Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Wasze postacie w świecie Tolkiena. (Strona 1 z 4)

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Victöriůs
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10
Nieobecny(a): Podbijam wioski!

Wysłany: 26-12-2007 18:05    Temat wpisu: Wasze postacie w świecie Tolkiena. Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam! Tom Bombadil
Zauwazylem, ze zakladacie tu tematy w stylu RPG np."Karczma cośtam". Bardzo mi się to spodobało! Tak więc proponuję aby każdy zrobił tutaj swoją postać, żeby wiadomo było kto wchodzi do karczmy. Super śmiech Zacznę ja...
--------------
Wysoki wojownik o długich, siwych włosach oraz brodzie. Ubrany jak wiking czyli w skórzane korzuchy itd. Zawsze ma przy sobie swój piękny złoty młot wysadzany klejnotami. Jako dziecko wychowywal sie gdzies w gorach wraz ze swoimi rodzicami. Ojciec uczyl go polowac i walczyc mlotem az w koncu urosl. Teraz zwiedza swiat i czesto chodzi na zabawy do karczm. Jest wiernym przyjacielem ludzi, hobbitow oraz krasnoludow. Czesto pali fajke i pije browarki! Śmiech
--------------
Mam nadzieję, że spodobał Wam się mój pomysł chwała wam, chylę czoła, dzięki Pozdrawiam![/quote]
P.S
Edytowalem, zeby dodac historie tak jak kazdy Śmiech Nie pomyslalem...

Ostatnio zmieniony przez Victöriůs dnia 12-01-2008 19:29, w całości zmieniany 9 razy
Powrót do góry

Meldagor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 447

Wysłany: 26-12-2007 19:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hm... hmmmm... Fajny pomysł, Victöriůsie! wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Oczywiście nie wszyscy, którzy się tu przedstawią, pójdą potem do knajp, ale fajnie będzie poznać historię współforumowiczów (bo wiem, że niektórzy są bardzo dokładnie umiejscowieni w historii Śródziemia, mają nawet określonych rodziców Z przymrużeniem oka ).

Przejdę do opisu siebie samego, Meldagora.

Tak więc dawno dawno temu żyłem sobie normalnie, taki był ze mnie zwykły człowiek. Aż tu jakiś Annatar Pan Darów kusi mnie pierścionkiem. No i, teraz mi wstyd, ale przyjąłem, bo obiecywał władzę, bogactwo i wszystko inne czego mogłem zapragnąć. I tak stałem się sługą Saurona. Służyłem mu, służyłem, ale on w końcu upadł a ja przepadłem w pustkę. WRÓĆ! Wcale w żadną pustkę nie przepadłem, tak się tylko oficjalnie podaje. Tak naprawdę to zostałem osamtoniony na Ardzie. I nie mogłem odejść. Karą za to, że wtedy uległem Sauronowi jest dla mnie błąkanie się po świecie aż nadejdzie Mój Czas, jeden tylko Eru wie kiedy.
Postanowiłem przybrać nowe imię, imię, które nie ciągnęłoby ze sobą takiego brzemienia przykrych wspomnień. Tak zostałem Meldagorem. Nie jestem już tak przerażający jak kiedyś, mam nawet specyficzne poczucie homoru. Z przymrużeniem oka Ale czasami miewam stany zamyślenia i zadumy, czy nawet głębokiego smutku. Smutek Na codzień jednak staram się przyjaźnić z przedstawicielami wszystkich ras Śródziemia i "wpasować w tłum". A mieszkam na Wichrowym Czubie, jeżeli kogoś interesuje. Uśmiech

BTW temat poponowałbym nazwać:
Kim jesteś, Anonymous ?
,bo przecież nie chodzi tu o żadne tam "nasze postacie", tylko po prostu o nas. IMHO. Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Victöriůs
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 26-12-2007 19:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam rozumieć, że jesteś upadłym Nazgulem? Super śmiech Kto cie do swojej karczmy wpusci ? Super śmiech Super śmiech

Ostatnio zmieniony przez Victöriůs dnia 26-12-2007 20:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Meldagor

Wpisy: 447

Wysłany: 26-12-2007 20:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Victöriůs napisał(a) (zobacz wpis):
Mam rozumieć, że jesteś upadłym Nazgulem? Super śmiech

Raczej powstałym. Upadły byłem, gdy służyłem Sauronowi.
Powrót do góry

szalcia
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133

Wysłany: 27-12-2007 09:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Meldagor napisał(a) (zobacz wpis):

Kim jesteś, szalcia ? Elfik

Szalcia jest elfem zamieszkałym na stałe w Rivendell. Nie odszedł z resztą na Zachód bo upił się "Pod Zielonym Smokiem" i wszyscy o nim zapomnieli. I tak teraz błąka się po karczmach i szuka swego miejsca w Śródziemiu.
Co do postaci szalcia jest wysokim elfem o niebieskich oczach, jego ciemne włosy lekko opadają na ramiona, lecz przeważnie schowane są pod kapturem starego zielonoszarego płaszcza, który spowija całą jego postać. Pod płaszczem zaś nosi standardowy strój podróżniczy z jednym tylko wyjątkiem: misernie sdobiony pasek, u którego uwieszony jest Glamdring - pamiątka po starym przyjacielu Gandalfie.
Jego charakter cechuje chęć niesienia pomocy, zawzięcie w walce i wewnętrzny płomień, który nieustannie każe mu iść dalej.
Jedyna wada: straszny pijak Jestem rozwalony (choć głowę ma mocną Super śmiech )

Bardzo fajny temacik Jestem za , brawo Victorius.

Pozdrawiam victory

...
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król tułacz wróci na stolicę."

† Arek Gołaś †

Ostatnio zmieniony przez szalcia dnia 09-01-2008 21:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

KwiczuSmok
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 35

Wysłany: 27-12-2007 12:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ooo widzę, że zostałem wezwany Język

Nick mam nie związany z światem Ardy (po prostu jeden nick do wszystkiego mam, żeby się łatwiej zapamniętywało Z przymrużeniem oka ), ale to się nawet dobrze składa, poniewóż jestem jednym z Majarów (nieodkrytym przez Tolkiena, więc imię można przybrać dowolne Złośliwy uśmiech ). Pomagałem Irmowi w zsyłaniu marzeń sennych na śmiertelników. W Amanie poruszam się bezcieleśnie, nieograniczany niczym poza własną myślą. Kiedy chcę przybrać widzialną postać, zazwyczaj pojawiam się jako starzec ze spiczastym kapeluszem, długim, obszernym, zielonym płaszczem i laską w dłoni. Lubię wracać do Shire, aby przyćmić fajkę oraz przeglądać biblioteki w Minas Tirith (lubię dużo wiedzieć).

Ps. Często przesiaduje w karczmach, jak mnie Lórien zwalnia z obowiązków...
Powrót do góry

Leadriga

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 28-12-2007 15:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja jestem Valarem. Zanim powstała Arda byłam zwana Bezimienną, ponieważ nie pasowało do mnie żadne imię. Podczas Muzyki stworzyłam język, którym porozumiewają się żywioły i gdy przybyłam na Ardę wraz z matką Tygrysów Valinoru, one pierwsze do mnie przemówiły, nazywając mnie Leadrigą, czyli Córą Lwów. Od tamtego czasu mogę używać ich mocy. Kiedyś pomogłam Manwëmu (o co chodziło, to już inna historia Język ) i od tamtego czasu dał mi wolną rękę i mogę robić, co mi się podoba Język .
Jestem raczej skryta i chodzę własnymi drogami, więc nie ma mnie w książce Język . Najlepiej zna mnie siedem Tygrysów. Kiedy przyjmuję widzialną postać, jestem wysoka o brązowo-złotych włosach, falujących w połowie długości. Chodzę zwykle w białej szacie i płaszczu z kapturem. W czasach Wojny o Pierścień pojawiałam się jako brązowowłosa elfka w czerwonej sukni. Dobrze dogaduję się z Gandalfem, Elrondem i Galadrielą, którzy znali mnie jeszcze w Śródziemiu.
To chyba wszystko.

ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

Victöriůs
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 03-01-2008 15:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chciałem tylko powiedzieć, że już nie jestem hobbitem Super śmiech Super śmiech Super śmiech i edytowalem pierwszego posta w tym temacie, przeczytajcie! Uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Wasze postacie w świecie Tolkiena. (Strona 1 z 4)

Skocz do: