Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Co mam teraz czytać po kanonie Hobbit/WP/Silmarillion? (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eulidea
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 18

Wysłany: 04-03-2002 21:59    Temat wpisu: Co mam teraz czytać po kanonie Hobbit/WP/Silmarillion? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam mały dylemat.. i sądzę że ktoś pomoże mi go rozwiązać.
Otóż mam za sobą w kolejności...
WP
Hobbita
Silmarillion

i teraz pytanie..
Co radzicie mi teraz przeczytać...
Za wszelkie sugestie będę z góry wdzięczna
Z poważaniem

Ruginwaldus
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 385

Wysłany: 04-03-2002 22:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli nie czujesz się znużona "Silmarillionem", weź się za "Niedokończone opowieści"; jeśli chcesz coś lżejszego-może "Kowal z Podlesia Większego", "Rudy Dżil i jego pies"? Powoli też pora na biografię, "Listy"...

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 04-03-2002 23:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

a ja będę okrutny Pserwa i cię dobiję Z przymrużeniem oka eulidea Uśmiech

patrz tutaj: http://www.bilp.uw.edu.pl/pliki/tol.htm i życzę miłych lat czytania Uśmiech

ekhm, tego, taaak, hmm, to się nazywa chyba knockout Super śmiech

and the winner is....Goku! Z przymrużeniem oka (* zadowolony Goku, podskakując i bijąc o siebie piętami udał się do łazienki dokończyć pranie Pserwa - a co takie są zalety mieszkania na środku ocenau Śmiech btw: szukam gosposi. wymagane skille: cerowanie skarpetek. Nifrodel? Język Gosposia Nifrodel? Super śmiech )

glorfindel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 69

Wysłany: 05-03-2002 17:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli intersują cię też poglądy Tolkiena [na baśnie] i jego zaintersowania przeczytaj esej o basniacha dostępny w tomie "Potwory i ktrytycy" wydanym przez zysk, jest tam też parę innych dość ciekawychb rozprawa dla każdego kto kocha Mistrza, esej o baśniach jest tez w zbiorze "Drzewo i liść" znajdziez tam też Mythopeie ,którą naprawdę warto przeczytać oraz "Liść dziło Niglle'a" wpost wspaniałe opowiadanie jak wszystkie opowiadania Mistrza Uśmiech
Tnących cienkie deski na stoku gór
Wyruszyć na niepewne, pełne zasadzek drogi;
Bo niektórzy dotarli poza legendarny Zachód.
Powrót do góry

Mellorn
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 590

Wysłany: 24-05-2005 18:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

glorfindel napisał(a) (zobacz wpis):
Jeśli intersują cię też poglądy Tolkiena [na baśnie] i jego zaintersowania przeczytaj esej o basniacha dostępny w tomie "Potwory i ktrytycy" wydanym przez zysk, jest tam też parę innych dość ciekawychb rozprawa dla każdego kto kocha Mistrza, esej o baśniach jest tez w zbiorze "Drzewo i liść" znajdziez tam też Mythopeie ,którą naprawdę warto przeczytać oraz "Liść dziło Niglle'a" wpost wspaniałe opowiadanie jak wszystkie opowiadania Mistrza Uśmiech

Tak tylko szkoda że wymienionych przez Ciebie książek nie można dostać nigdzie ( szczególnie P&K ), no moze poza allegro. Jak to już ktoś wyżej wspomniał jeżeli czujesz niedosyt po Silmie, wez sie za NO. Na a jeśli masz dosyć eflów, Valarów, Majarów i Melkora to zabierz sie za jakieś tolkienowskie opracowanie. Jedną z najlepsszych pozycji łatwo dostępnych Z przymrużeniem oka jest " Pisarz Stulecie". Książke tę polecam z całego serca, gdyż ukazuje wszystkie blaski WP i pokazuje powiązanie między historią a Śródziemiem. A zreszta co się będe rozpisywał (http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=2394)

Kolejną pozycją warta uwagi jest KZO ( dla niewtajemniczonych Księga Zaginionych Opowieści ), wiem że jest tą pozycje trudno dostac ale w przeciwięstwie do K&P na allegro kupisza ją bez trudu. Ukazuje ona jak...zapomniałem to nie jest temat na recenzje Jestem rozwalony . NO i tyle, a i jeszcze jak znasz angielski to nie trać czasu na ww. książki tylko bierz sie za HoME Elfik Pozdrowienia Uśmiech

-Albert Einstein
Powrót do góry

Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 12-04-2010 13:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zeby uporządkować sobie nazwy polecam jeszcze raz Silm Uśmiech .
Jeśli ci się nie chce, to weź się za coś lżejszego, zeby trochę odpocząć, bo nadmiar trudnych książek też Tolkieniście nie służy. Osobiście polecam Listy Świętego Mikołaja, ale to będziesz miałza sobą w piętnaście minut Uśmiech . Następnie może być Drzewo i Liść.
A teraz-koniec leniuchowania raz, dwa, raz, dwa, tempo! !-pora brać sie za 12 tomów HoME, tego szybko nie przeczytasz, tak mi się wydaje.
Teraz zaś zostaną ci eseje i inne książki Mistrza Uśmiech .
Jaśli przez to przebrnęłeś to gratulacje, teraz pewnie z utęsknieniem wczytasz się znów w kanon H/WP/Sil Uśmiech .
Kolejność testowana przeze mnie, ale z odstępami na inne książki, bez przesady, nie można cały czas czytać tego samego Uśmiech .
Powrót do góry

Beleneth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 36

Wysłany: 25-01-2012 21:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja bym ci proponował przeczytać Dzieci Hurina jako dopełnienie jego dziejów i znaczenia Gondolinu w Silmarilionie. A jak nie to Niedokończone Opowieści, a potem Dzieci Uśmiech

ps. Gdzie mogę znaleźć HoME ?
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 25-01-2012 21:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Znaleźć? Najprościej na Amazon.co.uk, skoro jeszcze nie ma polskiego oddziału. Przy zamówieniu powyżej określonej kwoty wysyłka gratis, może wyjść taniej, niż w Empiku. Znajdziesz tam zarówno nowe, jak i używane egzemplarze, do wyboru, do koloru.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Co mam teraz czytać po kanonie Hobbit/WP/Silmarillion? (Strona 1 z 2)

Skocz do: