Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Podział tolkienistów, ale trochę inaczej (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakiego rodzaju tolkienistą jesteś?
Tolkienista Wzrokowiec
23%
 23%  [ 17 ]
Tolkienista Kolekcjoner
19%
 19%  [ 14 ]
Tolkienista Naukowiec
19%
 19%  [ 14 ]
Tolkienista Twórca
34%
 34%  [ 25 ]
Tolkienista Organizator
0%
 0%  [ 0 ]
Tolkienista Imprezowicz
4%
 4%  [ 3 ]
Oddano głosów : 73

Autor Wiadomość
Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 04-02-2008 15:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Żądam ( Boromir Gandalf na Cienistogrzywym ) dodania możliwości do ankiety: "jestem mieszanym typem tolkienisty" czy "wszystkiego po trochu", czy jakoś to lepiej sformuujcie. Inaczej nie mogę zagłosować. Może ktoś też tak zagłosuje?

Meldagor

Wpisy: 447

Wysłany: 04-02-2008 16:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Seregon napisał(a) (zobacz wpis):
"jestem mieszanym typem tolkienisty" czy "wszystkiego po trochu" czy jakoś to lepiej sformuujcie.

Niby wszystko ok., ale:
Po primo, obawiam się, że w takim wypadku 90% byłoby właśnie na te możliwośc. A przecież nie o to chodzi, aby dowiedzieć się, że kazdy jesy tutaj cudownie wszechstronny. Język
Po secundo, przymijmy, że np.: Anonymous jest w połowie twórcą a w połowie kolekcjonerem. Wtedy juz się zalicza do "wszystkiego po trochu" czu jeszcze nie? (jeżeli tak, to chyba ((% odpowiedzi byłony na to, bo chyba prawie każdy w pewnym stopniu nalezy do przynalmniej dwóch grup).
I po (nie wiem, jak jest po łacinie trzy Język ), jak ktoś nie umie wybrać jednej opcji w ankiecie, to może nie głosować, ale napisać posta, w którym napise kim w jakim stopniu jest. Uśmiech
Powrót do góry

Ugrunîlo

Wpisy: 349

Wysłany: 15-05-2008 09:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O. Jak się długo nie było na Forumie to same nowe tematy się wywzrokowuje Jestem rozwalony - tak, wzrokowca zaklikałam. Bo organizować niczego nie mam okazji ni czasu, choć pomysły się zdarzały niegdyś, twórca ze mnie żaden (również z braku czasu ale bardziej - z braku mobilizacji Z przymrużeniem oka), ale oglądać i czytać dzieła tworzenia wszelakiego uwielbiam. Naukowiec to za wysokie progi Z przymrużeniem oka albowiem pamięć moja wybitnie ludzka jest Pserwa a na kolekcjonera już kompletnie się nie nadaję - gromadzić rzeczy nie lubię i nie mam gdzie.
A poza tym to lubię wypatrywać Śródziemia gdziekolwiek jestem i często rzecz się dzieje sama Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 15-05-2008 14:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najbardziej chyba mi pasuje wzrokowiec (bo filmem sie interesuje wiecej i bardziej dogłębnie jak inni fani), i troche mniej obecnie czytacz (teraz raczej nie samych dzieł a utworów o utworach głównie). Twórca i naukowiec to w bardo malutkim stopniu ale też mogę się podpiąć Śmiech Organizator to blisko zera (cos tam, kiedys też pomagałam) Uśmiech a imprezowicz to tez blisko zera, bo jestem imprezowa raz na ruski rok z braku czasu, funduszy lub zdrowia Śmiech
poz
tal

Ellena

Wpisy: 505

Wysłany: 25-12-2012 17:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wzrokowiec, ale który odłam? hmmmm... Zaczęło się od przygody z filmem (którego wersję reżyserską oglądam min. 3 razy w roku), więc najpierw stałam się Oglądaczem. Książki jednak uwielbiam i sięgam po nie bardzo często, choćby po to, żeby po raz enty przeczytać ulubiony fragment Love Hmm... czytaczo-oglądacz? Z przymrużeniem oka

Ring w artykule napisał(a):
Drugą charakterystyczną cechą Rasowego Czytacza jest tzw. stałość egzemplarza. Raz kupionego, nie zamieni na żaden inny, nawet gdybyście go przypiekali w Orodruinie.

O tak! Mojego (poprawionego) Łozina (z najpiękniejszymi czarnymi okładkami Love) nie zamienię na żaden inny egzemplarz Elfik Łazik itp. nadal nie poprawiony, ale to moje pierwsze WP i mam sentyment (chociaż Skibniewską również czytuję Uśmiech).

Twórca? Coś tam zdarza się amatorsko narysować dla dobrego samopoczucia, a że to bliższe profanacji niż sztuce przez duże s nie mam zielonego pojęcia, naprawdę nie wiem, mnie się nie pytaj Z przymrużeniem oka
Pisać zawsze lubiłam, ale nie tworzę nic, jeśli chodzi o sprawy tolkienowskie - nie chcę przez przypadek popełnić czegoś głupiego (ale marzą mi się eseje na tematy rohirrimskie ech...).

A o reszcie to mogę tylko pomarzyć Z przymrużeniem oka

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

KacperP
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 108

Wysłany: 30-06-2014 16:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tolkienista początkujący kolekcjoner

Ellfka
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 14-07-2014 11:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zaliczam siebie do wzrokowca i kolekcjonera. Uwielbiam posiadać różne przedmioty czy plakaty z moich zainteresowań, mimo iż kolekcjonować takie tolkienowo-podobne zaczęłam bardzo niedawno. No i nie kolekcjonuję książek... Mam zaledwie trzy plakaty, replikę legolasowych sztyletów i czekam aż dojdzie moje siedem koszulek. Na szczęście wiem, że to nie koniec. Co do wzrokowca - kocham filmy P.J. Analizuje je dogłębnie, a świat Tolkiena lubię wyobrażać sobie tak, jak on go ukarze. Wolę film od książki.

Ostatnio zmieniony przez Ellfka dnia 15-07-2014 11:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Lukullus
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 56

Wysłany: 14-07-2014 16:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Meldagor napisał(a) (zobacz wpis):

Po primo, obawiam się, że w takim wypadku 90% byłoby właśnie na te możliwośc. A przecież nie o to chodzi, aby dowiedzieć się, że kazdy jesy tutaj cudownie wszechstronny. Język
Po secundo, przymijmy, że np.: Anonymous jest w połowie twórcą a w połowie kolekcjonerem. Wtedy juz się zalicza do "wszystkiego po trochu" czu jeszcze nie? (jeżeli tak, to chyba ((% odpowiedzi byłony na to, bo chyba prawie każdy w pewnym stopniu nalezy do przynalmniej dwóch grup).
I po (nie wiem, jak jest po łacinie trzy Język ), jak ktoś nie umie wybrać jednej opcji w ankiecie, to może nie głosować, ale napisać posta, w którym napise kim w jakim stopniu jest. Uśmiech

Akurat ja jestem głównie oglądaczem, a kolekcjonerem tylko o tyle, o ile wlicza się w to posiadanie wersji reżyserskich z dodatkami (ale bez figurek itp.) Trylogii tudzież Hobbita (czekam na WR II części). Mam trylogię w staaarym wydaniu (Skibniewskiej), Hobbita i Silmarillion, "Bestiariusz" Daya, Podróże Froda, Atlas Śródziemia i "Encyklopedię" Fostera (żeby wiedzieć, co gdzie i kiedy). I tyle. KZO, NO i HoME nie mam i nie czytałem... fanfików nie tworzę... wolę sobie pograć w BfME II z dodatkiem RotWK - oczywiście Angmarem, żeby podbić wszystkie "dobre krainy" Balrog i tyle.
Poza tym uważam, że Eowyna jest najfajniejsza i najładniejsza, zaś filmowy Faramir to chłystek i mydłek w ogóle nie zasługujący na jej miłość. O! Złośliwy uśmiech

Cytat:
I am altering the deal. Pray I don't alter it any further.

Cytat:

Ghaash agh akûl - Nazgûl skoiz
Mirdautas vras!
Karn ghaamp agh nût
Shaut Manwe quiinubat gukh
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Podział tolkienistów, ale trochę inaczej (Strona 3 z 4)

Skocz do: