Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Burza nadciąga i wszyscy przyjaciele powinni trzymać się w gromadzie, żeby każdego z osobna nie powaliła wichura." Gandalf do Theodena, Władca Pierścieni

Temat: Klub Pasjonatów Łucznictwa (Strona 2 z 19)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tavarunya
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 305
Nieobecny(a): W lesie

Wysłany: 30-10-2007 11:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co prawda nie powinnam pisać dwóch postów pod rząd, ale zaryzykuję irytację władzy (czego się nie robi, żeby zwrócić uwagę na swojego posta Elfik ). Myślę, że możnaby wydzielić nowy temat na nasze wrażenia ze strzelania, porady odnośnie kupna łuku i temu podobne i nazwać go łucznicy forumowi czy jakoś tak. Bo nasze posty znacząco odjechały od pierwotnej tematyki Język. Co prawda jest już
to
, ale raczej do opisywania, ilu cywilów się postrzeliło xD.
Oczywiście niechcący.

EDIT
Hantanyel Nifrodel bukiet dla ciebie, dziękuję Piwko

A co do mojego poprzedniego posta: kupuję jednak najpierw Dianę bisokową naciąg 15 kg (ma być jutro dostarczona Śmiech), gdyż albowiem byłam już razem z Elbe na dwóch treningach z bardzo miłymi ludźmi z chorągwi (strzelamy na fortach w Gdańsku). To pozwoliło mi nieco zrewidować własne umiejętności, które stanowczo są niewystarczajace żeby ćwiczyć na drewnianym łuku. Jednak planuję w dalszym ciągu kupno anglika z camelotu.
Uważajcie, bo łucznictwo to bardzo niebezpieczny nałóg (i kosztowny ze wzgledu na strzały Język).

EDIT 2
Nikt nie spami to edytuję.
Odbyłyśmy już dwa treningi z nowym łukiem, drugi dzisiaj.
Jest w porządku, tylko na takim zimnie kiepsko się strzela Język
Mimo to nadal chcę anglika z kamelotu, bo będzie taki, jaki noldorski łuk być powinien Elfik .

Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 330

Wysłany: 25-11-2007 17:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No to ja coś dodam Uśmiech
Bractwu, które odwiedzamy w celach treningowych, popsuto ostatnio teren do ćwiczeń, rozkopując plac na samym środku^^ W związku z tym co niedzielę trzeba ustawiać inaczej tarczę, a dziś było to szczególnie kłopotliwe ze względu na okoliczną tłumną ludność lokalną, która upatrzyła sobie nasz teren na spacery ze zwierzętami. Znosiłyśmy to ze stoickim spokojem, dopóki jeden z piesków nie upatrzył sobie naszego stojaka do tarczy na toaletę... Widok był przedni (cieszymy się, że własciciel tarczy tego nie widział^^).
Po czym Elindil odsunęła się od owej tarczy na taką odległość, że obawiałam się, że oberwie się raczej okolicznemu śmietnikowi. Po pierwszym strzale (w tarczę) szczęka mi opadła. No coż, Noldorowie potrzebują mieć kilometr do celu, tak mocno naciągają Elfik

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 25-11-2007 18:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przyszła jesień, zimno, a przede wszystkim deszczowo i szybko się ciemno robi. Więc przeniosłam się ze strzelaniem do... domu. Uśmiech

Najpierw obejrzałam pod tym kątem własne mieszkanie, ale jednakże okazało się za małe. Cztery metry od jednej ściany do drugiej to zdecydowanie za mało, ale dla zdesperowanego elfa... Elfik Nie, jednak się na to nie zdecydowałam. Z powodu kota. Pomyślałam, może będzie chciał w locie złapać strzały, a efekt może być raczej odwrotny - do ruchomego celu jeszcze nie strzelam Jestem rozwalony .

Ale za to jest jeszcze mieszkanie rodziców. A tu już osiem metrów, ostatecznie może być Jestem za . Mój ojciec kupił sobie niedawno łuk angielski płaski z lekkim refleksem, bardzo piękny, długi na 70 cali, 15 kilo, więc i ja daję radę z niego postrzelać. Na jednej ścianie zrobiliśmy strzelnicę, już taką na stałe.

Legsie

O ścianę oparta jest płyta pilśniowa, a potem zbudowaliśmy ściankę z kartonowych pudeł zlepionych taśmą klejącą. W każdym z kartonów jest worek wypełniony torebkami z grubej folii. Na tej ściance umocowana jest moja słomianka, a niżej tarcza, która ojciec sam zrobił, z płyt styropianowych, pianki i tektury. Jak się strzela z mojej diany dwunastki, to akurat. Ale już ojca łuk przebija wszystko, i strzały wbijają się z płytę za kartonami. Ale to się coś wymyśli hmmmm... .

Tak więc kontynuujemy coniedzielne strzelanie, w warunkach może niepozwalających na wykazanie się (z takiej odległości to w zasadzie wszystkie strzały lądują w żółtym i czerwonym polu tarczy Super śmiech ), ale za to strzelać można do wieczora bez względu na pogodę. A jeszcze jeden mój znajomy kupił ostatnio łuk, więc robimy sobie "zawody" na trzy łuki.

A jeśli chodzi o strzały, to wcale nie jest aż tak drogi wydatek, jeśli się strzały składa samemu mam pomysł!!! . Nie mówię, że jest to tanie, ale tańsze niż kupiona, gotowa strzała. Gotowa strzała drewniana (ja takie wolę, węglowe i tym podobne mi się nie podobają Nie Nie ) kosztuje około 23 zeta. A sam promień cedrowy 7 zeta, lotki 3 to razem 4,5, grot też coś około 1-2zeta, plus nasadka, jakieś grosze. I jest strzała, trzeba to tylko umiejętnie posklejać Pserwa Mój ojciec dodatkowo maluje bejcą promienie, ozdabia strzały owijkami, pomiędzy którymi nakleja złote paski. Piękne strzały, czasami aż strach, że się zniszczą podczas strzelania.

Kupiłam też ostatnio kilka strzał przez internet. Facet robi strzały według projektów filmowych z "Władcy Pierścieni". Kupiłam na przykład trzy strzały Strażników Północy. Piękne, bejcowane na czarno strzały, z czarnymi ładnie przyciętymi lotkami z piór, z pełną owijką na lotkach. Pięknie latają Uśmiech
Mają tam też strzały elfickie z Lorien i z Mrocznej Puszczy, strzały Legolasa.
http://eamarrows.com/index.php
A oto zdjęcia tych strzał:

Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 25-11-2007 19:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ładne strzały Uśmiech Najbardziej podoba mi się Legolasa i Strażników Północy.
Gratuluję nowej strzelnicy wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2726
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 25-11-2007 20:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie tez najbardziej się podobają te dwie ostatnie :aww: Powodzenia w doskonaleniu umiejętności Jestem za Elfik
blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wysłany: 26-11-2007 19:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hej Miriel Uśmiech , a co ty, pomalowałaś łuk na złoto? hmmmm... http://forum.tolkien.com.pl/download.php?id=8081 (wygląda super Jestem za w odniesieniu do złotych i srebrnych mallornów pochodzących z Lorien)

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 03-12-2007 16:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Łuk będzie pomalowany, a jakże, może nie cały, ale planuję
go ozdobić elfickimi motywami, i, a jakże, złotymi i srebrnymi Elfik
Ale to jeszcze poczeka, bo na razie muszę się podszkolić w quenyi,
żebym mogła sama przetłumaczyć jego imię i potem je napisać
na łuku.

Najbardziej cieszę się z tego, że udało mi się w końcu znaleźć klub
sportowy, który przyjął mnie razem z moim tradycyjnym łukiem,
"patyczakiem", jak powiedział trener Pserwa
W sobotę zaczynam lekcje. Bardzo się z tego cieszę, bo zaczęłam
ostatnio podejrzewać u siebie zeza (celuję w prawo, trafiam w lewo...)
Jako, że teraz dwa razy w tygodniu będę jeździła do Warszawy z łukiem,
to zmusi mnie do uszycia w ciągu tygodnia pokrowca na łuk.
Na szczęście mam już materiał: srebrzystozielony aksamit.
Wdzięczna jestem bardzo Tici, że podzieliła się ze mną swoją
książką o haftowaniu złotą nicią Love Z czasem powyszywam
ten pokrowiec według ściegów z tej książki.

Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wysłany: 03-12-2007 18:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miriel Mirima napisał(a) (zobacz wpis):

Najbardziej cieszę się z tego, że udało mi się w końcu znaleźć klub
sportowy, który przyjął mnie razem z moim tradycyjnym łukiem,
"patyczakiem", jak powiedział trener Pserwa
W sobotę zaczynam lekcje.

ekstra, pozazdrościć Język Pserwa

Cytat:
Bardzo się z tego cieszę, bo zaczęłam
ostatnio podejrzewać u siebie zeza (celuję w prawo, trafiam w lewo...)

może to wina łuku hmmmm... , musiałabyś dać go komuś innemu i sprawdzić czy on strzela z podobnym efektem

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Następna

Temat: Klub Pasjonatów Łucznictwa (Strona 2 z 19)

Skocz do: