Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Władca Pierścieni- gra bitewna...figurki (Strona 4 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adamob
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 221

Wysłany: 31-01-2008 14:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Weterani Ossgiliath są metalowi pakowani po trzech w jednym blistrze.

Klej Chematik. Nie sądzę żeby Ci był potrzebny Z przymrużeniem oka Powinno Ci wystarczyć zwykła kropelka (cyjanoakrylowy) zarówno do plastików i metali, oraz wikol do klejenia elementów podstawki.

Farbki z Cytadeli są najlepsze do malowania, choć czasem trzeba kilka warstw nakładać (mam kilka na sprzedaż) ponadto dobre sa tez farby firmy Pactra (farby dla tych co budują kolejki Uśmiech ) i ponoć Humbrol, ale tego nie próbowałem.

Powrót do góry

Rudlis
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 14-03-2008 12:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adamob napisał(a) (zobacz wpis):
Powinno Ci wystarczyć zwykła kropelka (cyjanoakrylowy) zarówno do plastików i metali

Co do klejenia metali cyjanoakrylem to miałbym zastrzeżenia. Skleić np. kropelką figurkę metalową jest czasem trudno, najczęściej np. zamiast ręki figurki przykleja nam się nasz własny paluszek Z przymrużeniem oka . Ale nie mówię, że się skleić nie da, tylko uprzedzam przed trudnościami.

Co do farbek to polecam też farbki firmy Vallejo. Ładnie kryją, ładne kolorki na palecie są Śmiech
Powrót do góry

Adamob
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 221

Wysłany: 16-03-2008 20:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Co do klejenia metali cyjanoakrylem to miałbym zastrzeżenia. Skleić np. kropelką figurkę metalową jest czasem trudno, najczęściej np. zamiast ręki figurki przykleja nam się nasz własny paluszek Z przymrużeniem oka . Ale nie mówię, że się skleić nie da, tylko uprzedzam przed trudnościami.

Wszystko sie da jak sie pracuje w warunkach polowych Z przymrużeniem oka
Z doświadczenia:
plastiki klei perfekcyjnie ( nie wiem jak z dużymi modelami typu MumakiL)
małe metale, o ile dobrze sie wyprofiluje obie części to tez wytrzyma. Jeżeli nie ufamy zręczności naszych palców można probować pęsetą lub innym chwytakiem.

Co do większych metalowych elementów (np. taki troll) których nie da się dobrze wyprofilować, to trzeba czasem pokombinować. Ja mam dwa patenty nieco survivalowe, ale działają. Raz to wykonać mieszankę wikolu z cyjanoakrylem. Wikol będzie spełniał tu rolę spoiwa, które dopasuje się do szczelin, a cyjanoakryl wiadomo po co Uśmiech
Drugi sposób to po prostu zamiast wikolu dać green stuffu lub modeliny nawet. Nie trzeba sie tu babrać z dwoma klejami, ale za to konstrukcja może być nie co bardziej krucha.

To tyle.
Pisałem już tutaj że mam figurki na sprzedaż?? hmmmm...

Powrót do góry

Tici
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 490

Wysłany: 16-03-2008 20:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie, nie pisałeś.
Co do klejenia figurek i paluszków, to pozwolę sobie zauważyć, że jest coś takiego jak pilniczki, pozwalające zmniejszyć niedokładności odlewów. Przy odrobinie wysiłku można doszlifować obie płaszczyzny tak, że green stuff nie będzie potrzebny.
I wtedy kropelka spisuje się doskonale.
Co do klejenia palców, hmm... hmmmm... uznajmy to za wypadek przy pracy, niemal nieunikniony Język Ale jak się nałoży naprawdę mało kleju...
A, i przypomniało mi się teraz - świetnie spisuje się klej do klejenia biżuterii.
Powrót do góry

Watcher
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 643

Wysłany: 16-03-2008 20:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przy klejeniu czymś w stylu Kropelki polecam pochuchać Uśmiech Ktoś mi powiedział, że te kleje mocno reagują z wodą, a w naszym oddechu sporo wilgoci. W każdym razie: pomaga.

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

khamull
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 24

Wysłany: 26-03-2008 17:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam...godne polecenia są też farbki P3. Kryją dobrze, a ich wydajność jest niezła[dla porównania: cena porównywalna z produktem GW[często taka sama], ale cytadelki mają bodajże 12ml, podczas gdy P3 18ml]...Jeżeli chcecie pogadać o LoTR`ze to polecam www.mitril.pl [szczególnie dziewczyny-brakuje ich;]
...co konkretnie masz na sprzedaż?

PS [Maggot wymazany bdb, ale podstawki powalające nie są Śmiech ]
PSS. Nawiązując do wcześniejszego pytania odnośnie metalu, z którego wykonane są figurki-GW wycofało się z ołowiu w 1997roku[o LoTR`ze jeszcze mowy nie było] i odtąd stotuje tzw White metal; bliżej nieznaną mi mieszankę...[inne firmy też ją stosują]
Powrót do góry

Smeagol
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9
Nieobecny(a): Smeagol poszedł złowić rybkę soczyście słodką...

Wysłany: 26-02-2009 19:18    Temat wpisu: Figurki Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam pytanie dla kogoś kto się na tym zna. Czy opłaca się zacząć kolekcje figurek, kiedy mają one po 4cm wysokości i 1 jest po 30zł. Na dodatek jeszcze trzeba kupić farby a te są po 100zł.
Nie wiem po co się pytam jak i tak kupie se Smeagola i dwóch hobbitówUśmiech
Mam nadzieje że ktoś z was też zbiera figurki lub ma zamiar...
Powrót do góry

Evererd Proudfoot
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 26-02-2009 21:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wygląda to nieco inaczej.
Figurki o których mówisz (od Games Workshop), są elementami gry bitewnej WP, podobnej do Warhammera. Jeśli nie wiesz, polega ona na samodzielnym składaniu, malowaniu i grze (na specjalnych makietach terenów) tymi właśnie miniaturkami. Zasadniczo dzielą się one na bohaterów (figurki metalowe, koszt ok. 30 zł), oraz żołnierzy (figurki plastikowe, kupowanie w zestawach po ok 15-20 sztuk w cenie ok. 70-100 zł). Kolejną sprawą są akcesoria.
Figurki maluje się samemu, najpopularniejsze są farbki Citadel za 12 zł słoiczek, podobnie wyglądają ceny specjalnych, małych pędzelków.
Na początek warto jednak zakupić zestaw startowy, składający się z bodajże 10 małych farbek i pędzla w cenie ok. 80 zł.

Przejdzmy jednak do sedna sprawy, czyli tego, czy na prawdę cię to kręci.
Jak sam widzisz, jest to kosztownie, pracochłonne hobby. Żeby zagrać pierwszy pojedynek własną armią, trzeba posklejać i pomalować sporo figurek, przyswoić zasady, oraz uszczuplić portfel i zasoby swojego czasu.
Najlepiej mieć kolegę, który również praktykował by bitewne hobby. Mobilizuje to do "pracy" nad armią, no i zawsze jest z kim potrenować i pograć.

Osobiście radził bym ci najpierw dokładniej zaznajomić się z całym ambarasem. Widzę że równiesz mieszkasz we Wrocku co znacznie ułatwia sprawę. Polecam wybrać ci się do Bardu (centrum gier bitewnych) na ul. Ruskiej (w podwórku), i obejrzeć jakiś turniej czy zawody. Polecam również porozmawiać z ekspedientem, który zaprezentuje ci podstawy gry.

Sam kiedyś zbierałem Władcę, ale jakiś czas temu przerzuciłem się na Warhammera, więc gdybyś był zainteresowany, mógłbym odsprzedać ci podręcznik z zasadami, bądz część swojej kolekcji (elfów btw.)

Pozdrawiam,
Ev'

Ostatnio zmieniony przez Evererd Proudfoot dnia 26-02-2009 21:33, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Władca Pierścieni- gra bitewna...figurki (Strona 4 z 5)

Skocz do: