Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Podział tolkienistów, ale trochę inaczej (Strona 1 z 4)

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakiego rodzaju tolkienistą jesteś?
Tolkienista Wzrokowiec
23%
 23%  [ 17 ]
Tolkienista Kolekcjoner
19%
 19%  [ 14 ]
Tolkienista Naukowiec
19%
 19%  [ 14 ]
Tolkienista Twórca
34%
 34%  [ 25 ]
Tolkienista Organizator
0%
 0%  [ 0 ]
Tolkienista Imprezowicz
4%
 4%  [ 3 ]
Oddano głosów : 73

Autor Wiadomość
Meldagor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 447

Wysłany: 10-01-2008 22:02    Temat wpisu: Podział tolkienistów, ale trochę inaczej Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jest już na forum ankieta, wktórej określamy siebie jako tolkienistów, ale w znaczeniu "najmniejszy fan - największy fan". W tej ankiecie możemy określić jakiego rodzaju tolkienistą jesteśmy.
Podział ten znalazłem (choć to chyba nie najwłaściwsze słowo, bo czy można znaleźć coś, co i tak każdy wie, gdzie to jest Jestem rozwalony ) na stronie Ennorath już dość dawno i od tamtego czasu kusiło mnie, żeby założyc taki temat na forum. W końcu uległem pokusie i założyłem. Język
Oczywiście niektórych forumowiczów każdy zna na tyle, by wiedzieć, jakim jest on tolkienistą, ale ciekaw jestem, ile to siedzi na tym forum ukrytych twórców albo kolekcjonerów?
Oczywiście niektórzy mogę się zaliczać do kilku typów, proszę wtedy o zaznaczenie w ankieciecie tej opcji, która wyda się wówczas najlepsza, a resztę można wyjaśnić w poście. Z przymrużeniem oka
Ja osobiście uważam się za Tolkienistę Twórcę. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Aha, jeszcze jedno: proszę o nie głosowanie w ankiecie przed przeczytaniem artykułu na stronie Ennorath.
Powrót do góry

Natolin
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 382

Wysłany: 11-01-2008 18:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Artykuł jest bardzo ciekawy. Wydaję mi się, że jestem Tolkienistykiem Twórcą (gdy spojrzałem na ankiete okazało się, że jestem chyba w większości Śmiech ) gdzieś pomiędzy wymienionymi w tekście jego podgrupami Piórnikami i Pędzlarzami. Choć może mam w sobie coś z pozostałych rodzajów tolkienistów Z przymrużeniem oka .
Powrót do góry

Roxanne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 175

Wysłany: 11-01-2008 19:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hm, przeczytałam ów artykuł z rozbawieniem Elfik I również orzekłam, że pasuję do Tolkienistów Twórców z podgatunku Piórników. Albowiem więcej mi wyszło fanficków (beznadziejnych i zwykle zostawionych z kompozycją otwartą Jestem rozwalony ) niż rysunków (mam jedną jedyną ilustrację do Dzieci Hurina przedstawiającą Nellsa siedzącą na drzewie. Oczywiście mojego autorstwa).

Nie czytam Władcy... regularnie, choć przeczytałam juz kilka razy i pewnie przeczytam jeszcze w przyszłości. Nie mam żadnych kolekcji... I można by tak wymieniać.

W dodatku spostrzegłam, że większość głosujących też jest Tolkienistą Twórcą Super śmiech
Zatem wybrałam niezbyt oryginalne rozwiązanie... ale zgodne z prawdą Pserwa

Baranek, Christopher Moore

DA
Powrót do góry

KwiczuSmok
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 11-01-2008 21:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi chyba najbliżej do Tolkienisty Kolekcjonera Smauga Język Jeśli tylko coś dostanę w ręce to nie wypuszczę, a do tego nie skąpię pieniędzy na kupno książki, którą akurat chcę kupić.
Po części też jestem Tolkienistą Naukowcem i Wzrokowcem. Uczę się queny, czytam wiele na temat Ardy itd. Staram się również czytać WP co rok, ale nie o stałych porach Z przymrużeniem oka
Twórcą jestem w małym stopniu, bo napisałem dopiero jeden fanfik, a jeśli już mam pisać opowiadanie (np. na polski) to wymyślam swój świat.
Do Organizatora mi daleko (nie mam z kim rozmawiać o Ardzie wściekły ), a do Imprezowicza mi najdalej.

Nie głosuję, gdyż może się to jeszcze zmienić, a wtedy będzie za późno Śmiech .
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 11-01-2008 23:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Artykuł Ringa o tolkienistach jest genialny Uśmiech Zawsze szczerze się uśmieję, gdy go czytam, a wracam do niego co jakiś czas i czytam z identyczną przyjemnością Książka

Jeśli idzie o mnie, to w sumie nie wiem - w zasadzie to musiałabym kliknąć kilka opcji Język Zdarza mi się od czasu do czasu napisać to i owo, czy to prozą, czy nieudolnymi rymami, więc jakimś tam twórcą jestem Z przymrużeniem oka Z drugiej strony mogę określić siebie jako tolkienistę-pstrykacza, bo mam zamiłowanie i jakieś tam zacięcie do "pstrykania" kadrów ze Śródziemia. Droga jest również mojemu sercu sztuka walki długim mieczem, która jest jedną z moich największych życiowych fascynacji.

Wiem jedno - na pewno nie jestem i nie pretenduję w żaden sposób do bycia tolkienistą-naukowcem Z przymrużeniem oka

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5673

Wysłany: 11-01-2008 23:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oj tak, tekst Ringa jest bosssssski. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Podobnie jak Zair nie umiałbym odpowiedzieć, do której kategorii się zaliczam. To znaczy wiem na pewno do jakich się nie zaliczam. Na pewno nie jestem wzrokowcem, i na pewno nie jestem kolekcjonerem. Kiedy Goku widzi, jak traktuje swoje zbiory, to blednie i dostje palpitacji. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech A jak zdarzy mi się byc u niego, to jego czujność jest wielce charakterystyczna. Język Śmiech Złośliwy uśmiech Love

Czy jestem imprezowiczem? Lubie imprezy, zwlaszcza jedną, w innej uczestnicze pod silna presją koleżanki małżonki i Kliki Boromira. Język. Choć czasami łapię się na pytaniu: Co ja tu/tam robię??
Czy jestem organizatorem? Tu bardziej, chociazby ze względu na spotkania organizowane już od niemal dwoch lat. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Mam ich czasami dosyć. Język Ale trwam na razie i mam z tego radochę. Elfik

Czy jestem twórcą, podobnie jak Zair, raczej nim bywam w chwilach grafomańskiego natchnienia. Więc pewnie zostaje naukowiec, chociazby ze względu na mój zawód. Uśmiech Więc niech i tak będzie. Śmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 12-01-2008 00:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak miło zobaczyć, że na forum jest jeszcze przynajmniej 2 ukrywających(?) się Tolkienistów Kolekcjonerów Uśmiech

Ja należę chyba do grupy Tolkienista Kolekcjoner Arystokrata, który zszedł do Ludu wieeeeeeeeeelgachny uśmiech podgatunek Smaug Wędkarz Pserwa Jestem rozwalony
Mógłbym tak tylko leżeć na swoich skarbach, żuć leniwie snikersy wieeeeeeeeeelgachny uśmiech i delektować się ssssskarbami wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Nie muszę nawet ich nikomu Jestem za pokazywać Złośliwy uśmiech

Mam też w sobie trochę Tolkienisty Twórcy Uśmiech Już dawno zauważyłem, że tolkieniści to twórcze bestie i co zadziwiające na plus tylko pojedyncze sztuki są w tej twórczości zazdrosne jak Feanor Jestem przeciw i łase na pochwały jak Morgoth Uśmiech Saurona ;D

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 12-01-2008 01:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To jak w tej anegdocie o żabie Pserwa
Lew, Król Zwierząt Rządzę, pragnąc jakoś usystematyzować towarzystwo, zebrał wszystkie zwierzęta na polance i ryknął złościć się, pokazywać kły
- Piękne na prawo, mądre na lewo. do roboty
Zakotłowało się na polance i po chwili na środeczku została tylko jedna hmmmm... żaba... to nie ja, zmieńmy temat, zaklopotanie, mnie tu nie było Lew spojrzał na nią groźnie złościć się, pokazywać kły :
- A ty co? Nic nowego grzmię jak Manwe
- Przecież się nie rozdwoję robienie pieknych oczek - powiedziała żaba Język

A poważnie, zaznaczyłam twórcę Tiaaaa, bo od tego się u mnie wszystko zaczęło i na tym się kończy...takie małe perpetum mobile Z przymrużeniem oka . Jednak w równym stopniu hmmmm... kieruje mną pragnienie poznania, rozumienia i łączenia wiedzy o tolkienowskim legendarium z wiedzą już zgromadzoną oraz delektowanie się lekturą dzieł Mistrza dla przyjemności, dość regularnie Książka . Z tego powodu zaliczam się zarówno do Tolkienisty Naukowca, jak i Rasowego Czytacza. Odrobinkę jestem kolekcjonerem, bowiem koniecznie pragnę posiadać wszystkie tolkienowskie sssskarby ksiażkowe Love jednak w odróżnieniu od Goku Z przymrużeniem oka traktuje je w czysto użytkowy sposób, jako pomost do przemyśleń i źródło inspiracji uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy . Nie żeby bazgrać po książkach jak Memelek, to razi mój wysublimowany zmysł estetyki Jestem rozwalony Z przymrużeniem oka ale też bez przesadyzmu, by niektórych nie dotykać Super śmiech, jak to ma we zwyczajach Goku wszystko mi się pomieszało Jestem też tolkienistą organizatorem z racji wielu rzeczy, które organizuję pro publico bono Uśmiech Kawusia Trochę imprezowiczem, bo lubię wiele imprez tolkienowskich raz, dwa, raz, dwa, tempo!, na których pojawiam się o ile czas pozwala ech... I chyba najmniej jestem Oglądaczem, bo jako MOP uważam, że film jest do bani Rycerz terefere, ja wiem lepiej

Jak widać Z przymrużeniem oka , jako ta żaba Jestem rozwalony , musiałabym się pokawałkować kompletny szok! zemdlałem z wrażenia

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Podział tolkienistów, ale trochę inaczej (Strona 1 z 4)

Skocz do: