Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Klub Pasjonatów Łucznictwa (Strona 18 z 19)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 21-07-2009 21:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Alqualaure, ja nie będę gratulował za medal, który zdobyłaś jako jedyna występująca w konkurencji Super śmiech Pserwa ale i tak jesteś guru, że trafiasz z 90m. Ostatnio strzelałem z 25 i wyniki były... "bolesne" wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Alqualaure
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 21-07-2009 21:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku, zauważ, że tarcza ma 8 jardów średnicy (7,2 metra) Jestem rozwalony Wystarczy odpowiedni kąt strzały i dobry wzrok, żeby widzieć, gdzie spada.
Przy najbliższej okazji zamierzam spróbować do tarczy na 100 jardów (jeśli moja strzała może dolecieć na 140 jardów na ziemię, to do tarczy na 100 też powinna) Pserwa . Ale to we wrześniu - wyjeżdżam na wakacje, z dala od klubu.

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Alqualaure

Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 10-10-2009 21:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dawno nie pisałam, a i tak wychodzi post pod postem... Trudno.

Nadrabiam zaległości. Trzy tygodnie temu miałam trening w lesie - strzelanie do różnej wielkości celów, na przeróżnych dystansach (bardzo nieregularnych, np. 11, 37, 64, 45 etc jardów), w dodatku każdą strzałę oddaje się z innego punktu. To jest trudne. Bardzo trudne. Ale jaka frajda Jestem rozwalony
Bywa, że palik, oznaczający miejsce, gdzie trzeba postawić przednią nogę, jest równo za drzewem, znajdującym się na linii strzału. Trzeba się odchylać i kombinować, by widzieć tarczę. A linię strzału często przecinają rowy lub tamy z kłód. To naprawdę zaburza postrzegania wysokości.
Na tym treningu mieliśmy 14 celów, do każdego strzelaliśmy 4 razy z różnych punktów. Trafiłam raz. W cel na 11 jardów - odpowiednik królika. Elfik Ale mogę się usprawiedliwiać tym, że miałam okropne strzały - stare, niedopasowane. Przynajmniej nie szkoda było złamać, a w takich miejscach strzały się łamią często. (sytuacja: brzęk cięciwy, trzask strzały, trafiającej w drzewo, "ups" Jestem rozwalony ).
Dodam jeszcze, że angielskie lasy zarośnięte są ostrokrzewem. I najgęstsze krzaki ostrokrzewu muszą rosnąć oczywiście za tarczami. I weź tam, elfie, szukaj w nich strzał. Auć Jestem rozwalony
Ale i tak najpiękniejszy strzał oddała znajoma - trafiła w drzewo, mniej więcej 5 m nad ziemią. Jakimś cudem udało nam się rozruszać tę strzałę długim patykiem, żeby wypadła.
Ogółem, tor wygląda tak:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

No i co z tego? Ano to, że znowu trafiłam do zawodów. Pserwa Ten sam tor, tylko strzela się do papierowych rysunków zwierząt, po 3 strzały do celu i dwie rundy (dwa razy się przechodzi ten tor). Więcej informacji: http://whitemarkbowmen.co.uk/ (jak wejdziecie w shooting => range layout - tam jest opis wszystkich celów)

Przez ostatnie treningi strzelałam na odznakę Long National (4 tuziny na 80 jardów i 2 na 60), a potem na różne krótsze dystanse, by poćwiczyć do zawodów, które są... jutro Mdleję...

PS. Fragmencik rozmowy na ten temat z Omim:
Cytat:
Ominous 21:20:48
grunt, że nikt nie zginie
Alqua 21:20:58
zobaczymy
Ominous 21:21:41
<myśli... Alqua + łuk + strzały + las... > faktycznie, zagrożenie spore
Jestem rozwalony

EDIT 11/10/09:
No i po zawodach. Ktoś się zdziwi, jeśli powiem, że znowu byłam jedyną zawodniczką w kategorii juniorzy? Pserwa
No ale dziś było zdecydowanie lepiej, mimo że przez całą drugą rundę jak nie kropiło, to padało. Miałam 6 trafień na 3x28 strzałów (to znaczy 6, które się liczą - liczy się tylko pierwsza strzała, która trafiła). Raz nawet udało mi trafić pierwszą z trzech strzał Rządzę Trafiłam w misia, na 65 jardów. Właściwie to trafiłam w niego w obu rundach. Swoją drogą, ciekawa sprawa - trafiałam tylko w cele 30-65 jardów, a tych teoretycznie najłatwiejszych (10-30 jardów) za nic nie mogłam ustrzelić. Choć inna sprawa, że na tych najmniejszych były najmniejsze zwierzęta - kaczki, wiewiórki, króliki...
Szkoda tylko, że trzy strzały poszły w drzazgi, a dwóch nie mogłam znaleźć Skrzywienie Co prawda, dwie strzały można zatemperować, żeby założyć nowe groty (będą krótsze, ale i tak powinne latać, jak trzeba). No i zgubiłam jeden grot. Mówi się trudno, i tak muszę zrobić sobie więcej strzał, bo te są już za miękkie.

<łabądek odfruwa, nucąc Imperial March>

Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Alqualaure

Wysłany: 06-01-2010 20:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ok, krótka anegdotka z niedzieli.
Mieliśmy tarczę ustawioną na 100 jardów (90 m), za nią jeszcze jakieś 40 m pola "na zapas". Znajomy strzelał gwizdkiem - strzałą, która ma specjalny ciężki grot, gwiżdżący, jak leci (używano tego do płoszenia koni w bitwach). Jako że to jest znacznie cięższe, strzelił daleko. Za daleko. Szukamy tej strzały - ni ma. Przeszukaliśmy też zarośla za tym polem - nie ma.
Znajomi za to zaczęli się rozwodzić nad tym, ile łuków można by zrobić ze starego cisu, który tam rośnie (zaskakująco prosty jak na ten klimat), i jak w ogóle ściąć ten cis, by nikt nie zauważył. Możę 10 minut stali pod tym drzewem i dyskutowali. Potem rozeszli się jeszcze dalej.
Zgadnijcie, gdzie była strzała. Spox

spoiler:Mhm, dokładnie tak - w gałęziach cisu. Śmiech

Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Tici

Wpisy: 490

Wysłany: 06-01-2010 21:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nad ich głowami?

Smokwciapki
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 17-01-2010 12:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam wszystkich łuczników. Uśmiech
Chciałam poszukać kogoś z okolic Olsztyna żeby sobie razem postrzelać...i pogadać... Zawsze to milej, niż tak samej...Znajdzie się może ktoś? Proooszę prooooooszę
Powrót do góry

Alqualaure

Wysłany: 31-01-2010 16:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Obawiam się, że forumowi łucznicy są rozrzuceni po całej Polsce i nie tylko Uśmiech Swoją drogą, nadal chciałabym znaleźć łucznika z Białegostoku...

A przy okazji: Robin Hoodzi są wśród nas. Oto jak wygląda moja strzała wyjęta z tarczy na 80 jardów (72 m):

Wydaje mi się, że trafiła w nią mistrzyni hrabstwa w długim łuku...

Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Alqualaure

Wysłany: 23-08-2010 23:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wreszcie udało mi się znaleźć w necie pewne zdjęcie. Artykuł z gazety, gdzie się pojawiło, wisiał na ścianie budki klubu łuczniczego, w którym strzela się, łażąc po lesie - czyli zagrożenie większe, niż zwykle. O ile dobrze pamiętam, dzieciak ze zdjęcia przeżył, tylko oślepł na jedno oko.

To tak w ramach ostrzeżenia przed nieprzestrzeganiem zasad bezpieczeństwa.

(raczej dla istot o mocnych nerwach)

http://i34.tinypic.com/28hlf5z.jpg

Źródło: http://www.smog.pl/txt_gfx_audio/38071/na_przeswietleniu_masakra/

PS. Wreszcie mam strzały odpowiednie do strzelania na krótkie dystanse. Pióra są... długie. I marchewkowo-groszkowe Elfik

Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następna

Temat: Klub Pasjonatów Łucznictwa (Strona 18 z 19)

Skocz do: