Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: Którego Valara lubisz najbardziej? (Strona 3 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Którego Valara lubisz najbardziej?
Manwego
4%
 4%  [ 5 ]
Vardę
11%
 11%  [ 13 ]
Ulma
20%
 20%  [ 23 ]
Aulego
6%
 6%  [ 7 ]
Yavannę
7%
 7%  [ 9 ]
Oromego
5%
 5%  [ 6 ]
Mandosa
3%
 3%  [ 4 ]
Niennę
7%
 7%  [ 9 ]
Tulkasa
11%
 11%  [ 13 ]
Nessę
1%
 1%  [ 2 ]
Irmego
2%
 2%  [ 3 ]
Este
0%
 0%  [ 0 ]
Vanę
0%
 0%  [ 1 ]
Vaire
0%
 0%  [ 0 ]
Melkora :)
15%
 15%  [ 18 ]
Oddano głosów : 113

Autor Wiadomość
Halcatra
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 188

Wysłany: 03-04-2008 07:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Varda. Zdecydowanie ona. Słobość do gwiazd to jedno, ale przede wszystkim podoba mi się jej hm, nazwijmy to powierzchowność. Jakoś tak emanuje ciepłem na kilometr. Poza Melkorem jakichś szczególnie bujnych charakterów nie ma, a Melkora nie zaznaczę, bo... za Nienor i Turina!
Powrót do góry

Ossesik
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 25

Wysłany: 09-11-2008 15:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mam kilka typów, na pierwszym miejscu zdecydowanie Aule za nim Varda, póżniej Ulmo a na szarym końcu Melkor
Powrót do góry

Folcwine
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54

Wysłany: 09-11-2008 19:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zaznaczyłem Tulkasa, chyba z tej przyczyny, że trochę odpowiada charakterem mojej osobie Złośliwy uśmiech Porywczy, roześmiany, nie troszczy się o przeszłość, ani o przyszłość, a w przyjaźni jest niezawodny.
Jego orężem są ręce... Złośliwy uśmiech Złośliwy uśmiech

Nero
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 215
Nieobecny(a): Wędruję po Sferach...

Wysłany: 10-11-2008 11:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja się wyłamię i wezmę Melkora. Śmiech Powód - jakby nie jego szachrajstwa, to by Silmarillionu nie było. Od biedy może być jeszcze Manwe za potęgę i moc.
Powrót do góry

Niuchaczaus
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 212
Nieobecny(a): Na Przełęczy

Wysłany: 22-11-2008 00:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bez dłuższego wahania: Ulma. Za, jak to ujął Dag O'Berth, jego robotę: "sabotaż, dywersję i podżeganie" Elfik Za bezpośrednie zainteresowanie losami ludzi i elfów, za bycie "głosem nadziei". Przy czytaniu NO nie mogłam oderwać się od jednego fragmentu, który bardzo dobrze określa rolę Władcy Wód w Śródziemiu (i jest jednym z moich ulubionych cytatów w ogóle Uśmiech )
Cytat:
Wiedz jednak, że Los (...) zostawia szczeliny między swoimi wyrokami, a mury gmachu przeznaczenia mają liczne wyłomy i trwa to tak, aż rzecz się dopełni w chwili zwanej przez was Końcem. Tak będzie, póki ja istnieję, głosem sekretnym podważając fatum, iskrą światła rozpraszając ostateczne mroki. Chociaż w tych dniach ciemności zdaję się przeciwstawiać woli mych braci, Władców Zachodu, to na tym właśnie polega przeznaczona mi u zarania Świata rola w naszym dziele.

A poza tym jestem zodiakalnym Wodnikiem, a warto pamiętać, że: http://forum.tolkien.com.pl/viewpost.php?p=19597 - odsyłam do imienia z numerem 2 Język

Honorowa Prezes PAS Przekleństwa
OSANwE - NMI6 Cool 3
Powrót do góry

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 22-06-2011 09:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie jestem oryginalna - Ulmo. Czemu? Oczywiście dlatego, że (w przeciwieństwie do Mawego) nie usadził swojego szlachetnego tyłka na szczycie Taniquetilu, tylko pomagał mieszkańcom Śródziemia i przejmował się ich losem!
Powrót do góry

thorlong
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 42

Wysłany: 22-06-2011 10:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I co najważniejsze był przeciwny sprowadzeniu pierworodnych do Amanu, co według mnie było najgorszą decyzją Manwego. Prócz Ulma bardzo lubię Melkora, najpotężniejszego z Valarów. Był inteligentny, chytry, no i pragnął władzy nad Ardą ponad wszystko. On to dopiero byłby królem...

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 05-03-2012 17:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niennę. Ponieważ jest od smutku, żyje sama i też w jakiś sposób przyczyniła się do powstania owocu z wspaniałego drzewa Yavanny. Yavanna u mnie jest na drugim miejscu, ponieważ kochała rośliny i zwierzęta i stworzyła wiele pięknych roślin. Lubię też Vardę, ponieważ kochała gwiazdy i je robiła. A z ,,panów Valarów'' to chyba Oromëgo i Mandosa.

,,Dość tego! Jakim prawem synowie Finarfina kręcą się tam i siam, żeby swoje bajdy pleść temu Ciemnemu Elfowi w jego jaskiniach? Król im pozwolił rokować z Thingolem w naszym wspólnym imieniu? Prawda, są w Beleriandzie, niech wszakże nie zapominają, że ojcem ich jest władca Noldorów, chociaż matka pochodzi z obcego szczepu.'' Super śmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Którego Valara lubisz najbardziej? (Strona 3 z 5)

Skocz do: