Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Kamienie i klejnoty - to, co elfowie i krasnoludowie kochają (Strona 12 z 14)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3884

Wysłany: 25-01-2011 03:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ozdoby z Ardy:
http://ruta-skadi.deviantart.com/art/Star-of-Earendil-179962135
http://ruta-skadi.deviantart.com/art/Goldberry-192017122
http://ruta-skadi.deviantart.com/art/Yavanna-186807894
więcej: http://ruta-skadi.deviantart.com/gallery/

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Ninquelen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 222

Wysłany: 01-02-2011 05:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oglądam sobie biżuteryjne drzewa w necie i oto co widzę Z przymrużeniem oka Wisiorek białe drzewo Gondoru
Tylko cena trochę boli, ale widzę, że jest spore.

There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream. People made of smoke, and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there’s injustice, and somewhere else the tea's getting cold.
Powrót do góry

Leadriga
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 05-03-2012 19:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Strona restyle.pl oferuje wybór niezwykłej biżuterii. Oto kilka przykładów:

Coś elfiego Elfik :

Coś dla księżniczki Haradu Z przymrużeniem oka :

I mój faworyt: miniaturka Smauga Smoczek Love :

Już sobie zamówiłam Smauga i węża oraz jeden cudny zegarek Love . Teraz tylko czekam na przesyłkę to takie wspaniale że nie moge powstrzymac ślinienia na klawiaturę Śmiech .

ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

Lassemista
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 202

Wysłany: 05-03-2012 20:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Smoki są cudne. niestety wszystkie dostępne na rodzimym rynku/za rozsądną cenę przewidują chociaż jedną dziurkę w uchu, a ja takowych nie mam. Zrobiłam sobie sama taką nausznicę, uplotłam ją z drutu. Podobno nawet widać, że to ma być smok.

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 29-03-2012 21:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elfka przeciągnęła się i kliknęła temat. Nareszcie coś o kamieniach i klejnotach Love , gdy to zobaczyła noldorska krew w niej dała o sobie znać i postanowiła, ze musi kamienie Love , które Nifrodel umieściła w swoim wpisie ( Noc kairu, Jaspis zielny i Jaspis rudy) musi jakos zdobyć i chociaż nie było to dzieło jej rąk już patrząc na te piękne kamienie szlachetne nie mogła oderwać od nich oczu.

Ja lubię wszystkie kamienie i klejnoty i je nawet kolekcjonuję( nie jest to jakoś duża kolekcja, ale jakaś jest Uśmiech ) . Bardzo lubię Noc Kairu, Tygrysie Oko, Szmaragdy, Kwarce różnych kolorów, fluoryty, obsydian, Jaspisy, Agaty, Amazonity... Love . Każde są inne i wyjątkowe, piękne...

,,Dość tego! Jakim prawem synowie Finarfina kręcą się tam i siam, żeby swoje bajdy pleść temu Ciemnemu Elfowi w jego jaskiniach? Król im pozwolił rokować z Thingolem w naszym wspólnym imieniu? Prawda, są w Beleriandzie, niech wszakże nie zapominają, że ojcem ich jest władca Noldorów, chociaż matka pochodzi z obcego szczepu.'' Super śmiech
Powrót do góry

Caranthir.
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 143

Wysłany: 29-03-2012 21:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Rozmarzam się ... Love Ach kamienie! I przecież uwielbiam jeszcze... baumachat!

,,Dość tego! Jakim prawem synowie Finarfina kręcą się tam i siam, żeby swoje bajdy pleść temu Ciemnemu Elfowi w jego jaskiniach? Król im pozwolił rokować z Thingolem w naszym wspólnym imieniu? Prawda, są w Beleriandzie, niech wszakże nie zapominają, że ojcem ich jest władca Noldorów, chociaż matka pochodzi z obcego szczepu.'' Super śmiech
Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 27-01-2013 05:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Robię porządek w moich zbiorach kamieni i mam problemy z identyfikacją niektórych minerałów i opisaniem ich. Tak więc mam pytanie do tych Forumowiczów, którzy znają się trochę na minerałach:

jadeity/bowenity: Podejrzewam, że część moich kamieni, które teoretycznie miały być jadeitami, tak naprawdę są bowenitami (a może jeszcze czymś innym?). Jadeit powinien być wyjątkowo twardy (w Chinach jadeit rzeźbiono diamentami), a bowenit dużo miększy. Czym powinnam spróbować zarysować te kamienie, by je od siebie odróżnić?... (szczególnie oliwkowy półprzezroczysty, jakiś taki tłusty w dotyku, wygląda mi raczej na bowenit).

turkusy: Trudno mi cokolwiek sensownego znaleźć na temat minerałów, bo wszystkie prawie strony w necie dotyczą ezoteryki... Wpisuję "turkus z zanieczyszczeniami" i wyświetla mi się "Turkus będzie Cię chronił przed zanieczyszczeniami środowiska, jest doskonałym zabezpieczeniem, gdy często korzystasz z telefonu komórkowego". A mam coś, co kupiłam na giełdzie minerałów jako zanieczyszczony, nieszlachetny turkus, i upewniałam się, że to nie malowany howlit. A jednak jak go myłam szczoteczką, to woda farbowała się na niebiesko...

uleksyt: Szukam, jak odróżnić prawdziwy uleksyt od farbowanego sztucznego czegoś, a tu "uleksyt jest kamieniem jasnowidzenia, telepatii i intuicji. Otwiera czakrę trzeciego oka, aby przewidywać przyszłe wydarzenia"... Na dodatek ludzie na swoich blogach nie piszą nic sensownego, tylko przepisują informacje z tych sklepów ezoterycznych lub Wikipedii... Płacz. A mnie interesuje skład chemiczny i to, czy kamień był barwiony, czy może jest syntetyczny... Jestem zadziwiona, że nic nie mogę znaleźć sensownego, prawie wszystkie strony dotyczące kamieni to są sklepy z elementami do biżuterii, w których często nie odróżniają minerałów od kamieni syntetycznych, albo sklepy ezoteryczne i podobne fora, gdzie roi się od różnych nieziemskich bajań... wszystko mi się pomieszało

Mam bransoletkę która wygląda jak z barwionego uleksytu, jest dosyć ciężka, ale ciężko mi to ocenić, bo koraliki są okrągłe. Z czegoś wyglądającego tak samo mam naszyjnik, i to chyba jest uleksyt, bo "przestawia" obraz, jak przez niego patrzę na zapisaną kartkę, ale nie wiem, bo ma nienaturalnie jaskrawy kolor hmmmm... .

zoisyt/jadeit: Mam też kilka koralików, które wyglądają jak zoisyt, ale bez rubinu, i kilka innych podobnych, także z czarnymi plamkami, które jednak uważam za jadeit. Ale pewności, co jest co nie mam. Skrzywienie

noc kairu: wiem, że to syntetyczny kamień, ale nie sposób dowiedzieć się, czym właściwie jest. Na tej samej stronie można znaleźć informację, że to "onyks, z nałożoną mieniącą się poświatą" i że to "kamień syntetyczny, wynaleziony przypadkiem w XIX wieku. Jest to szkło mieniące się malutkimi srebrnymi drobinkami". Niektórzy piszą tez, że kamień ten wynaleźli w średniowieczu alchemicy... Cool 4 Ale to i tak nieważne, że jest syntetyczne, bo przecież "pomaga w depresji, artretyźmie, reumatyźmie i innych stanach bólowych, łagodzi niepokój i stany zapalne"... (to było złośliwe Jestem rozwalony ).

To takie moje wątpliwości, jakie mnie naszły podczas nocnego przeglądania noldorskiego skarbca ^^. Muszę przyznać że wyjątkowo nieufnie podchodzę do kamieni, które często są farbowane, podgrzewane itp. Wiem, że takie rzeczy robili już starożytni Egipcjanie, a Silmarile, toż przecież właśnie syntetyczne kamienie były, więc nic nowego Jestem rozwalony , ale jednak czasem chciałabym umieć odróżnić, co barwione, a co wygląda tak, jak to wykopano. Ale niektóre kamienie poprawiane także mi się podobają, np. chciałabym bardzo mieć kilka kuleczek Aqua Aura, ponieważ potrzebne mi są do skompletowania takiej bransoletki:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Niestety, jak byłam w październiku na giełdzie minerałów w Warszawie, to wśród sprzedawców, których o to pytałam, nikt poza jednym nie słyszał w ogóle o takiej nazwie, a ten, co wiedział, co to jest, to powiedział, że tego nikt nie sprowadza Smutek .

Powrót do góry

Ninquelen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 222

Wysłany: 27-01-2013 07:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak na szybko: może precyzuj przy szukaniu, że chodzi o informacje konkretne (może wpisując "geologia" czy coś razem z resztą w okno wyszukiwania?), warto rozejrzeć się i poza polskimi stronami, na temat uleksytu po angielsku konkretne informacje znalazłam w pół minuty. Możesz też np., spytać na którymś z blogów o minerałach; choćby mineralists jest niezłym źródłem Z przymrużeniem oka
Co do aqua aura - nie widziałam nigdzie u nas kulek, ale sklep estone. sprzedaje okazy - może warto napisać do nich i spytać, czy istnieje możliwość sprowadzenia.

There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream. People made of smoke, and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there’s injustice, and somewhere else the tea's getting cold.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następna

Temat: Kamienie i klejnoty - to, co elfowie i krasnoludowie kochają (Strona 12 z 14)

Skocz do: