Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Stoliczku (tolkienowski), nakryj się! (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 21-12-2007 20:40    Temat wpisu: Stoliczku (tolkienowski), nakryj się! Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzisiaj krocząc Pserwa po markecie w poszukiwaniu hektolitrów barszczu Jestem rozwalony napotkaliśmy w dziale ze słodyczami (apage cukiersatanas! Pserwa ) wieeeeeeeeeelgachny uśmiech elfy! Całą pakę, chyba ssssssskilkadziesiąt!! Zrobiłem im zdjęcie komórą z ukrycia Jestem rozwalony Zobaczcie sami:
Powrót do góry

RosaArvensis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 106

Wysłany: 22-12-2007 12:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak, te elfy to smakowe cukierki, wiem, bo jadłam nie raz... swoją drogą to dziwnie brzmi w obecnym kontekście - "zjeść elfa"... brr!

A ja mam coś takiego, he he: Ciasto
Domyślam się oczywiście, że w rzeczywistości ta nazwa oznacza coś innego, ale gdyby "f" było duże, można by było uznać, że ciasto jest hobbickie Śmiech Z przymrużeniem oka Język

PS. Goku, nie zazdroszczę Ci tego barszczu z marketu. Jest buuu!! Moja mama zawsze robi barszcz sama, jest konkretny, ma z wierzchu grubą warstwę tłuszczyku i nie śmierdzi plastikiem Uśmiech Pyszny!

EDIT: Oczywiście mam na myśli barszczyk świąteczny, a nie wigilijny Uśmiech Żeby nie było nieporozumień. Postnych barszczyków akurat u nas się nie gotuje Z przymrużeniem oka

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 29-12-2007 22:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W hobbickiej spiżarni leżą, zachowane na pamiątkę wystawy we wrocławskim Arsenale, lembasy Jestem rozwalony Co ciekawe, są z jednej strony oblane czekoladą Język Jakoś nie miałam odwagi ich spróbować kiedyś - teraz tym bardziej Język Na pewno są już całkowicie niejadalne Język Ale pamiątka niezła Z przymrużeniem oka

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Moje Śródziemie
Powrót do góry

thingrodiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 58

Wysłany: 02-01-2008 10:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

One już wtedy niespecjalnie nadawały się do jedzenia. Pamiętam, że nie byłam w stanie rozwalić tego glanem. Aczkolwiek spróbować... spróbowałam. Długo to miętoliłam, żeby zmiękło, bo jak raz nie świeciłam funduszami na dentystę. W smaku nic specjalnego - na kamień zaschnięty suchar, polany z wierzchu czekoladą. Ale fakt - pamiątka niezła.
Nie sądziłam, że to zachowałaś na pamiątkę. Elfik

thingrodiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 58

Wysłany: 02-01-2008 21:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Lomendil, zapewniam cię, że nie ma o czym pamiętać. No, chyba że jadłeś kiedyś PRAWDZIWE lembasy...

mONA
Mieszkanka Shire

Wysłany: 02-01-2008 21:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

thingrodiel napisał(a) (zobacz wpis):
Ale fakt - pamiątka niezła.
Nie sądziłam, że to zachowałaś na pamiątkę. Elfik

Ech, z niektórymi rzeczami nie umiem się rozstać (i dlatego norka, jak przystało na hobbicką, robi się coraz bardziej zagracona Jestem rozwalony )
Drugą pamiątką jest.. butelka wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Dostałam ją (wtedy była pełna Język ) przedk tórymś z Tolk Folków Język Moc smoka rzeczywiście tam była Jestem rozwalony Bałam się, że przepali szklanki Jestem rozwalony

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Heliniel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 163

Wysłany: 07-01-2008 23:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Parę dni temu widziałam w sklepie ciukierki Pserwa Nie zrobiłam zdjęcia, bo nie mam aparatu w telefonie, ale piszę o nich, bo to było po prostu coś ciudnego Jestem rozwalony Różowa, pyzata buzia amorka, otoczona złotymi lokami, taka, jak na przedwojennych kartkach. I jakoś tak to się nazywało: "wesoły elf", albo "mały elf", nie pamiętam dokładnie. Nie bardzo mi się nie chciało próbować tych amorkowatych elfów Uśmiech Saurona ;D

mONA
Mieszkanka Shire

Wysłany: 08-01-2008 00:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ciąg dalszy cyklu "Z hobbickiej graci(spiż)arni" Jestem rozwalony

I znowu pusta butelka - jak zwykle pamiątkowa Super śmiech - tym razem z ostatniego Tolk Folku Z przymrużeniem oka W środku było ciemne, mocne ale - doskonałe Śmiech Piwko
A nazywało się... Hobgoblin Język

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Stoliczku (tolkienowski), nakryj się! (Strona 1 z 2)

Skocz do: