Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

Temat: Nasze rękodzieła (Strona 2 z 28)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 26, 27, 28  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alqualaure
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 06-01-2008 20:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To nie jest projekt w dosłownym tego słowa znaczeniu, raczej rysunek wykonany piórkiem. Co do ożaglowania, przeglądałam zdjęcia prawdziwych dwumasztowców, by wszystko się w miarę zgadzało. Nie raz spotkałam się (na zdjęciach i na żywo) z podobnymi żaglami. Reje rzeczywiście wyszły mi odrobinę za nisko, a kadłub zbyt wąski, ale powtarzam, to tylko rysunek, propozycja. Skrzydła to rzeczywiście moja pomyłka, są za wysokie. Nie znam sie na żeglarstwie, bardziej na modelarstwie. Wszelkie poprawki pozostawiam Galmirowi, w końcu to on ma wykonać model.
PS. Dzięki, Roxanne

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal

Ostatnio zmieniony przez Alqualaure dnia 07-01-2008 12:19, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry

Ugrunîlo

Wpisy: 349

Wysłany: 06-01-2008 20:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

piękny prawda? Rządzę

Temat ku temu odpowiedni... więc chciałam Wam przedstawić wspaniałe dzieło Tici z otwartymi ramionami, i`m all your`s chwała wam, chylę czoła, dzięki , które kiedyś dostałam w prezencie oops, zawstydzenie szczęka opada

Tici, jeszcze raz dzięki! kwiatek dla ciebie, dziękuję
Powrót do góry

Seregon

Wpisy: 502

Wysłany: 06-01-2008 20:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

yossariana napisał(a) (zobacz wpis):
Seregon napisał(a):
Popieram! Tylko trzeba bardzo uważać przy zdejmowaniu witraża z folii - ja w ten sposób zniszczyłam już kilka prac. Malunek nie może przebywać na folii za krótko, ani za długo. Ale jeśli wykonacie pracę starannie, to nie ma prawa nie wyjść.

Hmm... o czym mówisz? Malujesz na folii? Napisz coś więcej, proszę Uśmiech
Są farbki witrażowe do malowania witraży, których używa się, malując najpierw wzór konturówką (dołączoną do farby, może być czarna, srebrna lub złota), a potem wypełnia wzór farbami. Po dwóch dniach odlepia się dzieło z folii i przylepia na oknie. W naszej galerii tolkienowskiej jest fotka witrażu przedstawiającego Yavannę wykonanego tymi farbami. Nie pomnę autorki. Uśmiech
-----
Brawo, Tici! Jestem za Statek szczególnie piękny... Śmiech

Lomendil
Strażnik Północy

Wpisy: 788

Nieobecny(a): in tenebris

Wysłany: 06-01-2008 21:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A czego jest ten statek zrobiony, Tici? Wygląda bardzo mitycznie, zaprawdę! I barwy, i kształt, niesamowite!

Tici

Wpisy: 490

Wysłany: 06-01-2008 21:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lomendil napisał(a) (zobacz wpis):
A czego jest ten statek zrobiony, Tici? Wygląda bardzo mitycznie, zaprawdę! I barwy, i kształt, niesamowite!

Hmm... hmmmm...
Mitycznie wygląda dzieki kunsztowi Ugrunilo chwała wam, chylę czoła, dzięki
A zczego zrobiony? Ano karton, płótno, sznureczek i bambusowe patyczki...
Powrót do góry

Ugrunîlo

Wpisy: 349

Wysłany: 06-01-2008 21:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Załączam w kolorach rzeczywistych Z przymrużeniem oka żeby było widać lepiej, jak kunsztownie jest wykonany i że naprawdę z prostych rzeczy...
(zdjęcie robiła Zair, a ja się dobrałam do wzmocnienia szczegółów przy pomocy GIMPa).

Tici, on po prostu jest piękny - zdjęcie niczego mu nie dodało Pserwa

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 07-01-2008 11:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Galmir napisał(a) (zobacz wpis):
Z wczorajszych rozmów Złośliwy uśmiech (moich i Miriel Elfik )wynikło,iż mógłbym wyrzeźbić z drewna łódź Eärendila.Miriel zgodziła się zrobić maszty.

A dokładnie Miriel zaproponowała, że zajmie się żaglami. Uśmiech Pomyslałam, że moge uszyć żagle i wyhaftować na nich godło Earendila.
Zaczęłam więc szukać wzoru i okazało się, że Tolkien narysował dwa różniące się trochę od siebie godła Earendila hmmmm... Które wybrać? Pserwa

Powrót do góry

Alqualaure

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 07-01-2008 12:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oba są piękne, Miriel. Mi jakoś bardziej odpowiada ten mniejszy, ale może tylko dlatego, że jest wyraźniejszy na tym rysunku.
Tak mnie jakoś te rozmowy o statku Earendila zachęciły do spróbowania własnych sił. Kiedyś interesowałam się modelarstwem, może coś jeszcze pamiętam. Też spróbuję zrobić model (według własnego projektu, oczywiście Śmiech ), jednak niestety z papieru, bo drewna mam niedostatek. No i po czasie Nirnaeth Arnoediad, egzaminach Śmiech

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 26, 27, 28  Następna

Temat: Nasze rękodzieła (Strona 2 z 28)

Skocz do: