Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Całe życie trzeba się uczyć." Dziadunio, Władca Pierścieni

Temat: Wasze postacie w świecie Tolkiena. (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ugrunîlo
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 10-01-2008 19:04    Temat wpisu: Re: Wasze postacie w świecie Tolkiena. Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Victöriůs napisał(a) (zobacz wpis):
hm.... niektórzy piszą historię itp. Piszcie przedewszystkim wygląd ;]

Uśmiech Saurona ;D dlaczego?
Powrót do góry

Victöriůs
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10
Nieobecny(a): Podbijam wioski!

Wysłany: 10-01-2008 20:24    Temat wpisu: Re: Wasze postacie w świecie Tolkiena. Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ugrunîlo napisał(a) (zobacz wpis):

Przeczytaj mój pierwszy post i wyciągnij wnioski! ;|

Meldagor

Wpisy: 447

Wysłany: 10-01-2008 20:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja przeczytałem, ale nadal nie wiem hę? Język
No bo przecież jak idziemy do "karczmy cośtam" (jak ją nazwałeś Język ), to nie muysi każdy od razu wiedzieć, jak wyglądamy. Myślę, że bardziej przyda się tu znajomość historii postaci, z której często wywodzą się jej umiejętności (o, to jest ważna informacja podczas tworzenia takiej historii, nie wygląd). Biorąc za przykład Natolina:

Cytat:
Natolin jest Rohirrimem, 190 cm wzrostu, blond włosy, niebieskie oczy.

I co po tym, gdy tworzymy opowieść w takiej "karczmie cośtam"? Czy któraś z wymienionych powyżej cech będzie miala wpływ na wydarzenia?
Co innego historia:
Cytat:
Król Rohanu go ułaskawił, ale z zastrzeżeniem, że gdy jeszcze raz by powrócił do Rohanu wyrok śmierci zostanie wykonany.

I teraz już wiemy, że możemy powiedzieć Natolinowi np.: "Jedź z Leadrigą do Rohanu", ale, znając jego historię, możemy dodać: "i złóż królowi ten miecz jako dar, by zyskać ułaskawienie". (to tylko taki przykład, pewnie nie najtrafniejszy, bo się nie orientuje, co tam się aktualnie dzieje Jestem rozwalony ).
A znając sam wygląd co powiemy? "Jedź do Rohanu, wysoki, niebieskooki blondynie?" Śmiech Pserwa Jestem rozwalony

Tak więc IMHO znacznie ważniejsze od wyglądu są historia i umiejętności.
Powrót do góry

Roxanne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 175

Wysłany: 10-01-2008 21:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Meldagor napisał(a) (zobacz wpis):
I teraz już wiemy, że możemy powiedzieć Natolinowi np.: "Jedź z Leadrigą do Rohanu", ale, znając jego historię, możemy dodać: "i złóż królowi ten miecz jako dar, by zyskać ułaskawienie". (to tylko taki przykład, pewnie nie najtrafniejszy, bo się nie orientuje, co tam się aktualnie dzieje Jestem rozwalony ).
A znając sam wygląd co powiemy? "Jedź do Rohanu, wysoki, niebieskooki blondynie?" Śmiech Pserwa Jestem rozwalony

Tak więc IMHO znacznie ważniejsze od wyglądu są historia i umiejętności

Zgadzam się z tobą Meldagor!
Podam swój przykład xD Czy mając potrzebę wysłania kogoś z wiadomością do balrogów brałbyś pod uwagę zwykle wyglądającą dziewczynę, siedzącą przy stoliczku i mile gawędzącą? Nie.

Ale dziewczynę, która w jakimś stopniu została wymieszana z balrogami - i owszem Balrog

Baranek, Christopher Moore

DA
Powrót do góry

Eorfe
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 11-01-2008 13:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zatem ja o sobie coś napiszę: Z przymrużeniem oka

Eorfe to prosty człowiek z Gondoru rodem. Ród jego od pokoleń wszystkich służbę w szeregach strażników Ithilien pełni. Chociaż przodków miał z Numenoru krew elfów przez kilka pokoleń w rodzie jego wygasła i bardziej ludzki niż elficki jest Eorfe. Brata miał Hogara wojownika wspaniałego lecz pod gromem orkowych toporów zginął w boju. Siostra jego Hoga za mąż wyszła i w białym mieście mieszka ze swym mężem i dzieckiem. Ojciec jego Hogarfe stary i siwy z długą brodą na królewskim dworze dobrą radą służy bo względy ma u króla Aragorna gdyż za młodu dobry był z niego dowódca.

Eorfe w dzieciństwie w mieście Osgiliath się chował. Lecz orkowie napaść na Cytadelę Gwiazd urządzili i Eorfe wraz z bratem w Ithilien się skryli. Krainy tej mężnie bronili. Gdy Eorfe lat miał 13 brat jego Hogar w boju poległ. Przygarnęli go strażnicy tej krainy i na porządnego chłopa wychowali.

Eorfe jest wysokim brunetem. Bystre jego głęboko niebieskie oczy groźnie spod hełmu wyglądają. Krępej postawy jest Eorfe bo pas rzadko zaciska. Doświadczony choć młody. Z łuku celnie bardzo strzela i mieczem wspaniale włada. Rzemiosłem się zajmuje z czego słynie. Za Gondor wiele bitew stoczył i męstwem swym wszystkich zaskoczył. Szlachetnym patriotą stara się być i ze wszystkimi w zgodzie żyć. Przyjaciół ma w śród elfów, krasnoludów, ludzi i hobbitów sporo. Domu właściwie to nie ma bo podróżuje dużo. Samotnym lubi być lecz do knajp i karczm często wpada. Lubi zdrowo coś przekąsić i gawędzić sporo. Choć nie najlepiej śpiewa, śpiewać lubi. Łowcą jest świetnym i często na dzikie zwierzęta poluje[...]

Trochę się rozpisałem Język

Czarodziejskie wydrzeć złoto!"

Ostatnio zmieniony przez Eorfe dnia 14-01-2008 20:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Ugrunîlo

Wpisy: 349

Wysłany: 12-01-2008 15:02    Temat wpisu: Re: Wasze postacie w świecie Tolkiena. Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ugrunîlo napisał(a) (zobacz wpis):

Z przymrużeniem oka ależ wyciągam - na podstawie całego tematu Pserwa i ciągle wydaje mi się, że nie wygląd stanowi o postaci ale jej charakter Z przymrużeniem oka i przeszłość, w tym pochodzenie. Widać wiele osób zakłada, że pisząc skąd pochodzą, dadzą tym ogólny obraz swojej osoby, np. "pochodzę z..." i już wiesz czy elf czy człowiek, czy sie nosi jak ten od Galadrieli, czy ten od Elronda, czy konno jeździ, czy do biblioteki zagląda Uśmiech Saurona ;D .
A może mojej postaci nie udało się nigdy zobaczyć swojego odbicia w lustrze a woda zawsze była wzburzona - jak na morza przystało? Jestem rozwalony Złośliwy uśmiech może nie wiem jaki mam kolor oczu, a wzrost wnioskuję po otaczających mnie osobach? Wydawało mi się, że niska jestem póki wśród elfów się bywało a teraz co? Jestem rozwalony Poza tym myślę, że stanowczo ciekawsza byłaby historia bo...:

Co do pojawiających się w Knajpie to wiesz Śmiech odkąd pamiętam wszyscy byli wysocy, piękni, tajemniczy, drzwi przed nimi otwierały się z hukiem (więc jak ja przyszłam, to już przestawały się zamykać i wypadały z zawiasów), a wszyscy (znając już ten obyczaj Złośliwy uśmiech posłusznie...) na ich widok milkli, szczególnie, że jeszcze nie wiedzieli jaka piękna twarz kryje się pod kapturem Jestem rozwalony albowiem jedynie kosmyk włosów długich i połyskliwych tak, że szanownej Kuzynce Maglora Oko by zbielało (nie, nie - to nie aluzja do "Kochanej Żabci - Sauruś" Jestem rozwalony ).
Każdy albo siedzi w ciemnym kącie jako ten Strażnik wszystkim znany i od dawna niezauważony się przysłuchuje, albo wchodzi zwiewnym krokiem, siada w owej otaczającej go ciszy i skromnie się przysłuchuje Jestem rozwalony

nio więc wyciągnij wnioski Złośliwy uśmiech dlaczego niektórzy opisują historię... i nie tylko z wyglądu się składają Uśmiech Saurona ;D i skąd moje pytanie, skoro to już 3cia strona była... całkiem ciekawych historii Uśmiech

A tak na koniec - to w Knajpach itp. trwają raczej przygody a nie przedstawienia historii od urodzenia Z przymrużeniem oka nawet żaden hobbit nie postarał się o przytoczenie wedle tradycji porządnego zestawu ciotek i kuzynów Pserwa a przynajmniej nie pamiętam...
Powrót do góry

Villentretenmerth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 177

Wysłany: 13-01-2008 00:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Meldagor napisał(a) (zobacz wpis):
Biorąc za przykład Natolina:

Cytat:
Natolin jest Rohirrimem, 190 cm wzrostu, blond włosy, niebieskie oczy.

I co po tym, gdy tworzymy opowieść w takiej "karczmie cośtam"? Czy któraś z wymienionych powyżej cech będzie miala wpływ na wydarzenia?
Tak Jestem rozwalony
Jak wejdzie wyprostowany do domu hoppitki na kminkowe ciasto, to wyrżnie głową o framugę i trzeba go będzie cucić Pserwa
Ja tam jestem sokiem z zupełnie innej bajki i wcale się tego nie wstydzę Język

Doppler zarzucił Villentretenmerthowi rasizm, szowinizm i brak elementarnego pojęcia o istocie dyskusji. Urażony Villentretenmerth przybrał więc na chwilę postać smoka, niszcząc trochę mebli i doprowadzając do ogólnej paniki.
Powrót do góry

Roxanne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 175

Wysłany: 13-01-2008 13:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Villentretenmerth napisał(a) (zobacz wpis):
Ja tam jestem sokiem z zupełnie innej bajki i wcale się tego nie wstydzę Język

Hm, a jakiego smaku Super śmiech
I, nawiasem mówiąc ( i to już nie do soków tylko smoków Język ), z jakiej bajki, o ile można wiedzieć? hmmmm...

Baranek, Christopher Moore

DA
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Wasze postacie w świecie Tolkiena. (Strona 3 z 4)

Skocz do: