. Pserwa Bardzo dobre jest też "The Departure of Boromir", śpiewane przez Aragorna nad martwym Boromirem. Nigdy do niego (tj. nieboszczyka Boromira) żadnych specjalnych uczuć nie żywiłem, ale refren na jego cześć mimo prostych słów (The Son of Denethor / Will be remembered by all / Blowing his mighty horn / Over the Rauros Falls.) jakoś chwyta za serce. W ogóle wszystkie piosenki mi się podobają. Język

Wszystko o płycie jest na stronie internetowej Alana Horvatha: teksty piosenek, do każdej komentarz oraz, co najistotniejsze, darmowe empetrójki. Elfik Polecam!

PS Ciekawostka: W filmie Ringers: Lord of the Fans można było usłyszeć jego "The Ballad of Tom Bombadil".
PPS Zastanawia mnie, po co ten apostrof w tytule, ma ktoś pomysł? Język

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 25-05-2008 11:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Odsłuchałam sobie mp3 dostępne na stronie Alana Horvatha. Przyznam, że to perełka! Bardzo melodyjna muzyka oraz ciepły, mocny wokal.
Moimi ulubionymi są tak samo The Fighting Uruk-khai oraz The departure of Boromir. Dodałabym jeszcze do tego ciepłe i sympatyczne The Road goes on and on.

Apostrof w tytule? W tym wypadku, dla mnie najbardziej prawdopodobne byłoby jego użycie jako zaznaczenie skrótu od Lord of the Rings. Uśmiech A druga możliwość: wstawiono apostrof na poczatku wyrazu, bo w ten sposób tytuł wygląda intrygująco i egzotycznie. Język

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 25-05-2008 19:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ujdzie Spox
Jak dla mnie, "tolkienowska piosenka do śpiewania przy ognisku po angielsku" Język
Dużym plusem jest to, że słychać, jak Horvath bawi się swoją twórczością, nie robi tego śmiertelnie poważnie (jak np. The Tolkien Ensemble, którym z tego powodu wychodzą poważne gnioty Złośliwy uśmiech )

Sędziwojka napisał(a):
Przyznam, że to perełka!
Poczekaj na płytkę DTH, zobaczymy, co wtedy powiesz Język
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Alan Horvath - The 'Rings Project (Strona 1 z 1)

Skocz do: