Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu...." , Władca Pierścieni

Temat: Haft - prace i wzory (Strona 2 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 25-03-2008 13:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

mONA napisał(a) (zobacz wpis):

Niestety, nie zachowałam sobie na pamiątkę wyhaftowanych wzorów tolkienowskich, mam tylko te dwa:

Szkoda! Hm, a może by tak zagadać z tymi szczęśliwcami, którzy dostali od Ciebie tolkienowskie hafty, żeby zrobili ich zdjęcia, żebyć chociaż taką miała po nich pamiątkę (i żebyś mogła je pokazać na Forum Język ).
Z tych, które Ci zostały, ten z lewej wygląda jak ze Śródziemia, ale ten z prawej... hmmmm... Język(ale za to bardzo ładnie przenikają się w nim kolory Uśmiech ) Dlatego uprasza się wszystkich posiadaczy wyszywek tolkienowskich mOny o zaprezentowanie ich szerszej publiczności!

A ja zrobiłam zdjęcie (telefonem, więc wybaczcie jakość) swojej wyszywce, nad którą siedzę już z półtora roku, i pewnie z rok albo i za dwa lata jeszcze będę ją dłubać, dlatego postanowiłam pokazać ją nawet niedokończoną (bo, kto wie, co będzie za rok?). To portret Maitma według ilustracji Kasiopei http://www.tolkien.com.pl/kasiopea/strony/Maedhros_Amrod_i_Amras.htm rozpisany na blisko 20 000 krzyżyków Spox

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 841

Wysłany: 25-03-2008 14:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miriel Mirima napisał(a) (zobacz wpis):
Z tych, które Ci zostały, ten z lewej wygląda jak ze Śródziemia [...]

Jest to upamiętniony listopadowy świt w śnieżnickim Śródziemiu Uśmiech Oryginalne zdjęcie ma tytuł "The gate to the sunrise" i znajduje się w mojej galerii na DA, konkretnie tutaj.

Zdjęcie nie jest najlepsze - gdy je robiłam, moje umiejętności były bardzo skromne i fotografia nie oddaje piękna tamtej chwili.

Dlatego uprasza się wszystkich posiadaczy wyszywek tolkienowskich mOny o zaprezentowanie ich szerszej publiczności!

Niektóre wyszywki tolkienowskie, które są w rękach aktualnych posiadaczy, mogą być pokazane tylko in private Z przymrużeniem oka Rządzę

To portret Maitma według ilustracji Kasiopei http://www.tolkien.com.pl/kasiopea/strony/Maedhros_Amrod_i_Amras.htm rozpisany na blisko 20 000 krzyżyków Spox

Jestem pod wrażeniem elfickiego kunsztu i cierpliwości chwała wam, chylę czoła, dzięki Piękne, aż brak mi słów, aby wyrazić mój szczery podziw Jestem za

Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 25-03-2008 14:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zair Ugru-nad napisał(a) (zobacz wpis):

Niektóre wyszywki tolkienowskie, które są w rękach aktualnych posiadaczy, mogą być pokazane tylko in private Z przymrużeniem oka Rządzę

Uśmiech W takim razie aktualnym posiadaczom zostaje tylko pozazdrościć i pogratulować Śmiech takich hobbickich wyszywanek Uśmiech (ewentualnie zostaje nadzieja, że w podróży po Śródziemiu wproszę się tu i tam i sama zobaczę Język )

Cytat:
Jestem pod wrażeniem elfickiego kunsztu i cierpliwości chwała wam, chylę czoła, dzięki Piękne, aż brak mi słów, aby wyrazić mój szczery podziw Jestem za
Dziękuję Uśmiech To na razie tylko część obrazka. W ogóle kolory na zdjęciu są przekłamane, w rzeczywistości te rudości są bardziej ogniste, bliższe kolorystycznie Kasiopeowemu oryginałowi. To będzie, w odróżnieniu do oryginału, portret tylko Maitima. Wrażenie trochę dziwne, przyznam, tak dłubać Maedhrosowi igłą np. w oku Pserwa , przy wyszywaniu czuję się trochę jak podczas obrzędu voodoo... Z przymrużeniem oka żartuję oczywiście. Wyszywanie kochanego rudzielca to sama przyjemność Serduszka
Powrót do góry

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 26-03-2008 16:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Podziwiam wasze prace. kwiatek dla ciebie, dziękuję Jestem za Ciekawa inicjatywa! Ja do krzyżyków nie mam cierpliwości, ale Wasze prace będę chętnie oglądać. Uśmiech Wolę robić na drutach, ale czy ktoś słyszał np. o tolkienowskim swetrze? Język

Podziwiam szczególnie Wasze godła i portret Maedhrosa. Z przymrużeniem oka Ile ta praca będzie mieć wymiarów? 20 000 krzyżyków to bardzo dużo... niewinne dziecko, początkujący

Marille Undómiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 16-05-2008 21:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wszystkim lubiącym Zdziwienie Język to zajęcie dla cierpliwych (tudzież ewentualnym przyszłym adeptom) polecam stronę

www.abakan.pl/welcome.htm

Mozna stamtąd ściągnąć bezpłatny program do artystycznego haftu krzyżykowego.
Są tam również dwa programy do nabycia odpłatnego (jeden do użytku domowego, drugi bardziej profesjonalny; jeszcze nie obadałam, czym się różnią w swej istocie).

Moje gratulacje dla wszystkich wykonawczyń i prezentowanych prac. Zaprawdę, świetne Love

Też lubię te krzyżyki. Tylko ten brak czasu jest porażający a krzyżyki takie czasożerne, niestety. Elfik
Powrót do góry

Marille Undómiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 27-05-2008 14:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miałam pewne opory przed prezentowaniem takiej nieoprawionej pracy, ale ponieważ nie ja będę ją oprawiać, więc pokazuję w stanie "surowym"
Maedhros i Ambarussa

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

na podstawie jednego z moich ukochanych rysunków Kasiopei (moje krzyżyki widziała i nawet się Jej podobały Z przymrużeniem oka ). Por. z zał.

Teraz haftuję Fingona, znowu jako prezent Język Można powiedzieć, że szerzę elfiomanię
w nietolkienowskich domach. Ale osoby obdarowane wiedzą, że to Elfowie, że jestem ich miłośnikiem i nawet się tym chwalą przed innymi. Więc nie jest tak źle Super śmiech
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 841

Wysłany: 27-05-2008 15:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Marille aż boję się myśleć, ile czasu Ci to haftowanie zajęło Z przymrużeniem oka Genialne, i wykonanie, i pęknie dobrane kolory. Jestem naprawdę pod wrażeniem Rządzę i czasem żal mi, że sama nie mam ani samozaparcia, ani szczególnych zdolności do igłowo-nitkowej twórczości Z przymrużeniem oka

Ale przynajmniej mogę oko nacieszyć Waszymi arcydziełami i tym bardziej duma mnie ogarnia, że tolkienistyczny naród tak zdolnym jest Jestem rozwalony

Powrót do góry

Ugrunîlo
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 27-05-2008 16:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Marille Undomiel napisał(a) (zobacz wpis):
Miałam pewne opory przed prezentowaniem takiej nieoprawionej pracy, ale ponieważ nie ja będę ją oprawiać, więc pokazuję w stanie "surowym"
Maedhros i Ambarussa

Zdziwienie niesamowite!! Wyglądają jeszcze bardziej płomiennie!! Jakież znów opory? Chyba z obawy, że nas płomień niecierpliwości w oczekiwaniu na kolejne dzieło przepali? Pserwa

Marille Undomiel napisał(a) (zobacz wpis):

Teraz haftuję Fingona, znowu jako prezent Język Można powiedzieć, że szerzę elfiomanię
w nietolkienowskich domach. Ale osoby obdarowane wiedzą, że to Elfowie, że jestem ich miłośnikiem i nawet się tym chwalą przed innymi. Więc nie jest tak źle Super śmiech

piękny i wymagający sporo cierpliwości sposób wybrałaś Jestem za gratulacje Śmiech
Stawiasz krzyżyki Jestem rozwalony tylko na osobach, czy elfie miejsca również masz w kolekcji lub planach? Uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Haft - prace i wzory (Strona 2 z 9)

Skocz do: