Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: Haft - prace i wzory (Strona 1 z 9)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 14-03-2008 12:16    Temat wpisu: Haft - prace i wzory Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wczoraj napisałam o tolkienowskich wyszywkach w innym temacie:
http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=74964#74964 i zainspirowała mnie praca wykonana na podstawie ilustracji Kasiopei.
Pomyślałam, że tutaj można założyć taki temat, bo dawanie wzorów do wyszywania nie pasuje w temacie "Nasze rękodzieła".
Znalazłam w sieci stronę, ne której za darmo można sobie wykonać projekt do wyhaftowania, tyle że musi to być niewielki obrazek, można określić ilość kolorów nici, program ustawia kolory według nici DMC.
http://www.darklilac.com/upload.jsp
Wypróbowałam program na godle Earendila, i tu chciałam wkleić pdfa, który ukręcił ów program. Ale plik jest za duży, więc zrobiłam w niego printscreeny. Można sobie w ten sposób zaprojektować i inne godła elfów Język (w domu mam program, na którym mogę projektować duże rzeczy, i właśnie jestem od jakiegoś czasu w trakcie wyszywania portretu Maitima, także według ilustracji Kasiopei).
Przypomniało mi się, że Marille jakiś czas temu wyszyła krzyżykami Maedhrosa z rudymi bliźniakami, i jeszcze Fingona, ale nie widziałam żadnego zdjęcia tych prac. W każdym razie zapraszam do pochwalenia się w tym temacie swoimi tolkienowskimi wyszywkami, o ile jakieś macie Uśmiech
Tutaj zdjęcie wyszytych obrazków z godłami filmowymi, które są ładną ozdoba mieszkania:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ze strony http://sukaynasworldofart.blogspot.com/

Ostatnio zmieniony przez Miriel dnia 24-09-2009 15:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Elenwe
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 213

Wysłany: 14-03-2008 17:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja wyszywanka nie jest tak 100% tolkienowska, ale pewne powiązanie ma.
Jakiś czas temu zobaczyłam w EMPiK-u włoski magazyn o haftach krzyżykowych (z wzorami, a jakże), na okładce którego widniał wieeelki Mdleję... obraz wyhaftowany na kanwie. Ponieważ cierpię na manię wielkości i skomplikowania haftów krzyżykowych (na wzory 10 x 20 cm i 10 kolorów nawet spojrzeć nie raczę hmpf! obrażam się! TAKA BEZCZELNOŚĆ!) zawzięłam się, by takie własnoręcznie wykonane cudo powiesić u siebie w pokoju. Czynnikiem decydującym był fakt, że wzór przedstawiał drzewo z siedzącymi na gałęziach ptakami, który skojarzył mi się z misternymi tkaninami elfów. jestem wzruszony, jakie to słodkie
Dopiero później dowiedziałam się, że wzór ten oparto na podstawie gobelinu Williama Morrisa - "Woodpecker", czyli "Dzięcioł". Artykuł w "Aiglosie" dotyczący inspiracji Tolkiena ruchem "Arts & Crafts", a Morrisem w szczególności był dla mnie wielkim zaskoczeniem i radością. Okazało się, że fakt, iż mnóstwo rzeczy kojarzy mi się z Tolkienem, nie musi wcale oznaczać psychicznego skrzywienia.
A oto mój "tolkienowski" jestem wzruszony, jakie to słodkie haft:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1059
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 14-03-2008 18:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenwe, Twój haft jest przepiękny! Jestem za chwała wam, chylę czoła, dzięki Podziwiam, że chciało Ci się tkać "obraz" tak dużych rozmiarów! Tak z ciekawości, chciałabym się zapytać ile czasu Ci zajęło wyszycie tego cudeńka?
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 14-03-2008 18:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenwe, to jest śliczne Love
Podoba mi się bardzo drobiazgowość wzoru Uśmiech Jestem za
Podziwiam ludzi, którzy potrafią haftować chwała wam, chylę czoła, dzięki To doprawdy cudeńka cierpliwości mam pomysł!!! Miłość której ja nie posiadam w nadmiarze Z przymrużeniem oka Język Nie wiedziałam, że ktoś jeszcze oprócz Avari (której haft notabene ozdabia moją Noldorską Twierdzę uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy , a to, co zdobi ściany jej talana to dopiero są piękne owoce kunsztu i zręczności jej rączek Miłość, Zakochanie ) lubi zasiąść w domu nad makatką Język
Wyrazy uznania Elfik

Ps. Miriel, ależ ten Eärendil kuszący Język od razu zapragnęłam taki emblemat Fingolfina "zdziałać" Z przymrużeniem oka Ale to chyba na elfiej emeryturze lub w innym wcieleniu Z przymrużeniem oka Język

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Elenwe
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 213

Wysłany: 14-03-2008 20:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel, przykra wiadomość: jeśli zechcesz się za haft zabrać dopiero na emeryturze, to obawiam się, że Twoje oczy będą mieć na ten temat całkiem odmienne zdanie. Język Haftowanie to, owszem, czasochłonne hobby, i najlepiej zająć się nim, gdy w rozkoszowaniu się migotaniem igły nie przeszkadzają tak przyziemne zajęcia jak np. praca, ale bardziej ambitne wzory wymagają naprawdę sokolego wzroku. wszystko mi się pomieszało
Sędziwojko, tak szczerze mówiąc, nie pamiętam dokładnie, ile czasu spędziłam nad "Dzięciołem" hę? nie mam zielonego pojęcia, naprawdę nie wiem, mnie się nie pytaj - było to ponad siedem lat temu, poza tym robiłam sobie przerwy w haftowaniu, ale na pewno nie było to więcej niż pół roku. Rzecz jasna nie dłubałam w kanwie non-stop. Zwykle zasiadałam nad nią po zajęciach, wczesnym wieczorem, często przed telewizorem (podzielność uwagi to wspaniała rzecz), a odkładałam parę minut po północy. Pobudka,czas leci!
Jeżeli chcecie obejrzeć prawdziwe cuda haftu krzyżykowego, to polecam stronę www.goldenkite.com, na której można zakupić wzory tworzone na podstawie zdjęć (fotorealistyczne uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy) oraz dzieł światowego malarstwa. Jest też kilka makat Morrisa. Sama przymierzam się do zakupu (i wykonania, rzecz jasna) "Garden of Delight", ale najpierw muszę skończyć inną makatkę, która od dwóch miesięcy leży zapomniana gdzieś w kącie (leń ze mnie paskudny! Język).

Ostatnio zmieniony przez Elenwe dnia 14-03-2008 20:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 776

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 14-03-2008 20:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenwe, wspaniały haft morrisowski!!! Gdybyś miala jeszcze kiedyś ochotę wyszywać, to służę wzorami, mam kilka książek z wzorami Morrisa.

Przypomina mi to sklep na ul. Miodowej, gdzie mają np. poduszki z haftami z The Unicorn Tapestry, ale wściekle drogie Płacz

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 19-03-2008 17:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Obraz wyhaftowany przez Elenwe jest bardzo piękny. Podziwiam ludzi (i inne ludy śródziemne), którzy potrafią z taką cierpliwością tworzyć rzeczy piękne. Ten drugi obraz według Morrisa też jest bardzo piękny, więc życzę Ci dużo zapału, bo będzie pasował do tego, który już wyszyłaś.
Przejrzałam tę stronę, i też znalazłam parę ładnych rzeczy. Podoba mi się np. to: Gather ye rosebuds while ye may http://www.goldenkitestore.com/index.php?main_page=product_info&pro ducts_id=3059 według Waterhouse'a, wygląda mi bardzo śródziemnie, elfio Uśmiech Queen Guinevere`s Maying http://www.goldenkitestore.com/index.php?main_page=product_info&pro ducts_id=2354 , a to wygląda jak Finduilas z palantirem w ręku The Crystal Ball http://www.goldenkitestore.com/index.php?main_page=product_info&pro ducts_id=2572 , też Waterhouse'a, Arwena na łące: Windflowers http://www.goldenkitestore.com/index.php?main_page=product_info&pro ducts_id=2578 .

Tutaj znalazłam stronę z tapetami (tak, takimi tapetami na ścianę Uśmiech ) według wzorów Morrisa, ale, co już sprawdziłam, nadają się świetnie także na tapetę na pulpicie komputera Uśmiech,

a mogą być także inspiracją do haftu lub innych elfickich zdobień: http://www.wallpaperdirect.co.uk/thumbnails.php?page=1&manufacturer =Morris&mcollection=William%20Morris&directory=
A tutaj free deskop wallpaper to download: http://www1.walthamforest.gov.uk/wmg/free.htm

Ja często wyszywam wieczorami, gdy już jestem tak zmęczona, że nie byłabym wstanie nic przeczytać. Takie wieczorne wyszywanie mnie uspokaja. Rozkładam przed sobą schemat, te około 30 kolorów nici Pserwa , i powolutku, nie spiesząc się, krzyżyk po krzyżyku wyszywam, jednocześnie zaznaczając wyszyte kratki na papierowym schemacie.

A żeby mi Admini nie przenieśli wpisu do Kucyka Język to jeszcze o Tolkienie trochę Z przymrużeniem oka Oto link do strony rosyjskiej, gdzie też próbowano zebrać linki do innych stron ze wzorami tolkienowskimi:
http://www.krestom.ru/more/links-lord.html
Niestety, jak sprawdzałam, to już niektóre linki nie działają. Może dlatego, że zainteresowanie pofilmowe Tolkienem maleje...

I Legolas Pserwa

ze strony http://www.casacenina.eu/creative-stitch-designs/the-lord-of-the-rings- legolas.html
i Gandalf http://www.123stitch.com/cgi-bin/itemdetail.pl?item=05-1953 Śmiech

Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 20-03-2008 00:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ech, gdybym miała więcej czasu... Język Uwielbiam siedzieć i dłubać hafty krzyżykowe. Jest świetny program, przerabiający zdjęcia na wzory - z podaniem ilości kolorów, numerów kolorów i producenta nici.
Niestety, nie zachowałam sobie na pamiątkę wyhaftowanych wzorów tolkienowskich, mam tylko te dwa:

Teraz mam ochotę na pewien ognisty haft na okrągło, ale poczekam jeszcze trochę... za czas jakiś urlop Jestem rozwalony

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Temat: Haft - prace i wzory (Strona 1 z 9)

Skocz do: