Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Ktoś musi ciągnąć dalej zaczęty wątek." Bilbo, Władca Pierścieni

Temat: Klub Miłośników Kaligrafii (Strona 3 z 11)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ninquelen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 222

Wysłany: 30-03-2008 19:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakbyś mi ja pożyczył, mogłabym dać mamie do zeskanowania w pracy Z przymrużeniem oka No, chyba, że ktoś ma skaner u siebie?

Jeżu, jakie ja tu inteligentne posty piszę... Ale chwilowo nie mam za bardzo czasu na to, żeby napisać coś dłuższego, postaram się poprawić, obiecuję Z przymrużeniem oka

There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream. People made of smoke, and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there’s injustice, and somewhere else the tea's getting cold.
Powrót do góry

Elenwe
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 213

Wysłany: 30-03-2008 19:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dosłownie: "Kaligrafia. Sztuka pisania". Uśmiech tak, tak, zgadzam się Zdaje się, że mamy tę samą książkę, tylko że u mnie stoi na półce w pierwszym rzędzie. uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy
Skanerem dysponuję, ale czarno-białym :|, więc trochę uroku bezpowrotnie by zginęło. Lepiej już Nie powiem,buzia na kłódkę, bo przecież:
Cytat:
Żadna część tej pracy nie może być powielana i rozpowszechniana, w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposów (elektroniczny, mechaniczny) włącznie z fotokopiowaniem (...)

do roboty
Powrót do góry

Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 783

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 30-03-2008 19:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zatem rozpowszechniać ją można i kopiować tylko w osanwe-kenta! Uśmiech

Przypomniałem sobie jeszcze, że mam podręcznik paleografii, i to bardziej pod ręką - gdyby kogoś interesowały różne rodzaje pisma na przestrzeni dziejów, w oryginalnych manuskryptach, bardzo ciekawe - i jeszcze... mam cały rękopis "Beowulfa" w formie fotokopii... Tolkien często pisywał dla własnej przyjemności w takim właśnie Anglo-Saxon script.

Mathya
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 31-03-2008 15:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A czy ta książka jest w nowym czy starym wydaniu? To znaczy chodzi mi o to, czy można ją teraz kupić w księgarniach, czy raczej w antykwariatach pytać?
Zawsze chciałam sobie coś takiego nabyć, ale nigdzie nie mogę spotkać. Poza tym jeśli piszecie, że jest całkiem niezła, to może bym się skusiła i poszukała Z przymrużeniem oka

Goku, podoba mi się ta stona, którą wrzuciłeś Uśmiech Na sam początek nauki wydaje mi się niezła Uśmiech

A jeszcze mam pytanie, czy może ktoś ma wypróbowane jakieś fajne stalówki, którymi świetnie mu się kaligrafuje i mógłby je polecić? Ja mam w domu kilka, ale niestety powoli przestają się do czegokolwiek nadawać i nie wiem jakie sobie kupić.

Pozdrawiam Uśmiech

Groucho Marx
Powrót do góry

Adamob
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 221

Wysłany: 19-04-2008 14:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Żeby nie było, że temat stworzyłem i uciekłem, to chyba muszę pokazać kilka "efektów" mojego skrobania.
Kaligrafią bym tego jeszcze nie nazwał ale to dopiero pierwsze podejścia. Dalej będzie lepiej (chyba Śmiech )

Wiem że to zasługuje bardziej na wyśmianie niż ocenę, ale cóż. Obejrzyjcie Uśmiech

Dziękuję wszystkim za pomoc w zdobyciu materiałów do nauki Uśmiech Jesteście nieocenieni.

Powrót do góry

Ninquelen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 222

Wysłany: 19-04-2008 14:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie jest źle Z przymrużeniem oka Przydałoby się jeszcze popracować nad kształtem i wypracować sobie pewną rękę, żeby litery były równe, ale jak na początki to jest dobrze. Radzę Ci jednak używać gładkiego papieru z wyrysowanymi ołówkiem liniami, które po zakończeniu pracy można zetrzeć.
There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream. People made of smoke, and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there’s injustice, and somewhere else the tea's getting cold.
Powrót do góry

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 19-04-2008 14:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

-> Adamobie, jako amator, podziwiam Cię. Na pewno masz ku temu zdolności, dalej może być tylko lepiej. Ja bym nigdy kaligrafować nie potrafiła. Jestem w pokoleniu, w którym się idzie na gotowe (np. "kaligraficzne" czcionki w Wordzie). Smutne, ale prawdziwe.

Alqualaure
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 19-04-2008 16:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pięknie Jestem za Ćwicz dalej.

Udało mi się zaostrzyć gęsie pióra. Pisze się nawet wygodnie, chociaż nie wyglądają zbyt elegancko Śmiech
Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

No i pismo; trzeba będzie trochę poćwiczyć, ale jest lepiej, niż myślałam. Gotyk i moje codzienne pismo:

W czwartek znalazłam w szkolnej bibliotece świetną książkę o kaligrafii. Są pokazane rodzaje pisma od starożytnego Rzymu do XXw. Była też taka rycina, z 1605r:

Że też wcześniej na to nie trafiłam Pserwa Ćwiczę teraz pismo insularne, tak dla odpoczynku od gotyku Elfik
Mam nadzieję, że nie przeładowałam wpisu obrazkami. Język

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następna

Temat: Klub Miłośników Kaligrafii (Strona 3 z 11)

Skocz do: