Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Podział tolkienistów, ale trochę inaczej (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakiego rodzaju tolkienistą jesteś?
Tolkienista Wzrokowiec
23%
 23%  [ 17 ]
Tolkienista Kolekcjoner
19%
 19%  [ 14 ]
Tolkienista Naukowiec
19%
 19%  [ 14 ]
Tolkienista Twórca
34%
 34%  [ 25 ]
Tolkienista Organizator
0%
 0%  [ 0 ]
Tolkienista Imprezowicz
4%
 4%  [ 3 ]
Oddano głosów : 73

Autor Wiadomość
Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 04-02-2008 15:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Żądam ( Boromir Gandalf na Cienistogrzywym ) dodania możliwości do ankiety: "jestem mieszanym typem tolkienisty" czy "wszystkiego po trochu", czy jakoś to lepiej sformuujcie. Inaczej nie mogę zagłosować. Może ktoś też tak zagłosuje?

Meldagor

Wpisy: 447

Wysłany: 04-02-2008 16:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Seregon napisał(a) (zobacz wpis):
"jestem mieszanym typem tolkienisty" czy "wszystkiego po trochu" czy jakoś to lepiej sformuujcie.

Niby wszystko ok., ale:
Po primo, obawiam się, że w takim wypadku 90% byłoby właśnie na te możliwośc. A przecież nie o to chodzi, aby dowiedzieć się, że kazdy jesy tutaj cudownie wszechstronny. Język
Po secundo, przymijmy, że np.: Anonymous jest w połowie twórcą a w połowie kolekcjonerem. Wtedy juz się zalicza do "wszystkiego po trochu" czu jeszcze nie? (jeżeli tak, to chyba ((% odpowiedzi byłony na to, bo chyba prawie każdy w pewnym stopniu nalezy do przynalmniej dwóch grup).
I po (nie wiem, jak jest po łacinie trzy Język ), jak ktoś nie umie wybrać jednej opcji w ankiecie, to może nie głosować, ale napisać posta, w którym napise kim w jakim stopniu jest. Uśmiech
Powrót do góry

Ugrunîlo

Wpisy: 349

Wysłany: 15-05-2008 09:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O. Jak się długo nie było na Forumie to same nowe tematy się wywzrokowuje Jestem rozwalony - tak, wzrokowca zaklikałam. Bo organizować niczego nie mam okazji ni czasu, choć pomysły się zdarzały niegdyś, twórca ze mnie żaden (również z braku czasu ale bardziej - z braku mobilizacji Z przymrużeniem oka), ale oglądać i czytać dzieła tworzenia wszelakiego uwielbiam. Naukowiec to za wysokie progi Z przymrużeniem oka albowiem pamięć moja wybitnie ludzka jest Pserwa a na kolekcjonera już kompletnie się nie nadaję - gromadzić rzeczy nie lubię i nie mam gdzie.
A poza tym to lubię wypatrywać Śródziemia gdziekolwiek jestem i często rzecz się dzieje sama Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 15-05-2008 14:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najbardziej chyba mi pasuje wzrokowiec (bo filmem sie interesuje wiecej i bardziej dogłębnie jak inni fani), i troche mniej obecnie czytacz (teraz raczej nie samych dzieł a utworów o utworach głównie). Twórca i naukowiec to w bardo malutkim stopniu ale też mogę się podpiąć Śmiech Organizator to blisko zera (cos tam, kiedys też pomagałam) Uśmiech a imprezowicz to tez blisko zera, bo jestem imprezowa raz na ruski rok z braku czasu, funduszy lub zdrowia Śmiech
poz
tal

Ellena

Wpisy: 505

Wysłany: 25-12-2012 17:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wzrokowiec, ale który odłam? hmmmm... Zaczęło się od przygody z filmem (którego wersję reżyserską oglądam min. 3 razy w roku), więc najpierw stałam się Oglądaczem. Książki jednak uwielbiam i sięgam po nie bardzo często, choćby po to, żeby po raz enty przeczytać ulubiony fragment Love Hmm... czytaczo-oglądacz? Z przymrużeniem oka

Ring w artykule napisał(a):
Drugą charakterystyczną cechą Rasowego Czytacza jest tzw. stałość egzemplarza. Raz kupionego, nie zamieni na żaden inny, nawet gdybyście go przypiekali w Orodruinie.

O tak! Mojego (poprawionego) Łozina (z najpiękniejszymi czarnymi okładkami Love) nie zamienię na żaden inny egzemplarz Elfik Łazik itp. nadal nie poprawiony, ale to moje pierwsze WP i mam sentyment (chociaż Skibniewską również czytuję Uśmiech).

Twórca? Coś tam zdarza się amatorsko narysować dla dobrego samopoczucia, a że to bliższe profanacji niż sztuce przez duże s nie mam zielonego pojęcia, naprawdę nie wiem, mnie się nie pytaj Z przymrużeniem oka
Pisać zawsze lubiłam, ale nie tworzę nic, jeśli chodzi o sprawy tolkienowskie - nie chcę przez przypadek popełnić czegoś głupiego (ale marzą mi się eseje na tematy rohirrimskie ech...).

A o reszcie to mogę tylko pomarzyć Z przymrużeniem oka

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

KacperP
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 30-06-2014 16:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tolkienista początkujący kolekcjoner

Ellfka
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 14-07-2014 11:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zaliczam siebie do wzrokowca i kolekcjonera. Uwielbiam posiadać różne przedmioty czy plakaty z moich zainteresowań, mimo iż kolekcjonować takie tolkienowo-podobne zaczęłam bardzo niedawno. No i nie kolekcjonuję książek... Mam zaledwie trzy plakaty, replikę legolasowych sztyletów i czekam aż dojdzie moje siedem koszulek. Na szczęście wiem, że to nie koniec. Co do wzrokowca - kocham filmy P.J. Analizuje je dogłębnie, a świat Tolkiena lubię wyobrażać sobie tak, jak on go ukarze. Wolę film od książki.

Ostatnio zmieniony przez Ellfka dnia 15-07-2014 11:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Lukullus
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 56

Wysłany: 14-07-2014 16:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Meldagor napisał(a) (zobacz wpis):

Po primo, obawiam się, że w takim wypadku 90% byłoby właśnie na te możliwośc. A przecież nie o to chodzi, aby dowiedzieć się, że kazdy jesy tutaj cudownie wszechstronny. Język
Po secundo, przymijmy, że np.: Anonymous jest w połowie twórcą a w połowie kolekcjonerem. Wtedy juz się zalicza do "wszystkiego po trochu" czu jeszcze nie? (jeżeli tak, to chyba ((% odpowiedzi byłony na to, bo chyba prawie każdy w pewnym stopniu nalezy do przynalmniej dwóch grup).
I po (nie wiem, jak jest po łacinie trzy Język ), jak ktoś nie umie wybrać jednej opcji w ankiecie, to może nie głosować, ale napisać posta, w którym napise kim w jakim stopniu jest. Uśmiech

Akurat ja jestem głównie oglądaczem, a kolekcjonerem tylko o tyle, o ile wlicza się w to posiadanie wersji reżyserskich z dodatkami (ale bez figurek itp.) Trylogii tudzież Hobbita (czekam na WR II części). Mam trylogię w staaarym wydaniu (Skibniewskiej), Hobbita i Silmarillion, "Bestiariusz" Daya, Podróże Froda, Atlas Śródziemia i "Encyklopedię" Fostera (żeby wiedzieć, co gdzie i kiedy). I tyle. KZO, NO i HoME nie mam i nie czytałem... fanfików nie tworzę... wolę sobie pograć w BfME II z dodatkiem RotWK - oczywiście Angmarem, żeby podbić wszystkie "dobre krainy" Balrog i tyle.
Poza tym uważam, że Eowyna jest najfajniejsza i najładniejsza, zaś filmowy Faramir to chłystek i mydłek w ogóle nie zasługujący na jej miłość. O! Złośliwy uśmiech

Cytat:
I am altering the deal. Pray I don't alter it any further.

Cytat:

Ghaash agh akûl - Nazgûl skoiz
Mirdautas vras!
Karn ghaamp agh nût
Shaut Manwe quiinubat gukh
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Podział tolkienistów, ale trochę inaczej (Strona 3 z 4)

Skocz do: