Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Haft - prace i wzory (Strona 4 z 9)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 330

Wysłany: 28-05-2008 14:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To prawda, ja też się Waszym haftami już czas jakiś zachwycam Love
Jest to rzecz, o której zawsze marzyłam aby mieć czas się nauczyć... ^^
Zdarzyło mi się coś kiedyś tam próbować, ale nie ten poziom, stanowczo... chwała wam, chylę czoła, dzięki

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Elenwe
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 213

Wysłany: 28-05-2008 19:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niuchaczaus napisał(a):
Kiedyś mama usiłowała mnie w to wciągnąć - nie wyszło, ale może ilustracja tolkienowska poszłaby lepiej niż jakiś niezidentyfikowany domek Język

Z całą pewnością poszłoby Ci lepiej! tak, tak, zgadzam się Haft krzyżykowy jest zajęciem dość żmudnym zieeew, jestem znudzony, idę spać i czasochłonnym. Największą zachętą i motywacją jest widok powoli wynurzającego się spod dłoni gotowego obrazka. Nieporównanie większą radość daje tworzenie czegoś bliskiego sercu niż wzoru jakiś tam kwiatków czy domków.
Miriel Mirima i Marille podały linki do bardzo przydatnych programów do tworzenia gotowych schematów haftu. Wybierz na początek coś prostego, o niewielkiej liczbie kolorów (elficki herb czy nieskomplikowaną grafikę), spróbuj to przetworzyć w jednym z programów i do dzieła. Jeśli połkniesz bakcyla, to na jednej wyszywance się nie skończy - zapewniam Cię. W razie czego zawsze możesz pytać - służę pomocą.
Powrót do góry

Alqualaure

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 30-05-2008 12:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Można się przyłączyć?
Haftuję od bardzo dawna, odkąd miałam może 5 lat, ale tak naprawdę mam tylko jedną pracę odrobinę związaną z Tolkienem. Jest to niewielka zakładka. ten wzór wybrałam dlatego, że tak zawsze wyobrażałam sobie Amańskie ogrody.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ale to nic w porównaniu z Waszymi Feanárionami chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Marille Undómiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 01-07-2008 20:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jedyną dobrą stroną Z przymrużeniem oka popsucia się mojego ukochanego Palantirka było zwiększenie się ilości czasu wolnego (jeśli mozna tak to nazwać Język ). Może nie nadmiernie, ale jednak.
I w końcu ukończyłam haft przedstawiający moją ulubioną postać Śródziemia, czyli Fingona (naprawdę jest to najwspanialszy według mnie Elf).

Projekt haftu powstał na podstawie obrazu autorstwa Ivanneth (mam go w swoim awatarze). Jej Elfy są w moim odczuciu wspaniałe Love .

Teraz mam w planach coś Morrisowskiego, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Przy okazji garść informacji dla zainteresowanych tematem.
Wymieniłam maile z autorem programów do haftu krzyżykowego i (o czym wspominałam we wcześniejszym wpisie) okazało się, że programy które można zakupić, niczym się nie róznią, poza ceną i licencją dla zawodowców.
Poza na podanej stronie sa różne ciekawostki, m.in. zastępowanie kolorów mulin (np. zamiast DMC Ariadna itd).
Zainteresowanym polecam zajrzenie na stronkę, no i oczywiście miłego haftowania.

Pozdrawiam Uśmiech M.
Powrót do góry

Marille Undómiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 01-07-2008 20:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No i oczywiście coś mi tradycyjnie nie wyszło z załadowaniem obrazka.
Może tym razem się uda hmmmm... (jeśli nie, to proszę Elfy o wykasowanie tego wpisu).
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 01-07-2008 22:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Prześliczne Love Jak zwykle Elfik Prawdziwa z Ciebie Serinde Marille Serduszka Króliczek
blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Ugrunîlo

Wpisy: 349

Wysłany: 02-07-2008 08:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdziwienie Najpiękniejsza "praca krzyżykowa" jaką przyszło mi dotąd oglądać!! Rządzę Jestem za Żałuję, że tylko zdjęcie mogę widzieć...
Przepiękne! Gratulacje! Uśmiech Ile czasu Ci zajęło haftowanie?

"I choć sami nie wiemy, czy opowieści te są prawdą, to wiemy na pewno, że mądrzy ludzie dawnych czasów uważali je za prawdę."
Snorri Sturluson
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 02-07-2008 08:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Alqualaure napisał(a) (zobacz wpis):
Jest to niewielka zakładka. ten wzór wybrałam dlatego, że tak zawsze wyobrażałam sobie Amańskie ogrody.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Alqualaure, twoja zakładka bardzo mi się podoba, zawsze jak wchodzę w ten temat to przyciąga mój wzrok Uśmiech (mimo że w ogóle nie przepadam za kwiatkami) Chyba przez swoja miękkość jest mało praktyczna ale wygląda super Jestem za

Marille Undomiel napisał(a) (zobacz wpis):

I w końcu ukończyłam haft przedstawiający moją ulubioną postać Śródziemia, czyli Fingona

szczęka opada to takie wspaniale że nie moge powstrzymac ślinienia na klawiaturę Co za piękny noldorski wyrób Z przymrużeniem oka Ktoś chyba był na praktykach u samego Feanora Jestem rozwalony Z przymrużeniem oka Niesamowite jak tak składając sreberko do sreberka wieeeeeeeeeelgachny uśmiech można wymaścić coś tak pięknego chwała wam, chylę czoła, dzięki Zdziwienie Jestem za Mdleję... Pserwa

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Haft - prace i wzory (Strona 4 z 9)

Skocz do: