Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Władca Pierścieni- gra bitewna...figurki (Strona 1 z 5)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Numenor
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 07-12-2007 21:19    Temat wpisu: Władca Pierścieni- gra bitewna...figurki Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ostatnio zacząłem się interesować grą bitewną Władca Pierścieni. Cudownie jest wcielić sie w role stratega i pokierowac w bitwie wojownikami wyciągniętymi prosto z kadru filmowego WP. Najznakomitszą rzeczą wydaje mi się tworzenie figurek ( a niektóre są naprawdę niebiańskie). I oto moje zasadnicze pytanie: Jak pomalować figurkę,bo chyba jesli chodzi o calkowite stworzenia od podstaw udaje sie tylko najlepszym???????? nie musi byc to arcydzielo bowiem dopiero zaczynam fascynowac sie modelaRSTWEM. JAK BY KTOŚ MÓGŁ, PROSZE NIECH KTOŚ NAPISZE MI PROCES Malowania FIGURKI- OD POCZĄTKU DO KOŃCA. Umiem robić piękne prace plastyczne i coś w tym rodzaju. Proszę chwała wam, chylę czoła, dzięki o szybką odpowiedź
Powrót do góry

Tici
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 490

Wysłany: 07-12-2007 21:35    Temat wpisu: malowanie Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hej Uśmiech Skąd jesteś? W kilku miastach w Polsce są prowadzone warsztaty malowania figurek. Możesz też rozejrzeć się za wydawaną jeszcze do niedawna serią zeszytów "Władca Pierścieni - gry strategiczne". Pomijam fakt, że dołączane do nich figurki często rozbijały tzw.blistery, ale podawano w każdym zeszycie malowanie konkretnej figurki krok po kroku. Nie zawsze ich rady byly dobre, ale po lekkiej modyfikacji (ja osobiście zawsze zaczynam od twarzy, a oni odkładają twarz na koniec) całkiem się przydają. Dotyczy to zwłaszcza malowania detali - na zdjęciach w zeszycie znacznie lepiej widać, co masz konkretnie pomalować Uśmiech
Zajrzyj tutaj :
http://www.srodziemie.sfan.pl/index.php
Znajdziesz tam informacje o sklepach i centrach, a w dziale "malowanie" jest kilka artykułów o konkretnych figurkach. Polecam zwłaszcza niesamowite elfy Ostatniego Sojuszu. Nie oparłam się temu artykułowi i wedle jego przepisu pomalowałam kilka ze swoich Z przymrużeniem oka
A w ogóle to witaj Uśmiech

PS. jak masz pytania, to pisz Uśmiech
Powrót do góry

Adamob
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 221

Wysłany: 07-12-2007 22:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeżeli jesteś gdzieś ze Śląska Górnego to możesz się ze mną skontaktować Uśmiech Figurki już co prawda poszły trochę w odstawkę i psrzedaje pomału, ale swoim czasem nie chwaląc się malowałem wcale ładnie Uśmiech Jakbyś chciał jakie sporady lub farbki lub obojętnie co to wal śmiało Uśmiech

BTW Tici jak można od twarzy zaczynać?? Przecież potem by Ci się wszystko zamazało, chyba że masz statywik, łapki i stalowe nerwy i mnóstwo czasu Jestem rozwalony Śmiech

Powrót do góry

Tici

Wysłany: 07-12-2007 23:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zawsze zaczynam od twarzy, bo jak coś sknocę, i to tak ostatecznie, to odczyszczam tylko z tego kawałka i z podkładu. Nie marnuję kilku czy kilkunastu godzin starań Jestem rozwalony
Oczywiście, potem muszę uważać, by nie porobić "barw wojennych", ale naprawdę dobrze mi się maluje.
Statywiku nie mam, a co do czasu i nerwów... nigdy mi się nie spieszyło... Spox
Jakoś to wychodzi... Nie jest to tak olśniewające, jak niektóre prace, które widziałam, ale przyznam się nieskromnie, że widywałam też gorsze malunki...
Powrót do góry

Adamob
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 08-12-2007 11:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Heh no dobra nie będę się kłócił, każdy robi po swojemu Jestem rozwalony Artyści tak mają Pserwa
A jesli można wiedzieć, to jaką armię kolekcjonujesz, i czy masz gdzieś jakieś fotki żeby można oblookać?? Z przymrużeniem oka

Numenor mogę napisać tak jak to pisze w Deagostini i jak ja to robiłem. Zastrzegam jednak że się specjalizuje w Złej stronie i efekt takiego malowania jest taki że figurka orka wygląda jak typowy niechlujny i brudny Ork Złośliwy uśmiech Śmiech

Czyli najpierw podkład (czarny, ewentualnie najpierw biały potem czarny, jest po tym dużo lepsze krycie)

Zaczyna się od elementów metalowych, czyli najpierw suchym pędzlem (czyli z minimalną ilością farby) nakłada się srebrną ( czy tam metaliczną jest tego troche) farbę, tak żeby została głównie na krawędziach, potem nakłada się na to jaśniejszą warstwę również suchym pędzlem, ale delikatniej żeby zostało już tylko na krawędziach.
Dalej robię ubranie i buty (jeśli o nich nie zapomnę ) Zaczynając od najgłębszych warstw maluję kolor podstawowy, cieniując go potem suchym pędzlem, i ku bardziej zewnętrznym warstwom również wszystko cieniując suchym pędzlem

Dalej zajmuję się elementami skórzanymi i drewnianymi czyli wszelkiego rodzaju paski, drzewce i łuki itepe. Tutaj po nałożeniu koloru podstawowego nie cieniowałem suchym pędzlem, gdyż posiadałem taką fajną rzadką farbkę o nazwie Brown ink. Jest to jeden z kolorów tuszu, które idealnie nadają się do cieniowania. Tylko że jak go za dużo dasz to potem element się za bardzo błyszczy.

Hmm no to jak wszystko już w miarę pomalowane to dopiero przechodzę do tego czego jest zazwyczaj najmniej czyli skóry Uśmiech Przeważnie nie nakładam wtedy koloru bazowego, tylko używam suchego pędzla bezpośrednio na podkład, po czym rozjaśniam go kolejną warstwą na krawędziach. Imo powstają wtedy bardzo fajne ostre rysy twarzy i dobrze widać np. palce.

No i to w sumie tyle jeśli chodzi o malowanie takie ogólnikowe. Oczywiście ten plan trzeba jeszcze dopasować do odpowiedniej figurki. Berserkerowi Uruk-hai, który jest w samym majtkach i hełmie, na pewno poświęcę więcej uwagi na jego skórze, używając i tuszy i suchego pędzla dużo cieniując i uwypuklając. Natomiast czarne szaty Nazgula również wymagają czegoś więcej niż tylko bazowego czarnego koloru i ciemnoszarego rozjaśnienia Uśmiech

Tak czy siak życzę powodzenia Z przymrużeniem oka Jestem za

Powrót do góry

Numenor
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 08-12-2007 14:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jestem z okolic Kielc, mimo ze jest to fajna okolica to mysle ze nie ma tam zadnych ludzi interesujących sie bitewniakami, bo jeszcze sie z takimi przejawami nie spotkałem. Moje następne pytanie brzmi
: Jakiej farby uzywacie do malowania???????????? Jesli mozecie to podajcie moze link z farbą na allegro
Powrót do góry

Tici

Wysłany: 08-12-2007 16:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adamob, nakładasz dwukrotnie podkład? Nie zaciera ci to szczegółów? hmmmm... Ja zawsze pilnuje, by nie nałożyć za grubo i nie zatrzeć np. rysów twarzy. A co do zdjęć, to paroma pochwalę się wieczorkiem. Acha, i z zasady zbieram Dobrą Stronę Z przymrużeniem oka
Używam Cytadelek. To znaczy farb Citadel Colors. Są jescze inne, ale z tymi zetknęłam się jako zpierwszymi i po prostu się do nich przyzwyczaiłam. Są wydajne, rozcieńczane wodą, do ich wad należy tylko słabe krycie jasnych kolorów - czyli, że trzeba kilkakrotnie malować, by podkład nie przebijał, ale ostatnio weszła seria o gęstszym pigmencie, która lepiej kryje. W tym linku, co wcześniej dałam, jest też namiar na sklep sprzedaży wysyłkowej i te farby tam mają.
Co do podkładów, to najpopularniejsze są czarny (farba Chaos Black) lub biały (Skull White). Z tym, że ja teraz stosuję jeszcze inne kolory, zależnie kogo maluję. Np. elfy pięknie wychodzą właśnie na białym lub jasnoszarym podkładzie, bo ich kolory są wtedy znacznie jaśniejsze. te same kolory malowane na czarnym będą znacznie bardziej zgaszone, stonowane...
Wadą białego są trudnodostępne miejsca, załomki za kołnierzem, zgięcia łokcia, oczka kolczugi - tam gdzie musi być ciemne - trzeba je osobno malować. No i jak coś przegapisz, to potem błyszczy taka jasna dziura Jestem rozwalony No, ale takiego Gandalfa na Cienistogrzywym można pomalować tylko na białym podkładzie...
Trzecim podkładem jaki stosuje jest brązowy (Scorched Brown). Świetny kolor do malowania wszelkich koni, wargów... Po tym, jak fajnie wyszedł mi malowany na tym podkładzie Gollum, zaczynam się zastanawiać, czy w ogóle nie przerzucić sie na ten podkład - odpada mi wtedy conajmniej jedna warstwa farby na twarzy.
Zobacz tutaj:
http://www.cytadela.pl/modules.php?name=Sections&op=listarticles&am p;secid=3
To dział poświecony malowaniu. Są tam opisane podstawowe techniki: drybrysh, czyli technika suchego pędzla (dobra do bardzo drobnych detali, ale trzeba nieco nabrać w niej wprawy i mieć odpowiedni, stary, wyszmelcowany pędzelek Pserwa ) oraz technika mokrego pędzla, świetna przy większych powierzchniach czy wypukłościach. Można też, przy odrobinie wprawy, stosować ją na crobniejszych detalach, a efekty są... no cóż, te co widziałam, są oszałamiające Love Zobacz:
http://www.srodziemie.sfan.pl/modules.php?name=coppermine&file=disp layimage&album=toprated&cat=0&pos=11
W rozdziale "Paleta Citadel Colours" http://www.cytadela.pl/modules.php?name=Sections&op=viewarticle& ;artid=21 masz zestawienie większości kolorów, jakie oferuje Cytadela, od razu zestawionych z nazwami jaśniejszych i ciemniejszych odcieni, bardzo przydatne przy samodzielnym dobieraniu barw dla figurek.
Tusze są, moim zdaniem, świetne, gdy chcesz jednocześnie wycieniować i nadać powierzchni połysk, np. jedwabnej tkaniny, albo lśniącej zbroi. Natomiast przy takim płaszczu Rohirrima, z założenia matowym, łatwiej będzie posłużyć się płukanką z mocno rozcieńczonej farby. Powstaną cienie w zagłębieniach, a całość nie nabierze połysku.
Adamob ma rację, że powinno się zaczynać od najgłębiej położonych detali - wtedy nie ryzykujesz, że przy próbie ich pomalowania ubrudzisz farbą coś wyżej.
Ja zazwyczaj zaczynam od twarzy i oczu, by wiedzieć, czy mam figurkę odczyszczać, bo sknociłam, czy mogę przejść dalej. Potem maluję spodnią odzież, buty, elementy metalowe... Kończę drobiazgami typu klamra od pasa, guziki, ozdoby na kołczanie...
No i zabieram się za podstawkę Uśmiech
Powrót do góry

Adamob
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 08-12-2007 18:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tici, nie nie zaciera mi, gdyż biała farbka jest do[url]ść mocno rozrzedzona tak żeby tylko delikatnie pokryła figurkę, dzieki temu potem czarny podkład lepiej się trzyma. Sposób znam stąd

Wprawdzie używałem go tylko kilka razy do najcenniejszych figurek, ale ręczę, że nie zaszkodzi figurce, a może ułatwić męczenie sie z podkładem.

Co do farbek to używam różnych. Mam kilka tych z Citadel Colors, jednakże ze względów materialnych częściej używam/używałem akrylowych farb dla artystów. Głównie z firmy Pactra (sprzedawane w takich małych słoiczkach) a jeszcze wcześniej malowałem farbami Renesans, ale nie polecam, gdyż trzeba je było mocno mieszać z wodą, a metalowe tubki łatwo pękały.

Hmm to ja może zarzucę kilkoma zdjęciami tez, żeby czymś podeprzeć mój opis malowania Uśmiech Możecie wyśmiać nie obrażę się Śmiech

Khandish Raider
Mój wychuchany mój jedyny, moje cudo Śmiech Ostatnia figurka jaką kupiłem, urzeczony jej wyglądem. Malowałem ją tydzień wszystkimi technikami jakimi się dało. Efekt jest taki jaki jest. Jestem z tej figurki dumny Spox

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Sztandar i Szaman

Typowe metalowe figurki orków, czyli dużo szczegółów i ostre krawędzie, dlatego moim zdaniem najlepiej na nich używać suchego pędzla, podkreślając tę ostrość

Mordor Troll Chieftain
Dowódca trolli mordorskich, z dedykacją na podstawce dla Gondorki Tici Złośliwy uśmiech Ble Ble ;D Trochę źle ustawiłem ostrość. Zbroja na figurce jest tak duża że tu wyjątkowo nie robiłem drybrusha, tylko cieniowałem każda krawędź z osobna.

Orkowie
od lewej: Zenon, Urban i Zygmunt. Malowani dokładnie takim sposobem jak opisałem w poprzednim poście. Tu można zobaczyć efekt.

Kapitan i Berserker

Kapitan ma najbardziej dokładną twarz jaką mi się udało zrobić kiedykolwiek, co do berserkera zaś to wybrałem takiego z najładniejszą skórą. Jest ona namalowana farbką Pactra. Jej ciemnoczerwony odcień lekko się błyszczy co daje fajny efekt naoliwionego ciała. Uśmiech

To na razie wszystko bo więcej czasu w tej chwili nie mam.

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Władca Pierścieni- gra bitewna...figurki (Strona 1 z 5)

Skocz do: