Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Lecz kto sieje kłamstwa, ten w końcu zawsze się doczeka ich plonów, a wtedy już może odpoczywać po trudach i śledzić tylko, jak inni zbierają żniwo i wyręczają go w rozsiewaniu dalej złego ziarna" Silmarile i niepokoje wśród Noldorów, Silmarillion

Temat: Dzień Czytania Tolkiena 25 Marca- jak spędzacie? (Strona 3 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tici
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 490

Wysłany: 25-03-2008 18:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja wyciągnę sobie Atlas Śródziemia... Troche pomedytuję nad mapami... A do poduszki na pewno wezmę któryś tom Władcy.
Powrót do góry

elvish
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 24
Nieobecny(a): brak internetu? zepsuty komputer? szlaban? przeziębienie?

Wysłany: 25-03-2008 20:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Uczciłam ten dzień ponownie sięgając po "Hobbita". Nie wiem dlaczego, może dlatego, że dość dawno go nie czytałam i wiele wątków uleciało z mojej głowy Uśmiech Saurona ;D . A także w końcu skończyłam czytać "Dzieci Hurina", które w końcu udało mi się nabyć (a raczej moim rozdzicom).
w krainie Mordor, gdzie zaległy cienie."
Powrót do góry

Watcher
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 643

Wysłany: 25-03-2008 21:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przeczytałem sobie pierwszy, ulubiony rozdział Hobbita. Ale tym razem w przekładzie P. Breiter, po raz pierwszy (kurcze, trochę brakuje mi tego fragmentu o wydzieraniu zapomnianego złota w pieśni krasnoludów Smutek ).

@ M.L.: znaczy, że po raz pierwszy czytasz Boga Imperatora po angielsku? Czy w ogóle po raz pierwszy (jeśli tak, to jak mogłeś, drugi pod względem jakości tom cyklu! ;P ).

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5871

Wysłany: 25-03-2008 21:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Watcher napisał(a) (zobacz wpis):
@ M.L.: znaczy, że po raz pierwszy czytasz Boga Imperatora po angielsku? Czy w ogóle po raz pierwszy (jeśli tak, to jak mogłeś, drugi pod względem jakości tom cyklu! ;P ).

To pociagnmę offtopic. A jakby co mozemy sie przenieśc na inny wątek. Śmiech
Probowalem przeczytać Boga Imperatora ze cztery pięc razy, tak po polsku, jak i po angielsku, bez skutku. Trudno naraże się, ale zawsze mnie nudził. Sa fajne smaczki, sa ciekawe momenty, ale jako cąłośc, jest dla mnie przegadany i już.
Dla mnie najlepszym tomem po wlaściwej Diunie, sa Dzieci Diuny. Język

Moze dlatego, ze nie cierpię postaci Duncana Idaho, zawsze wolałem Gurneya Hallecka.

Tyle offtopicu. Śmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Greenleaf
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 66

Wysłany: 25-03-2008 23:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cieszę się, że zdążyłem sie dowiedzieć o tym dniu:) Sięgnę do WP,a konkretniej do "Dwóch wież" - do pogoni Aragorna, Legolasa i Gimlego za urukami. Jest coś niezwykłego w tej atmosferze pościgu..

Mathya
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 25-03-2008 23:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja podobnie jak RosaArvensis, od kilku dni po raz kolejny czytam książki Tolkiena, dlatego ten dzień nie różni się bardzo od poprzednich i zapewne następnych. A obecnie jestem przy Drużynie Pierścienia Uśmiech

Groucho Marx
Powrót do góry

Cykada
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 26-03-2008 00:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiedziałam nawet, że istnieje taki dzień. I w swej niewiedzy, zdając się na jedynie na intuicję sięgnęłam dziś po mój ukochany Silamrillion. Chciałam przeczytać jedną z ulubionych opowieści, tę o Luthien i Berenie. Opowieść o miłości prawdziwej, silniejszej nawet niż śmierć.

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 02-04-2012 19:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja w tym roku wrzuciłam połówkę mojego drewnianego Pierscienia do kominka Jestem rozwalony i śpiewałam ,,Śpiewajcie ludzie z wieży...'' , a oprócz tego coś tam poczytałam Z przymrużeniem oka .

,,Dość tego! Jakim prawem synowie Finarfina kręcą się tam i siam, żeby swoje bajdy pleść temu Ciemnemu Elfowi w jego jaskiniach? Król im pozwolił rokować z Thingolem w naszym wspólnym imieniu? Prawda, są w Beleriandzie, niech wszakże nie zapominają, że ojcem ich jest władca Noldorów, chociaż matka pochodzi z obcego szczepu.''
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Dzień Czytania Tolkiena 25 Marca- jak spędzacie? (Strona 3 z 5)

Skocz do: