Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Którego Valara lubisz najbardziej? (Strona 5 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Którego Valara lubisz najbardziej?
Manwego
4%
 4%  [ 5 ]
Vardę
11%
 11%  [ 13 ]
Ulma
20%
 20%  [ 23 ]
Aulego
6%
 6%  [ 7 ]
Yavannę
7%
 7%  [ 9 ]
Oromego
5%
 5%  [ 6 ]
Mandosa
3%
 3%  [ 4 ]
Niennę
7%
 7%  [ 9 ]
Tulkasa
11%
 11%  [ 13 ]
Nessę
1%
 1%  [ 2 ]
Irmego
2%
 2%  [ 3 ]
Este
0%
 0%  [ 0 ]
Vanę
0%
 0%  [ 1 ]
Vaire
0%
 0%  [ 0 ]
Melkora :)
15%
 15%  [ 18 ]
Oddano głosów : 113

Autor Wiadomość
Thirdiwena
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 42
Nieobecny(a): "Czekam na dopełnienie sie dni"

Wysłany: 01-04-2013 17:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

wybrałam Yavannę. po prostu nie mogę z niej, ciepło mi się na serduchu robi, jak o niej czytam. jest taka swojska, powiedziałabym, baba Jestem rozwalony , ale to raczej nie za bardzo do owej rasy pasuje. Elfik I to ona maczała palce w powstaniu entów. jak tu jej nie kofffać?! Love Elfik
http://namiestnik-faraeofanfiction.blogspot.com/
Powrót do góry

Mara
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 142

Wysłany: 20-06-2013 11:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po króciutkiej chwili wahania (Manwe, czy Mandos?) wybrałam Manwego (Mandos jest klimatyczny i intrygujący, ale Wiecznego Króla po prostu nie sposób nie kochać).

Za co go lubię? (kolejność powodów dowolna i chaotyczna)
- Za pokorę. Jest przeciwieństwem Melkora, który koniecznie chce władać Ardą dla własnej chwały, a Manwe podejmuje się tego z miłości do Eru, do wizji i do dzieci Iluvatara. Ktoś musi w końcu tego świata pilnować, a bycie Najwyższym Królem Ardy to niewątpliwie ciężkie zajęcie.
- Za to, że najlepiej ze wszystkich Ainurów rozumiał zamysły Eru
- Za to, że potrafił przyznać się do błądzenia, za - pomimo całej potęgi - niepewności (vide: dialog z Eru na temat wcielania elfów i powodu sprowadzenia ich do Amanu)
- Za to że mieszkał na najwyższej górze Ardy z najlepszym widokiem na cały świat Uśmiech
- Jego żywiołem jest powietrze (kocham wiatr), a posłańcami orły!
- Ma najwspanialszego herolda na świecie (Eonwe uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy )
- Ma anielską cierpliwość do dzieci Iluvatara. (Nawet nie opieprzył Feanora, kiedy ten rzucał na niego kalumnie. Uszanował jego wolność)
- Nigdy nie zapomniał o Śródziemiu (posłał orła, by pomógł Fingonowi ocalić Maedgrosa, w III erze wysłał do Śródziemia Istarich)
- A najbardziej ujął mnie w scenie, gdzie po okresowym uwięzieniu Melkora, zwolnił go, gdyż "Manwe bowiem, żadnym złem nie skalany, nie potrafił zrozumieć zła". Czym potwierdził to, że w istocie był najbliższy Eru, który też zawsze jest gotowy wybaczać swoim dzieciom, jakby też tego zła do końca "nie rozumiał".

Członek LOS - Ligi Obrońców Szczerby (Maglora)
Powrót do góry

Brandywina
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 71

Wysłany: 21-06-2013 17:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie i od czasów, kiedy Silmarillion czytano mi na dobranoc, Nienna. Jak dla mnie jest bardzo intrygującą i zagadkową postacią, zawsze wydawało mi się, że ma spokojne, nostalgiczne i nieco pesymistyczne podejście do życia, i dlatego się z nią utożsamiam. Jest najbardziej tajemnicza ze wszystkich Vala, jest silną, samotną kobietą i ładnie śpiewa Jestem za Poza tym, czuję się do niej podobna i lubię ją rysować w konwencji szczupło-wysoko-zwiewno-niebieskiej.
Powrót do góry

Gilya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54
Nieobecny(a): jestem w odwiedzinach u elfów

Wysłany: 22-09-2013 09:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja ogólnie Valarów nie lubię(po prostu mnie denerwują) oprócz Tulkasa. Uwielbiam go za to, że pokonał Morgotha i jest taki wesoły.
Do perfekcji ciągle zdążam.

MAGLOR I MAEDHROS ŻYJĄ!!!!
Powrót do góry

Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 23-09-2013 18:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Podobnie jak przedmówczyni nie przepadam za Valarami. Nie lubię wszelkich "boskich" istot, które kierują losem świata i jego mieszkańców, karzą lub nagradzają po śmierci za uczynki popełnione za życia, wtrącają się w życie ludzi i każą postępować według stworzonych przez siebie praw. A jak nie, to wieczne potępienie. wściekły Ale ta opinia wynika z mojego światopoglądu.

W ankiecie zaznaczyłam Aülego; za to, że przynajmniej częściowo zbuntował się i stworzył krasnoludy oraz za to, że nauczył elfy, zwłaszcza Noldorów, tworzenia pięknych przedmiotów. Bez jego nauk Fëanor nie stworzyłby Silmarilów i palantirów.

Na drugim miejscu jest u mnie Ulmo. On jedyny nie zostawił mieszkańców Śródziemia, pomagał im i martwił się o ich dalsze losy. Nie siedział bezczynnie w Valinorze. Jak napisałam wyżej, nie lubię wtrącania się "bóstw" w życie ludzi, ale jak już zaczęli, to by przynajmniej skończyli.

Melkora lubię za to, że się zbuntował, szkoda tylko, że bunt ten posłużył złu. Za całokształt, za tchórzostwo, kłamstwa, zniszczenie Drzew, kradzież Silmarilów, a przede wszystkim stworzenie orków, nienawidzę go.

Rhunadan
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 21

Wysłany: 27-03-2016 15:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lubię Oromego, bo był odważny i waleczny.Lubię go za to że polował ze swoją drużyną na potwory Melkora i za to że kochał lasy za co był nazywany Tauron.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Temat: Którego Valara lubisz najbardziej? (Strona 5 z 5)

Skocz do: