Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Tales from the secret forest (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Heliniel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 163

Wysłany: 04-01-2008 21:48    Temat wpisu: Tales from the secret forest Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy ktoś słuchał płyty Tales from the secret forest Johna Kelly i Maite Itoiz? Szczerze polecam Jestem za . Nie jest to muzyka inspirowana twórczością Tolkiena (a zresztą - kto to wie? Uśmiech Saurona ;D ), ale wg mnie, bardzo pasuje. Lubię słuchać tej płyty i "poczytywać" książki Profesora. Niektóre utwory bardziej pasują do Śródziemia, niż wiele takich, które niby zostały światem tolkienowskim zainspirowane Ble Ble ;D .

Nie chcę Wam wmawiać, że spodoba się każdemu, bo ilu forumowiczów, tyle gustów. Chciałam jedynie zwrócić na nią Waszą uwagę, a jeśli ktoś ją pokocha tak jak ja, to będę szczerze zachwycona. Chciałabym też, żebyście podzielili się Waszym zdaniem o tej płycie. z otwartymi ramionami, i`m all your`s

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 04-06-2008 22:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Odsłuchałam kilka utworów ze wspomnianej płyty na youtubie. Rzeczywiście muzyka jest bardzo nastrojowa i melodyjna, na poły sredniowieczna, tak, że na tolkienowską mogłaby z powodzeniem pasować.
Maite ma bardzo ładny melodyjny głos, a duet z Johnnym daje bardzo miłe dla ucha efekty. Ponadto koncerty i wideoklipy Maite i Johna cechują się ciekawą choreografią oraz dużym zacięciem scenicznym. Całość tworzy średniowieczno-fantastyczny (w sensie fantasy Z przymrużeniem oka) klimat.
Ze swej strony polecam jeszcze Corazón Herido, klip nagrywany w jednym z średniowiecznych miasteczek Hiszpanii. Uśmiech

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 05-06-2008 23:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Właśnie słucham Język
Blackmore's Night to oni nie są Jestem rozwalony (porównanie nasuwa się samo, parę kawałków nawiązuje mocno do stylu BN), ale słuchać się da. Trochę razi (przynajmniej przy pierwszym odsłuchaniu) "mydło i powidło" jeżeli chodzi o styl (mieszanina straśna -od ballad "popfolk" po "szanty gregoriańskie w stylu techno"), ale całość wypada pozytywnie. Daję solidne 4+ w skali skolnej (byłoby lepiej, gdyby było mniej popu, a wiecej średniowiecza Jestem rozwalony )

Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wysłany: 08-06-2008 21:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wszystko zależy od gustów. Z przymrużeniem oka Co do klasyfikacji tej muzyki, to wierzę Adiemu jako znawcy. Jednak mnie osobiście, wybaczcie, bardziej się podoba M&J od Blackmore's Night, ale nie jestem w tej materii ekspertem, wręcz, z pewnych względów, przeciwnie. Z repertuaru M&J olecam jeszcze dosyć skoczną, balladową piosenkę baskijską Txoria txori, ostatnio dużo jej słucham. Uśmiech

Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wysłany: 14-08-2008 21:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Słucham ostatnio na nowo piosenki z tego albumu, tak bardzo mi się spodobały, że często goszczą w moich słuchawkach. Jednak dopiero jakiś czas temu odkryłam czar Ich bekenne meine schuld- link. Dla mnie brzmi jak muzyka, ni to Elfów, ni to Ainurów, a i przywodzi na myśl zamglone szczyty gór, średniowieczne zamki, trubadurów czy minnesangerów, albo pieśń Noldolich, choć oczywista dla innych osób może się to wydać "smutnym zawodzeniem". Uśmiech

Powrót do góry

Tinwerína Míriel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 74
Nieobecny(a): wpatrzona w zachód słońca w Henneth Annun

Wysłany: 24-08-2008 20:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Posłuchałam paru kawałków na Youtubie. Podoba mi się, przyjemna muzyczka i faktycznie nieco tolkienowska. Lubię czasem takich klimatów posłuchać. Txoria, txori mnie zachwyciła. Piękna, po prostu! I ten cudowny język baskijski Love
A luz dos astros nos Mares Poentes.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Tales from the secret forest (Strona 1 z 1)

Skocz do: