Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wrócić oznaczałoby przyznać się do porażki i narazić na dalszą, gorzką klęskę w przyszłości." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Jak odbieracie "Władcę..." po zobaczeniu filmu? (Strona 4 z 10)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pellamerethiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 79

Wysłany: 20-10-2002 16:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja też jestem nową czytelniczką Tolkiena, "Drużynę" przeczytałam na tydzień przed pójściem do kina, więc 100% swoich wyobrażeń nie pamiętam...Z przymrużeniem oka ale film kocham, mogę go oglądać codziennie i nigdy mi się nie nudzi, jak książka;) kocham czytać i zawsze wolę pożreć jakąś książkę przed obejrzeniem jej ekranizacji czy adaptacji, by móc porównać wyobrażenia z wizją reżysera...ale często ta wizja zaciera moje własne obrazy Skrzywienie
Jak zobaczyłam na pierwszych zdjęciach i trailerach Eomera, Faramira i Eowinę, wściekłam się, gdyż postacie te nijak odnosiły się do moich postaci;)) do Faramira powoli się przyzwyczajam, do Eowiny również...tylko do Eomera chyba nigdy się nie przyzwyczajęSmutek

z pierwszego filmu Pippina i Merry'ego myliłam chyba do czwartego obejrzenia;) Merry mi totalnie nie pasuje, zawsze go sobie wyobrazałam z ciemnymi włosami i jako dość spokojnego hobbita:|

Powrót do góry

Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 23-10-2002 14:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja traktuje moje wyobrażenie o ksiązce i film jako dwie zupelnie odrębne sprawy - film jest po prostu wariacją PJ'a na temat WP i od poczatku do niego tak podchodziłam.

Dlatego nie mam klopotu z zatraceniem mojej 'wizji' czego bardzo sie na poczatku obawialam - no, może jesli chodzi o krajobrazy, to teraz wyobrażam je sobie bardziej na podstawie filmu...

Ale w pozostałych przypadkach film wydaje mi się raczej mdły i płytki w porownaniu z ksiązka, zwłaszcza jesli chodzi o przedstawienie postaci i relacji między nimi.

No i bardzo rozczarowala mnie Moria - nastawiałam sie na wielkie emocje, zawsze bardzo przeżywałam te scene, a tutaj... Mam coś dla ciebie - zrobilo to na mnie raczej wrażenie kina akcji - to "bujanie" sie Aragorna z Frodem itd.. Jestem przeciw No i "smierc" Gandalfa specjalnie mnie nie wzruszyła..

W filmie nie ma tez czegos bardzo istotnego dla tworczości Tolkiena - zachwytu nad drobnymi codziennymi przyjemnościami - chyba nie starczylo juz na to miejsca w superprodukcji...

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Eldarion Telkontar
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 52

Wysłany: 02-01-2004 17:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Film nie wpłyną na moje postrzeganie WP, lecz wręcz odwrotnie. Władca Pierścieni sprawił, że o filmie mam mniemanie bardzo niewielkie. Czasem się nawet zastanawiam czy któryś z Tolkienowców nie naśle przypatkiem na Petera Jacksona jakiegos płatnego mordercy... Język
Powrót do góry

Ireth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44

Wysłany: 03-01-2004 12:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja niestety miałam gorzej, ponieważ obejrzałam najpierw film, a dopiero potem wzięłam się za czytanie książki. Więc myślę, że film wpłynął na moje wyobrażenia i to bardzo. Nie potrafię sobie wyobrazić niektórych miejsc (szczególnie tych z FoTR) bez porównywania ich z filmem. Inaczej jest już z miejscami z dwuch kolejnych części. Te mają trochę upodobnień do filmu, ale jednak wyobrażałam je sobie troche inaczej.

jezzo
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 03-01-2004 18:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ja sobie wyobrażam to co chcę, jeśli wizja Jacksona była lepsza od mojej to wyobrażam sobie to co wymyślił PJ, tak jest np. z Lothlorien, ale np. Edoras czy Minas Tirith to w mojej głowie zupełnie co innego... to mają być stolice Królestw? takie paciupkie? bez przesady wole moje wyborażenia.
Powrót do góry

Calamrun
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 76

Wysłany: 15-01-2004 09:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Odbieram WP po obejrzeniu filmu zupełnie inaczej. Niedawno zacząłem czytać DP i wszystko wyobrażam sobie inaczej niż przedtem, czyli tak jak było w filmie. Ten film ''narzucił'' mi zupełnie nowy styl wyobrażni.
Powrót do góry

Gothmog
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 52

Wysłany: 15-01-2004 10:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Naprzykład taki Gollum. Wyobrażałem sobie go podobnie, ale jedenak troche inaczej. Teraz, gdy gdziekolwiek przeczytam o Golumie, staje przede mną jego filmowy obraz. Nie czytałem jeszcze PK po obejrzeniu filmu, ale mysle, że wrażenia będą takie same jak przy innych częściach po obejrzeniu filmu Jestem przeciw Film się narzuca i nie jest to
Cytat:
nowy styl wyobraźni
lecz całkiem inna, Jaksonowa wizja. Nie Nie

Eruannon
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 77

Wysłany: 15-01-2004 13:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gothmog napisał(a):
Naprzykład taki Gollum. Wyobrażałem sobie go podobnie, ale jedenak troche inaczej. Teraz, gdy gdziekolwiek przeczytam o Golumie, staje przede mną jego filmowy obraz.

Gothmog, nie jestes sam Z przymrużeniem oka Po obejrzeniu Druzyny Pierscienia, nie bylem w stanie sobie uswiadomic, ze pokazana w nim Bitwa pod Orodruina z horda orkow, byla az tak niesamowita (podobnie rzecz ma sie z postacia, jeszcze materialna, Saurona). To samo tyczy sie pozniej Golluma, Theodena, Arwen. Jednak dopiero z czasem posiadlem zdolnosc Z przymrużeniem oka wlasnego wyobrazenia, calkowicie nie zmaconego obrazem Petera Jacksona, choc niektore postaci sprawiaja mi "problem" :/

Namarie.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Jak odbieracie "Władcę..." po zobaczeniu filmu? (Strona 4 z 10)

Skocz do: