Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Jak odbieracie "Władcę..." po zobaczeniu filmu? (Strona 6 z 10)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 22-02-2005 23:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Trzymajcie się tematu Uśmiech Saurona ;D MOP watching you Złośliwy uśmiech Patrzeć spode łba,podejrzliwie
blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Raleen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 23-02-2005 09:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):
Raleen napisał(a) (zobacz wpis):

ale jak przypomnę sobie Legolasa zjeżdżającego po schodach na tarczy
i liczącego zabitych na spółkę z Gimlim, to przypominają mi się te niepochlebne opinie krytyków o "Władcy pierścieni", cytowane czasami w prasie

Raleen a czytałes ty książke? Matko, następny Elfik Jeden zapomna, że fajerwerki w ksiazce były i to produkcji Gandalfa, a drugi, że liczenie orczych łbów odbyło się takze w książce. Widzę, że nie tylko elementy filmowe przenikają do naszych wyobrazen o ksiazce, nakładając sie na nie, ale to działa i w drugą stronę, bo ludziom sie wydaje, że w filmie są rzeczy, których w książce być nie mogło Elfik Dlaczego? Bo książka jest zawsze lepsza. Rządzę Na pewno zawsze? To nie jest najbardziej doskonała ksiązka jak a napisano. Jest imo najbardziej zblizona do ideału, ale ma rzeczy, które moga sie nie podobac. Ba, sa i drobne rzeczy, które w filmie wyszły lepiej.
poz
tal

Czytałem oczywiście, ale na pamięć się nie uczyłem, więc nie muszę wszystkiego pamiętać, chyba? Z przymrużeniem oka

Nie pamiętam czy się odbyło - zakładam, że masz rację, ale chodzi też o samą formę przedstawienia tego w filmie.

Co do nakładania się różnych wspomnień i wrażeń w pamięci - tak zawsze jest i nie ma w tym nic dziwnego. To naturalna cecha pamięci.

Ja powiem, że dogmatu, iż książka jest lepsza też się trzymam, bo i z własnej nieprzymuszonej woli go akceptuję, powiedzmy w 90% Uśmiech .

Pozdr.
Powrót do góry

lunatha
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 21

Wysłany: 18-02-2015 18:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeju ale ja niektórym zazdroszczę!!!

Sama przeczytałam WP dopiero po obejrzeniu filmu Smutek
Książka jest lepsza ale smutno mi że większość moich wyobrażeń miejsc pochodzi z ekranizacj Smutek Skrzywienie (chociaż nie wszystko np z drogi hobbitów do spotkania Aragorna albo Złoty las-Lothlórien Elfik najgorzej z Morią

Ciekawe jak wyobrażałabym sobie postacie i miejsca w środziemiu bez filmu hmmmm... Śmiech

Postanowienie: Przy czytaniu,,Władcy...'' żadna scenka z filmu nie przeniknie mojej wyobrazni. Będę czytając zastanawiała się godzinami dopracowując wszystko do perfekcji poza-filmowej.
mam pomysł!!!
Powrót do góry

KacperP
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 18-02-2015 19:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hehe Super śmiech

Mam podobnie Język niestety Płacz

Moje postanowienie: Zanim obejrzę znowu któryś film Pidżeja, przeczytam kilkakrotnie WP i Hobbita Elfik

Newsio
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 38

Wysłany: 19-02-2015 10:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja jestem chyba zbyt skrajnym wzrokowcem jeśli chodzi o postacie. wściekły Niby czytałem WP i Hobbita przed powstaniem filmów, ale Boromir już zawsze będzie S.Bean'em, Aragorn Vigo M. i tak dalej. Chyba tylko Thorina udało mi się zachować w pamięci tak jak sobie go kiedyś wyobrażałem (filmowy jest za młody).

Żeby nie było, uważam że aktorzy w filmach WP są nieźle dobrani ale to jednak nie to samo co zobaczyć kogoś oczami wyobraźni Love
Powrót do góry

ErienTulcawende
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133
Nieobecny(a): pochłonięta robotą....

Wysłany: 13-08-2015 20:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja też jestem z pokolenia "poekranizacyjnych neofitów", więc krajobrazy i lokalizacje trudno jest mi sobie wyobrazić inaczej, niż w filmie (poza tym, że domy w Rivendell u mnie mają ściany). Co do wyglądu i strojów postaci, to też czytając książkę, widzę wersje filmowe..... oprócz elfów, zwłaszcza Elronda, ale o charakteryzacji elfich (i półelfich Elfik) bohaterów już wszystko zostało na tym forum powiedziane, więc nie będę się powtarzać.

MUP - frakcja umiarkowanie krytyczna.

.....
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5826

Wysłany: 14-08-2015 18:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

szocik napisał(a) (zobacz wpis):
Dlatego ekranizacja jest mimo wszystko dobra bo każdy człowiek inaczej sobie wyobraża poszczególne sceny a film wypracowuje wszystkim fanom jedną wspólną wizję tego świata.

Dla mnie odwrotnie. Ekranizacja zabija wyobraźnię, wszystko wyrównuje i ujednolica. A jaka to wartość w tej jednolitości. Różnorodność była stymulująca, ciekawa. To widać w obrazkach. Kiedyś wizji Aragorna, Boromira czy Galadrieli było dziesiątki, a dzisiaj tylko klony filmowych postaci. Nuda, nuda i nuda.
Co więcej wizja filmowa jest sprzeczna z książkową. Kto pamięta, że Boromir był w książce ciemnowłosy, że Aragorn nie miał zarostu i można było go pomylić z elfem? Lubię Viggo, ale z elfem bym go nie pomylił. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Język

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 14-08-2015 22:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Kiedyś wizji Aragorna, Boromira czy Galadrieli było dziesiątki, a dzisiaj tylko klony filmowych postaci. Nuda, nuda i nuda.

Zgadzam się. Ciężko wyszukać ilustracje nie filmowe. A jak taką się znajdzie to święto Uśmiech

Cytat:
Co więcej wizja filmowa jest sprzeczna z książkową. Kto pamięta, że Boromir był w książce ciemnowłosy,

Ja Uśmiech No i Faramir i Legolas też zdaje się powinni być ciemnowłosi jeśli miało być mega zgodnie z książką?

Cytat:
że Aragorn nie miał zarostu i można było go pomylić z elfem? Lubię Viggo, ale z elfem bym go nie pomylił. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Język
[/quote]

Z elfem? E, zwłaszcza w Bree, gdy wyglądał na obwiesia ? Uśmiech
poz Uśmiech
tal

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Jak odbieracie "Władcę..." po zobaczeniu filmu? (Strona 6 z 10)

Skocz do: