Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: Ulubiona potrawa na początku 'Hobbita' (Strona 1 z 5)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

co najchętniej zjadłbyś u Bilba?
ciasto/ciastka (cakes)
4%
 4%  [ 3 ]
przesławny placek z kminkiem (seed-cake)
37%
 37%  [ 28 ]
dżem malinowy (raspberry jam)
5%
 5%  [ 4 ]
szarlotka (apple-tart)
29%
 29%  [ 22 ]
paszteciki (mince-pies)
2%
 2%  [ 2 ]
ser (cheese; pewnie cheddar...)
8%
 8%  [ 6 ]
gulasz wieprzowy (pork-pie)
4%
 4%  [ 3 ]
sałat(k)a (salad)
0%
 0%  [ 0 ]
jajka (na twardo? na miękko?)
2%
 2%  [ 2 ]
kurczęta na zimno (cold chicken)
6%
 6%  [ 5 ]
pikle (pickles)
0%
 0%  [ 0 ]
Oddano głosów : 75

Autor Wiadomość
Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 776

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 06-01-2008 13:07    Temat wpisu: Ulubiona potrawa na początku 'Hobbita' Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiem, jak wy, ale ja zawsze robię się głodny, czytając, jak to krasnoludowie zaczynają się schodzić do domu Bilba, a na stole pojawiają się coraz to nowe smakołyki z jego spiżarni... Niestety, nie da się w ankiecie zrobić tak, żeby wybierać po kilka opcji, a trudno ją "rozmnażać" w nieskończoność, łącząc po dwie lub trzy potrawy, więc wybór będzie raczej postny Śmiech

Podaję nazwy angielskie w nawiasach obok tego, co znajdujemy u Skibniewskiej, chociaż to nie zawsze są dobre odpowiedniki - angielskie pikle to trochę coś innego niż nasze korniszony, a pork-pie to chyba raczej rodzaj zapiekanki niż gulaszu (ale nie wiem, nie jadam mięsa, więc nigdy się w to nie zagłebiałem).

Smacznego!

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 06-01-2008 14:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ciężki wybór hmmmm... Pserwa

Ale poprosiłabym o szarlotkę Śmiech To moje drugie (po serniku Love ) ulubione ciasto Uśmiech A do tego pyszna herbata Uśmiech I można siedzieć w hobbickiej norce cały wieczór Śmiech

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Roxanne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 175

Wysłany: 06-01-2008 14:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja bym chętnie zjadła ów przesławny placek z kminkiem. Jeszcze nigdy w życiu tego nie próbowałam, a jestem otwarta na nowe potrawy Jestem rozwalony I podobne jest to pyszne, więc... uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy
No i jakaś herbatka, albo soczek do tego i bym pogadała sobie z Bilbusiem Elfik

Baranek, Christopher Moore

DA
Powrót do góry

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 06-01-2008 19:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Seed-cake. uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy Moje ulubione hobbickie danie. to takie wspaniale że nie moge powstrzymac ślinienia na klawiaturę Wykrzyknik Uwielbiam kminek... to takie wspaniale że nie moge powstrzymac ślinienia na klawiaturę

Cytat:
Ale poprosiłabym o szarlotkę To moje drugie (po serniku ) ulubione ciasto
Klasyfikacja podobna jak u mnie. Z przymrużeniem oka

Świetny pomysł na ankietę. Jestem za

Ugrunîlo

Wpisy: 349

Wysłany: 06-01-2008 20:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z całą pewnością poprosiłabym o placek z kminkiem... Eru pojęcia nie macie, jakie jest pyszne. Szczególnie, gdy sprawą zajmie się pewien... Noldor!
Poniżej przedstawiam dowód naoczny (Sauronowi by Oko zbielało gdyby wi(e)dział, bo...); ciasto zostało nazwane "Orodruiną" ze względu na malowniczy stożek wulkaniczny w jaki zechciało w swej łaskawości wyrosnąć:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Nie można też nie wspomnieć o tym, że ostatnim kawałkiem zajęła się Bestia (nim ktokolwiek ze zgromadzonych zdążył).
Ciasto wspaniałe!
Nie wierzę Złośliwy uśmiech ze hobbit przebiłby w kunszcie tworzenia smakowitych stożków wulkanicznych słynnego Angantyra, ale skorzystałabym z okazji i poprosiła o próbkę...
Powrót do góry

Tici

Wpisy: 490

Wysłany: 06-01-2008 20:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja bym zjadła szarlotkę...
Uwielbiałam szarlotkę mojej babci - pokrytą kołderką przyzłoconej pianki z kropelkami stopionego cukru. I tą od drugiej babci, którą się jadło na ciepło, polaną gęstą śmietaną...
Powrót do góry

KwiczuSmok
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 06-01-2008 21:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja zjadłbym ser... tak kocham żółty ser Język . Gdybym wszedł do jakiegoś sklepu z serami to wyglądałoby to tak jak w skeczu Monty Pythona Jestem rozwalony
Powrót do góry

Ugrunîlo

Wpisy: 349

Wysłany: 06-01-2008 21:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

KwiczuSmok napisał(a) (zobacz wpis):
Ja zjadłbym ser... tak kocham żółty ser Język . Gdybym wszedł do jakiegoś sklepu z serami to wyglądałoby to tak jak w skeczu Monty Pythona Jestem rozwalony

Jestem rozwalony a wiesz... rozumiem Język też mam odpał serowy - ale uznałam, że skoro opycham się serami codziennie, to u Bilba wypadałoby dla odmiany... nio a poza tym jak pisałam - chętnie bym sprawdziła czy słynna hobbicka kuchnia przebije noldorski kunszt Pserwa
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Ulubiona potrawa na początku 'Hobbita' (Strona 1 z 5)

Skocz do: