Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Pośród Mędrców tylko ja badam sprawy hobbitów: to skromna gałąź wiedzy, lecz pełna niespodzianek." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Władca Pierścieni- gra bitewna...figurki (Strona 2 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tici
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 490

Wysłany: 08-12-2007 21:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

hmmm.... hmmmm... Możliwe... Ja nakładam mocno rozrzedzony czarny czy brązowy podkład na dobrze wyszorowaną figurkę i jakoś mi to bez kłopotów idzie... Zwłaszcza na metalu Uśmiech
Przeczytałam artykuł. Szkoda, że zdjęcia sie nie otwierają, bo chętnie bym popatrzyła, jak wyglądały poszczególne etapy.
Khandish Rider - piękny Uśmiech Love To zresztą jest wyjątkowo atrakcyjna figurka. Muszę się tu przyznać, że uwielbiam malować te konne. Gandalf na Cienistogrzywym
Orkowie - i tu się zgadzam, że suchy pędzel jest jedyny, jeśli idzie o podkreślanie samych ostrych krawędzi. A jak pięknie wygląda np. sznurowanie buta zrobione w ten sposób...
A trolll... No cóż... Mam udać, że nie widzę detali podstawki hmmmm... czy chcesz, bym się z tobą przy najbliższej okazji policzyła? Wałkiem go!
A tak na poważnie - to podstawka twojego trolla jest świetnym przykładem dobrze zrobionej, oryginalnej podstawy.
Co do kapitana Uruk-hai - hmm... zrobiłeś to, co mi się bardzo rzadko udaje - czyli pomalowałeś białka oczu.

A teraz kilka figurek z mojej kolekcji (sęk w tym, że większość jest u pewnego fotografa, więc muszę podać te kilka niedoskonałych zdjęc, jakie mam...)
Suladan - figurka kupiona właśnie ze względu na urodę konia, z wykończoną podstawką.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

I dla równowagi Z przymrużeniem oka Eomer konno i jeździec Rohanu. Podstawki mają jeszcze nie wykończone

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Tu na koniu widać, że muszę poprawić uprząż

I jeszcze Dol Amroth:

A teraz coś pieszo:
Haradrim według kolorystyki De Agostini: (tu wykorzystałam Red Ink, by strój się błyszczał)

I moja wersja kolorystyczna, nieco bardziej matowa w tkaninach

I na koniec Bilbo Baggins (też ma jeszcze nie skończoną podstawkę)

I Gollum (tu udało mi się pomalować białka oczu)

Co się tyczy innych, to niestety, muszę najpierw zrobic im zdjęcia...
Powrót do góry

Numenor
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 09-12-2007 13:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A trochę odejdę od tematu z czego oni te figurki robią i jak????????????????????????? może ma ktoś jakiś artukuł na ten temat.....
Powrót do góry

Tici

Wysłany: 09-12-2007 21:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Metalowe to jakiś stop ołowiu, sądząc po wadze i pewnej plastyczności. Plastikowe... Niestety nie wiem. Prawdopodobnie skład chemiczny tego plastiku jest tajemnicą firmową. Wiem tylko, że niektóre kleje szybkoschnące rozpuszczają ten plastik i że całkowicie rozpuszcza się on w rozpuszczalniku nitro.
Powrót do góry

Numenor
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 10-12-2007 17:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A makiety??????? Właśnie tworzę swoją pierwszą w życiu. Jeśli tworzycie makiety np. do gry i macie ich zdjęcia- pochwalcie się nimi, niezależnie czy to dzieła sztuki czy narmolny dom albo polana....
Powrót do góry

Adamob
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 221

Wysłany: 10-12-2007 17:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja się tam nigdy z makietami zbytnio nie bawiłem, ale w Deagostini jest dużo sposobów na robienie makiety, pamiętam jak kiedyś robiliśmy z kolegami Morię według pomysłu redaktorów, nawet fajnie wyszło Uśmiech
Najlepiej powiedz dokąłdnie co robisz to można Ci wtedy poradzić żeby coś fajnego z tego wyszło Uśmiech

Co zaś tyczy sie zdjęć Tici, to po prostu nie mam się do czego przyczepić bo sam lepiej nie umie Uśmiech Konni Ci świetnie wychodzą, ubrania pięknie wycieniowane, trochę mi tylko nie pasuje sposób cieniowania tych kropierzy u KoDA, ale za to powaliła mnie kompletnie głowa Bilba. Te włosy Love A ta twarz wszystko mi się pomieszało Mdleję... kompletny szok! zemdlałem z wrażenia To zdjęcie dobrze pokazuje, że wcale nie trzeba malować oczu, żeby oddać dobrze rysy twarzy figurki. Po prostu miodzio Uśmiech

Cytat:
A trolll... No cóż... Mam udać, że nie widzę detali podstawki hmmmm... czy chcesz, bym się z tobą przy najbliższej okazji policzyła? Wałkiem go!

Nie mogę się doczekać spotkania na którym omówilibyśmy tę kwestię Złośliwy uśmiech Jestem rozwalony

Powrót do góry

Tici

Wysłany: 11-12-2007 00:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adamob napisał(a) (zobacz wpis):
Konni Ci świetnie wychodzą, ubrania pięknie wycieniowane, trochę mi tylko nie pasuje sposób cieniowania tych kropierzy u KoDA

Ja też nie jestem z nich w pełni zadowolona. Niby skończyłam, niby zdecydowałam się na namalowanie szlaczku wzdłuż dolnej krawędzi kropierza, ale wciąż czuję pewien niedosyt. Pewnie skończy się to tym, że będę raz jeszcze je cieniować, bo chcę, by się od siebie różniły - ten Imrahila i ten zwykłego rycerza..
, ale za to powaliła mnie kompletnie głowa Bilba. Te włosy Love A ta twarz wszystko mi się pomieszało Mdleję... kompletny szok! zemdlałem z wrażenia To zdjęcie dobrze pokazuje, że wcale nie trzeba malować oczu, żeby oddać dobrze rysy twarzy figurki. Po prostu miodzio Uśmiech

Dziękuję chwała wam, chylę czoła, dzięki Włosy właśnie techniką suchego pędzla zgrabnie wyszły, twarz rozjaśniałam. Trochę według wskazówek DeAgostini, ale trochę "po swojemu".
Cytat:

Nie mogę się doczekać spotkania na którym omówilibyśmy tę kwestię Złośliwy uśmiech Jestem rozwalony

Ja również Złośliwy uśmiech Przy czym byłoby to spotkanie w większym gronie...
Ja się tam nigdy z makietami zbytnio nie bawiłem, ale w Deagostini jest dużo sposobów na robienie makiety, pamiętam jak kiedyś robiliśmy z kolegami Morię według pomysłu redaktorów, nawet fajnie wyszło Uśmiech
Najlepiej powiedz dokładnie co robisz to można Ci wtedy poradzić żeby coś fajnego z tego wyszło Uśmiech

To dobra rada. DeAgostini ma sporo ciekawych (a takze pracochłonnych i kosztownych) pomysłów na makiety, ale już się nauczyłam, że można ich "przepisy" obejść" i zastąpić np. styropian o którym piszą (a który tak naprawdę jest styrodurem, tworzywem o zupełnie odmiennych właściwościach) czymś prostszym, jak karton z pudełka.
Na razie zrobiłam taką makietkę.

Powrót do góry

Rudlis
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 16-12-2007 21:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ooo..widze że temat tyż i dla mnie Śmiech
Ja osobiście preferuję Zło wściekły Uśmiech . Zbierałem Mordor lecz dwa tygodnie temu zacząłem się przerzucać na Angmar Śmiech. Urzekły mnie figurki i ich cechy ( terror itp. Śmiech). Co do malowania to może orłem nie jestem ale maluję na poziomie przyzwoitym(ciągle się uczę) ( będę w posiadaniu aparatu to wrzucę kilka fotek ), Wash, Brash opanowałem, teraz trudzę się nam NMM ( malowanie metali nie metalicznymi kolorami [tak jakby ktos nie wiedział Z przymrużeniem oka ]). Używam Cytadelek ( IMO najlepsze), pędzli firmy MagPol ( tanie i nawet dobre). Jeśli chodzi o makiety to mam ich kilka na swoim koncie i zamierzam zrobić coś większego ( ok. 1,5m x 1,5m ), musze tylko kupić styrodur..a on nie kosztuje grosze Smutek . Zacząłem zabawę z GS'em. Zrobiłem narazie 3 figurki, jak na początek do są dobre ( opinia kolegów).
Tici czy ty grasz tak na poważnie?? czy tylko "w domu" , w sensie czy jesteś w jakimś klubie?

P.S. Polecam stronę : www.twierdzalotr.pl , naprawdę watro Śmiech
Powrót do góry

Tici

Wysłany: 16-12-2007 21:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie, nie gram.
Po prostu lubię pomalować ładną figurkę, pokombinować z doborem kolorów, odcieni, może wymyśleć coś na podstawkę.
Gra jest już dla mnie mniej interesująca... Mam niewiele wolnego czasu i choć parokrotnie zapraszano mnie do udziału w turniejach, jakoś zawsze było to mi nie po drodze.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Władca Pierścieni- gra bitewna...figurki (Strona 2 z 5)

Skocz do: