Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Ktoś musi ciągnąć dalej zaczęty wątek." Bilbo, Władca Pierścieni

Temat: Czy zniszczyłbyś Jedynego? (Strona 3 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy zniszczyłbys Jedynego ?
Zdecydowane tak. Zniszczyłbym go kładąc kres Sauronowi i jego królestwu
14%
 14%  [ 11 ]
Tak
4%
 4%  [ 3 ]
Może
1%
 1%  [ 1 ]
Nie sądzę
5%
 5%  [ 4 ]
Nie nigdy
1%
 1%  [ 1 ]
Nie, zabrałbym go i użył do własnych celów
10%
 10%  [ 8 ]
Nie wiem
1%
 1%  [ 1 ]
Chciałbym mieć na tyle silną wolę lecz myślę że bym uległ
32%
 32%  [ 24 ]
Jeśli starczyłoby mi sił
25%
 25%  [ 19 ]
Nie nawet gdyby wystarczyło mi sił
2%
 2%  [ 2 ]
Oddano głosów : 74

Autor Wiadomość
Ossesik
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 25

Wysłany: 09-11-2008 15:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie nawet gdyby starczyło mi sił

Jak większoś ludzi czy to w Polsce czy na świecie uzyłbym go by panowac na wieki, wieków Amen Język.Nie uwazam iż Saurona nie szłoby pokonac, cytuja Legolas o Aragornie "Nie na próżno Sauron sie Go obawia, gdyby zabrał pierscień stałby się zaiste wielkim wodzem"[z głowy] gdybym byl Aragornem zabralbym go i obalil Saurona po to by rzadzic...poczatkowo pewnie sprawiedliwie lecz z czasem pzry pomocy Jedynego zamienilbym sie w tyrana...nie chcialbym tego lecz watpie czy zdolalbym odrzucic pokuse wladzy...a z pewnoscia nie odrzucilbym Jedynego gdymy mogl poslugiwac sie nim w naszym swiecie i poprowadzic Polske do podboju, sily i Zemsty na bylej III Rzeszy i bylym ZSRR`erze oraz "sojusznikach" tj Francja i UK
Powrót do góry

von Veron
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 51

Wysłany: 01-01-2009 17:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli starczyłoby sił!
W każdym razie dałabym z siebie wszystko...do ostatniego tchu. Przy pomocy takich przyjaciół jak Gandalf, Aragorn,Gimli, Pippin Super śmiech itd., chyba by mi się udało.

Morgomir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 42

Wysłany: 02-01-2009 09:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Również potwierdzam - dobra ankieta.
Ale czy zniszczyłbym Jedynego ? To trudne, skoro nawet trzymając tą podróbkę w ręku stojąc na najwyższym piętrze w bloku, patrzę w przepaść między schodami, a kolega się mnie pyta
- zniszczyłbyś go ?
- NIE !!
No to takie brednie Język
Tak na serio, to jest mi to trochę sobie wyobrazić. Masz pierścień, czujesz w tej chwili władzę i myślisz - Sauron mi może naskoczyć, skoro mam pierścień. Trudno jest mi się z nim rozstać. Chciałbym się przekonać jak to jest mieć władzę. Ale jednak zagłosowałem za "Jeśli starczyłoby mi sił". Uśmiech

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 22-06-2011 09:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak, ze wszystkich sił starałabym się go zniszczyć. Myślę, że mam całkiem silna wolę. Hm, jednakże kto wie. Myślę, że to zależy ile czasu byłby w moim posiadaniu. To oczywiste, że gdybym była w taki stanie jak Smeagol (czy choćby Blibo) to nie dałabym rady. Ale gdybym miała go krótko, to może by mi się udało.
Powrót do góry

thorlong
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 42

Wysłany: 22-06-2011 10:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja jestem pewny, że nawet gdybym miał go krótko uległbym jego mocy. Za bardzo pociąga mnie władza, oczywiście pierścień szybko zniszczył by moją osobę. I ze wszystkich sił dalej próbował wrócić do swojego jedynego pana.

Z pierścieniem nie jest się łatwo rozstać, nawet gdy się jest krótko w jego posiadaniu.

Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 16-08-2011 16:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślę, że tak. Wbrew pozorom, to przyniosłoby mi dużo większą sławę niż zatrzymanie go dla siebie. I ta świadomość, że oparłam się Pierścieniowi Juppiiii! ; to by mnie o wiele bardziej pociągało niż zatrzymanie go dla siebie i pogarda lub politowanie innych.
Powrót do góry

Ring

Wpisy: 617
Nieobecny(a): Operacja Tolk Folk 2012 może...

Wysłany: 16-08-2011 18:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nadia napisał(a) (zobacz wpis):
Myślę, że tak.

ja Ci dam! wściekły Jestem rozwalony

Powrót do góry

Annael

Wpisy: 426

Wysłany: 28-09-2011 07:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zastanawiałam się nad tym. Oczywiście nasza wiedza, czytelników i tych, którzy widzieli film jest inna niż np Froda lub Boromira. Ktoś kto nie ma pokusy władzy, takiej pokusy nie miał Bilbo ani Frodo - może łatwiej zniszczyć, ale im właściwie się nie udało hmmmm... Człowiek, który idzie przez Mordor i widzi co widzi, wie, że bliscy giną - może z całego serca pragnąć tego by zniszczyć. Pytanie jest do mnie - tak chciałabym bardzo zniszczyć - o ile starczyło by mi sił - jednak trzeba być człowiekiem prostym, coś z serca dziecka, które może nie kalkuluje ale wierzy i czuje np- gdy wyrzucę ten pierścień to wróci tatuś
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Czy zniszczyłbyś Jedynego? (Strona 3 z 5)

Skocz do: