Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Władca Pierścieni- gra bitewna...figurki (Strona 3 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tici
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 490

Wysłany: 18-01-2008 22:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zaczęłam się zastanawiać, czy ten wątek nie powinien być w "Twórczości fanowskiej" hmmmm... ale na razie...

Na razie, dzięki wspaniałym umiejętnościom Zair Ugru-Nad chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki chwała wam, chylę czoła, dzięki mogę się pochwalić farmerem Maggotem i jego pieskami:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 18-01-2008 22:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oj Tici daj spokój, jakiekolwiek umiejętności spełzłyby na niczym, gdyby nie było co fotografować Z przymrużeniem oka Maggot i jego pieski są same w sobie piękne Uśmiech Gratulacje Jestem za

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Oghor-hai
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 19-01-2008 12:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przepiękne Zdziwienie
Mogę zadać dwa pytania, Tici? mam pomysł!!!

1) Jak się robi taką realistyczną trawę na podstawkach?
2) Jaki jest koszt minimalny doprowadzenia do takiego stanu jednej figurki (talent pomijamy wszystko mi się pomieszało ). Załóżmy że nie mam nic i wtedy potrzebuję: figurki, pędzelków (ilu), farbek... itd? W ilu złociszach można zamknąć się minimum i maksimum?
Zair - ciekawa kompozycja Kwiatkiem ją!

But they answered: "Durin's Heir you may be, but even with one eye you should see clearer. We fought this war for vengeance, and vengeance we have taken. But it is not sweet. If this is victory, then our hands are too small to hold it".
Powrót do góry

Tici

Wpisy: 490

Wysłany: 20-01-2008 14:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oghor-hai napisał(a) (zobacz wpis):
1) Jak się robi taką realistyczną trawę na podstawkach?

Zależy o co ci chodzi.
Trawę statyczną można dostać w Składnicy Harcerskiej, w kilku odcieniach: soczyście zieloną, jaśniejszą i już całkiem żółtą. Czytałam też przepis na trawę domowej roboty - z kupowanych w kwiaciarniach gałązek do ozdabiania bukietów. Zbiera się z nich drobniutkie igiełki i suszy.
Jeśli natomiast chodzi ci o ułożenie trawy na podstawce, to powiem tylko, że to zależy od ilości kleju i tego, jak się trawę mocuje. Na większej ilości kleju, delikatnie postukana od spodu i poprawiona igiełką, będzie stała. Tu kleju były maleńkie kropelki - nie chciałam, by trawa zasłoniła całą ziemię pod spodem.
Oghor-hai napisał(a) (zobacz wpis):
2) Jaki jest koszt minimalny doprowadzenia do takiego stanu jednej figurki (talent pomijamy wszystko mi się pomieszało ). Załóżmy że nie mam nic i wtedy potrzebuję: figurki, pędzelków (ilu), farbek... itd? W ilu złociszach można zamknąć się minimum i maksimum?

A tuś to mnie zastrzelił... Wiesz, ze nigdy nie liczyłam? Hmm... hmmmm...
Zobacz tutaj: http://www.sfan.pl/catalog/
Ja powiem tylko, że na najprostszą kolorystycznie figurkę jaką malowałam, wojownika z armii Elendila, trzeba było przynajmniej czterech kolorów. Najbardziej skomplikowane kolorystycznie, jak Bilbo, wymagają ponad dwudziestu farbek.
Ceny farb różnią się od tego, jakich używasz - czy tych z Cytadel, czy innych. Podobnie jest z pędzlami. Ceny figurek też są różne, zależy czy kupujesz w sklepie, na Allegro czy w sklepowym komisie.
Powrót do góry

Oghor-hai
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 20-01-2008 20:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dziękuję. Jestem za Jeżeli chodzi o trawę wyczerpałaś moje wątpliwości - jeśli o $, to też mam już jako taki ogląd na sytuację... Uśmiech Legsie
But they answered: "Durin's Heir you may be, but even with one eye you should see clearer. We fought this war for vengeance, and vengeance we have taken. But it is not sweet. If this is victory, then our hands are too small to hold it".
Powrót do góry

Celebrían

Wpisy: 298

Wysłany: 31-01-2008 12:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Malowałam kiedyś plastikowe figurki, które były dołączone do czasopisma "Gry Strategiczne w Śródziemiu" i teraz postanowiłam sobie kupić jakieś figurki z prawdziwego zdarzenia. Tamte plastikowe malowałam zwykłymi farbami akrylowymi, te farbki z Cytadeli to co to za farby?
Od czego byłoby mi najłatwiej zacząć, które z figurek są mniej skomplikowane, ale zarazem ładne (preferuje Gondorczyków)?
Jaką posypkę kupić? I jaki klej? Czy taki [klik] może być?

Acha i czy np. te [klik] figurki są metalowe czy plastikowe?

Then Celegorm no more would stay,
and Curufin smiled and turned away."
Powrót do góry

Galmir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 36

Wysłany: 31-01-2008 13:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Celebrían napisał(a) (zobacz wpis):
Malowałam kiedyś plastikowe figurki, które były dołączone do czasopisma "Gry Strategiczne w Śródziemiu" i teraz postanowiłam sobie kupić jakieś figurki z prawdziwego zdarzenia. Tamte plastikowe malowałam zwykłymi farbami akrylowymi, te farbki z Cytadeli to co to za farby?
Od czego byłoby mi najłatwiej zacząć, które z figurek są mniej skomplikowane, ale zarazem ładne (preferuje Gondorczyków)?
Jaką posypkę kupić? I jaki klej? Czy taki [klik] może być?

Acha i czy np. te [klik] figurki są metalowe czy plastikowe?

Witam... Elfik
Jeżeli chodzi o dobrą stronę z figurkami i akcesoriami do nich to polecam http://www.sfan.pl
Sam nie zajmuję się tak pracochłonnym hobby,ale kiedyś kolega chciał mnie do tego namówić i polecił mi tą stronę.... Elfik

znalazła,
mącąc oblicze Księżycowego
Boga.
Ostatnie elfickie ostrze wbite
po rękojeść w ziemię.
Ostatni Elf w rzece krwi rodaków
po jasną szyję zanurzony.
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 31-01-2008 14:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Celebrían napisał(a) (zobacz wpis):
Tamte plastikowe malowałam zwykłymi farbami akrylowymi, te farbki z Cytadeli to co to za farby?

Te farby z Cytadeli o ile wiem, to są też akryle, tyle, że dedykowane właśnie do malowania figurek i tego typu hmm... obiektów Z przymrużeniem oka No i mają swoje indeksowane kolory, powszechnie stosowane w "figurkowej branży" Z przymrużeniem oka

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Władca Pierścieni- gra bitewna...figurki (Strona 3 z 5)

Skocz do: