Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Haft - prace i wzory (Strona 6 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 04-08-2008 12:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miriel Mirima napisał(a) (zobacz wpis):

A z Tolkienem ma tyle wspólnego, że to Cate Blanchett. Projekt mój Język

Ślicznie i bardzo elficko wygląda Uśmiech Jestem za
A jakiej jest wielkości? Szkoda, że nie widać szczegółów, bo zaintrygowały mnie wełenki a już zwłaszcza "kwadratowe gwiazdki" Zdziwienie Trudno mi to sobie wyobrazić hmmmm...

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Marille Undómiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 06-08-2008 19:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pragnę pogratulować Elenwe Morrisowskiego dzieła. brawo
Naprawdę świetne Super śmiech , o czym już Jej kilkakrotnie mówiłam.
Zdjęcie nawet w połowie nie oddaje urody haftu i jego przepięknej kolorystyki Uśmiech
Niestety, tak to często jest z haftami i ich zdjęciami.

A Cate Blanchett Miriel intrygująca i taka elfio tajemnicza Uśmiech Jestem za Gratulacje!!!

Przy okazji pragnę dodać jeszcze małe co nieco na temat haftowania (choć Miriel i Elenwe temat potraktowały szeroko i naprawdę wyczerpująco Elfik ), a w zasadzie fazy jego projektowania.
Programy do haftowania stwarzają trochę różnych możliwości dla własnej inwencji, np. z większego obrazka możemy wybrać jakiś detal do haftu lub "przykroić" obrazek, możemy mu też zmienić kolorystykę.
Inna możliwość - wybrany motyw przetwarzamy w jakimś programie do "obróbki plastycznej" (np. wydłużamy motyw) i dopiero taki poddajemy obróbce w programie do haftu.

Możliwości sporo i aż żal Smutek , że tak to wolno się haftuje, bo samych projektów i pomysłów na nie zatrzęsienie...
Zachęcam wszystkich zainteresowanych do spróbowania. To jest fajne Z przymrużeniem oka

Info dla Nifrodel, która pytała o rozmiary haftów (Maedhros i Ambarussa - 28x64cm a Fingon - 36x42cm).
Co do pokazania ich na jakimś spotkaniu (sugestia Miriel), to niestety, może być z tym mały problem, gdyż zdobią już ściany nie moich komnat. Ale może jakieś następna lub te "się wypożyczą" kiedyś Z przymrużeniem oka .

Teraz krótka informacja dla wszelkiej maści miłośników haftu.
W Łodzi właśnie trwa IV Ogólnopolska Wystawa Haftu Krzyżykowego (aż do 15 pażdziernika, więc jest szansa jeszcze pojechać i zobaczyć) w salach Centralnego Muzeum Włókiennictwa przy ul. Piotrkowskiej 282.

I na koniec jeszcze mój hafciarski drobiazg (skoro obdarowany i tak już o nim wspomniał).
Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Powrót do góry

Marille Undómiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 01-09-2008 22:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A tu wrzesień się nam zaczął i sezon urlopowy prawie już dobiegł końca,
a mONA swego czasu pisała:
Cytat:
Teraz mam ochotę na pewien ognisty haft na okrągło, ale poczekam jeszcze trochę... za czas jakiś urlop

Więc zapytowywuję, czy może coś z tych Twoich planów wyszło Język
Jeśli tak, to nam o tym napisz i może pokaż. Już się nie mogę doczekać efektu pracy Uśmiech

Ja w swej niecierpliwości (tak, tak niby-hafciarka, a jednak nie grzeszę cierpliwością), nie skończywszy Morrisa, rozpoczęłam następną (najambitniejszą jeśli chodzi o rozmiary) pracę. Jak uda mi się dokończyć, to chyba zaprezentuję.

A wszystkich chętnych podziwiać nasze hafty w realu, zapraszamy oczywiście do nas mam pomysł!!! Jesteście zawsze mile widziani Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 02-09-2008 06:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Marille Undomiel napisał(a) (zobacz wpis):
Więc zapytowywuję, czy może coś z tych Twoich planów wyszło Język

No niestety Płacz O urlopie już dawno zapomniałam a teraz, przynajmniej na czas jakiś, muszę zapomnieć o haftowaniu. Zbyt zmęczone oczy Język
Ale nie odpuszczę, krzyżyki zbyt wciągają Złośliwy uśmiech

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 12-01-2009 16:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na rosyjskiej stronie znalazłam wyszywkę przedstawiającą statek Earendila i Elwingę, projekt według ilustracji Garlanda tej: http://tolkiengateway.net/wiki/Image:Roger_Garland_-_Earendil_and_Elwin g.jpeg

A to wyszywka:
http://eressea.ru/library/gallery/elving/elving.shtml co ciekawe, widać, że nie jest bezpośrednim skonwertowaniem ilustracji, ale projektem własnym, ponieważ pewne elementy są zmienione.
a to detal:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Właśnie się doczytałam, że tem obrazek jest wyhaftowany koralikami... Love

Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wysłany: 15-06-2009 11:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo mało mam czasu od jakiegoś... czasu Skrzywienie , i to odbija się na wszystkim. Niezbyt często zaglądam na Forum, a o pisaniu nawet nie wspomnę... Ale trochę wyszywam, choć powoli. Dla porównania: zdjęcie wyszywanego portretu Maedhrosa sprzed hen, hen dawno temu, i zdjęcie dokumentujące stan obecny. Już prawie ma całą twarz. A teraz będę miesiącami wyszywać te rude włosy Super śmiech

A w tzw. międzyczasie wyszyłam też Smauga, sam smok uproszczony, a dokoła ramka wyszyta metodą blackworku, która jakiś czas temu mnie zachwyciła Love Trzy zdjęcia z różnych etapów wyszywania:

Powrót do góry

Nosterineth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 15-06-2009 12:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miriel, Twój Maedhros jest boski Love
Smaug też świetny, ale... hmmm... Rudy jednak wywarł na mnie większe wrażenie. Elfik

Uprzejmie informuję, że nie wszystkie istniejące w sieci konta o nazwie Nosterineth należą do mnie. Mało kreatywnego podszywacza pozdrawiam.
Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wysłany: 20-07-2009 12:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W Bielawie urosło mu trochę włosów z prawej strony Uśmiech

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Haft - prace i wzory (Strona 6 z 9)

Skocz do: