Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Człowiek wiernego serca nieraz miewa krnąbrny język." Theoden, Władca Pierścieni

Temat: Wasze postacie w świecie Tolkiena. (Strona 2 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GirlForLegolas
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 05-01-2008 22:42    Temat wpisu: Kim jestem? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kim jestem?

Hm... Tym kim chciałabym być.

Piękną elfką. Nie taką jak wszystkie. Kruczoczarne włosy opadajac na ramiona... Krótka biała sukienka z czarnym gorsetem. Zbuntowana i rozkrzyczana... Najchętniej zostałaby wojownikiem albo jakimś rycerzem. Lubi łuk... Swój łuk.

Wchodząc do gospody nikt nie zwraca na nią w pierwszej chwili uwagi... Dopiero po pewnym czasie jej urok się ujawnia.

Tak skromnie. Żeby nie uchodzić za jakąś głupią laskęUśmiech
Jak będę chciała dodać coś jeszcze to napiszę...
Powrót do góry

quickbeam
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 24

Wysłany: 05-01-2008 23:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Quickbeam to ent. Jaki jest ent, każdy widzi. Uśmiech

Pięciu rosłych mężczyzn stojących sobie na ramionach nie byłoby w połowie tak wysokich jak on. Gładka, szarobrązowa kora pokrywa grube konary, młode gałązki zaś są zielone.

Quickbeam jest jednym z najbardziej porywczych entów w historii Ardy. Za przyzwoleniem Fangorna, choć wbrew jego woli wyruszył samotnie w podróż po tym, jak sytuacji w Śródziemiu uległa stabilizacji. Chyba sam dokładnie nie wie, czego szuka, ale to nie daje mu spokoju.

Nie lubi, kiedy się o tym mówi, ale jest bukiem.

Garond
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 06-01-2008 10:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A kimże jest Garond?

Garond jest elfem, a w zasadzie półelfem mieszkającym w Rivendel. Ma około 2 metry wzrostu, długie jasne włosy. Na plecach kołczan ze strzałami i dwa elfickie sztylety.

"...wino Dorwiniona daje bowiem sen głęboki i przyjemny..."
Powrót do góry

Tavarunya
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 305
Nieobecny(a): W lesie

Wysłany: 06-01-2008 10:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Fajny temat Język
Elindil jest elfką z plemienia Noldorów.
195 cm wzrostu, długie ciemne włosy, oczy szare, ubiera się różnie - albo na czarno biało albo w odcienie szarości, głębokiego granatu i brązu.
Lubi srebro i to widać.
Wygląda podobnie jak pani z mojego avka Uśmiech.
Broń nosi różną w zależności od czasu i nastroju ale zawsze coś ze sobą ma. Albo łuk albo coś mieczopodobnego.
Dialekt quenyi, którym się posługuje, wskazuje na to, że spędza dużo czasu w towarzystwie Valarów.
Praktycznie nigdy nie pojawia się nigdzie sama Z przymrużeniem oka.
EDIT
Chcecie historię postaci to macie Język
Urodziła się i życie spędziła w Amanie. Choć jest Noldo, nie zajmuje się metalami i kamieniami szlachetnymi a drewnem, czym zarazili ją Teleri. Potrafi grać na harfie i flecie, czego nauczyła ją Varda. Właściwie Varda nauczyła ją wielu rzeczy, jako że u jej boku spędza czas.
Zajmuje się głównie łuczarstwem i szkoleniem doborowych oddziałów vanyarskich łuczników. Co prawda nie odeszła z Noldorami do Śródziemia, ale miała swój epizod w Wojnie Gniewu, dowodząc właśnie łucznikami.

Jak mi się coś przypomni, to dopiszę.

Ostatnio zmieniony przez Tavarunya dnia 11-01-2008 14:58, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Roxanne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 175

Wysłany: 06-01-2008 14:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kim jest Roxanne? O kurczę, ciężko to będzie hmmmm... W zasadzie nigdy nie określiła swojej rasy etc. i trzeba by było coś nowego wymyślić Super śmiech

Generalnie nie jest ani elfem, ani człowiekiem, ani hobbitem, gnomem, czarodziejem, krasnoludem, entem, orłem...

Po chwili zastanowienia Roxanne stwierdziła, że jest człowiekiem, która w jakimś stopniu spokrewniona jest z Balrogami wściekły Balrog Nie wie, jak się to stało, tak po prostu jest i może dlatego czasami zachowuje się niezwykle po balrogowemu.

Z wyglądu raczej nie straszy. Ma brązowe włosy, gdzieniegdzie przeplatane rudym pasemkiem (nie farbowane!), sięgające jej do ramion. Zazwyczaj nosi czarny płaszcz podróżny na sobie, a gdy go zrzuca ukazuje się suknia koloru zielonkawego, mająca rękawy sięgające do łokci.

Uff, ale się rozpisałam! Ale cóż poradzić, że Roxanne to osoba należąca do innej osoby z niezwykle bójną wyobraźnią Tiaaaa

Baranek, Christopher Moore

DA
Powrót do góry

Victöriůs
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10
Nieobecny(a): Podbijam wioski!

Wysłany: 08-01-2008 17:51    Temat wpisu: Re: Wasze postacie w świecie Tolkiena. Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

hm.... niektórzy piszą historię itp. Piszcie przedewszystkim wygląd ;]

Natolin

Wpisy: 382

Wysłany: 10-01-2008 16:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kim jest Natolin?
Natolin jest Rohirrimem, 190 cm wzrostu, blond włosy, niebieskie oczy.
Uciekł jako dziecko z domu okrutnych rodziców. Zaopiekowali się i wychowali go elfowie z Lorien. Po skończeniu 20 lat powrócił do Rohanu. Został tam zdemaskowany. Według prawa rohańskiego za ucieczkę z domu groziła mu nawet kara śmierci. Król Rohanu go ułaskawił, ale z zastrzeżeniem, że gdy jeszcze raz by powrócił do Rohanu wyrok śmierci zostanie wykonany. I tak odtąd Natolin błąka się po świecie nigdy nie mogąc wrócić do ojczyzny Smutek .
Rzadko rozstaję się ze swoim koniem. Nosi przy sobie elficki miecz, który dostał w Lorien, rzadziej łuk.
Powrót do góry

Alqualaure

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 10-01-2008 18:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kim jest Alqualaure?
Dobre pytanie, tak naprawdę to dokładniej się na tym nie zastanawiałam. Mogę chyba nazwać siebie elfem, ale mam w sobie trochę krwi Maiarów Z przymrużeniem oka .
Co do wyglądu... Wysoka, smukła dama o złotych włosach, spadających łagodną falą na plecy, i poważnych bursztynowych oczach. Jednak częściej spotkacie mnie jako łabędzia. Mieszkałam bowiem w Błogosławionym Królestwie, skąd nie można wrócić na wschód. Manwe jednak ze względu na mojego ojca, który była Maiarem, udzielił mi wielkiej łaski: mogłam odwiedzać Śródziemie kiedy zechcę, jednak skryta pod postacią złotego łabędzia (stąd moje imię).
Tak więc obserwowałam dzieje świata, na moich oczach królestwa zradzały się i upadały, przemijały kolejne ery, a ja mogłam tylko obserwować i słuchać. Słuchałam radosnych śpiewów i okrzyków rozpaczy, ale to mi nie wystarczało, chciałam lepiej poznać ludzi, krsnoludy, hobitów, a nawet elfy, które wydawały się inne od tych na Zachodzie. Sprzeciwiłam się woli Manwego i przybrałam pewnego dnia swoją prawdziwą postać. A było to jeszcze w Pierwszej Erze. Można powiedzieć, że zostałam wygnana z Amanu. Nadal jednak mogę zmieniać się w łabędzia.
Przy okazji mam prośbę do wszystkich myśliwych: Nie polujcie na złote łabędzie Śmiech

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal

Ostatnio zmieniony przez Alqualaure dnia 10-02-2008 19:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Wasze postacie w świecie Tolkiena. (Strona 2 z 4)

Skocz do: