Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Jak odbieracie "Władcę..." po zobaczeniu filmu? (Strona 1 z 10)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stachak
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 27-02-2002 14:27    Temat wpisu: Jak odbieracie "Władcę..." po zobaczeniu filmu? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak odbieracie "Władcę..." po zobaczeniu filmu. Ja teraz widzę w nim jeszcze większą głębię, zróżnicowanie świata (mnogość ras, krain). Jednak często łapię się na tym, że czytając jakiś fragment widzę scęnę z filmu (szczególnie w Morii). Nie lubię tego, bo miałem takie ładne wyobrażenia, a teraz wszystko prysło! Co zrobić? Pranie mózgu? wszystko mi się pomieszało

Sevolas
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 127

Wysłany: 27-02-2002 14:49    Temat wpisu: książka po filmie Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Stachak napisał(a):
Jednak często łapię się na tym, że czytając jakiś fragment widzę scęnę z filmu (szczególnie w Morii). Nie lubię tego, bo miałem takie ładne wyobrażenia, a teraz wszystko prysło! Co zrobić? Pranie mózgu? wszystko mi się pomieszało

Znam ten ból. Najlepiej nie ogladać filmu, ale jak go sobie odmówić, no i co zrobić po fakcie? Moja recepta, to przeczekać, czy raczej zaczytać. Po pewnym czasie wrócisz do własnych wyobrażeń, oczywiście jeśli nie będziesz już oglądał filmu. Ciężkie to zadanie, gdy w perspektywie są dwie kolejne części. Język
Powrót do góry

Daewen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 17

Wysłany: 27-02-2002 22:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

a ja nie mam problemu z filmem...jakoś tak sobie zakodowałam, że film jest kuriozum powstałym na bazie LOTR, że nie dosięgł moich wyobrażeń
Powrót do góry

R.A.N.
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 28-02-2002 11:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja mam problem podobnej natury co Stachak, z tą różnicą, że ja się sugeruję grą Władca Pierścieni, strasznie starą, więc jak czytam fragment to widzę to w grze (niedobrze, bo grafika w tej grze jest nienajlepsza).
Gwoli ścisłości, jest to gra chyba z przed 10 lat, nie wiem dokładnie, ale jest stara.
Całe szczęście, że ta tendencja u mnie zanika.

Powrót do góry

zaja
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 34

Wysłany: 01-03-2002 21:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Film dał nam szanse na zobaczenie sródziemia nie tylko oczami wyobraźni ale też narzeszcie jako realnego swiata.Niestety teraz gdy czytam ksiażke widze sceby z filmu,ale na szcęście Hobbici będą zawsze tacy sami:)

pozdrówka
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 03-03-2002 17:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

coś w tym jest...

kiedyś jak czytałem o Gandalfie opierałem się tylko na tekście teraz choćbym nie chciał automatycznie pojawia mi się obraz filmowego Gandalfa, tak samo z orkami... Skrzywienie

na pewno to dobrze świadczy o filmie ale mam nadzieję, że minie...

bo jednak chciałbym zachować swoje własne 10 letnie wyobrażenia o postaciach z Władcy Pierścieni, to mój sssskarb, mój sssssskarb Pserwa

Kacha
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 14-03-2002 17:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niektóre sceny faktycznie stawały mi przed oczami w trakcie czytania, ale to już przechodzi bo film nie jest w stanie dorównać wyobraźni. Myślę, że ludzie czytający WP po obejrzeniu filmu zachowają trochę wyobrażeń z filmu, ale na pewno czytając te fantastyczne opisy Tolkiena wyobrażą sobie też coś własnego.
A mój problem po filmie polega na niechęci do Arweny... tak mnie ta filmowa zraziła, że teraz nie mogę się do niej z powrotem przekonać. Jak to nie przejdzie to nie wiem co to bedzie.... pomocy!
Powrót do góry

szychula
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 17

Wysłany: 17-03-2002 01:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Już to gdzieś pisałam, że dla mnie film stał się jakby częścią książki. Mam nadzieję, że nie zostanie mi to poczytane przez innych fanów Tolkiena za grzech Uśmiech . Niektóre miejsca i sytuacje z filmu bardzo głęboko zapadły mi w serce (szczególnie Shire, rozmowa Gandalfa z Bilbem, Gandalfa z Frodem po odejściu Bilba....) tak, że nie rozstałabym się już z nimi. Natomiast takie obrazki jak Rivendell, czy Lothlorien nie podobały mi się w ogóle, poczułam się jak Sam, któremu by obiecali, że zobaczy elfy a potem pokazali pustą krainę. Rozczarowanie po prostu. Wyobrażenie tych lasów elfów mam swoje (tzn. książkowe i moje Z przymrużeniem oka )

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Jak odbieracie "Władcę..." po zobaczeniu filmu? (Strona 1 z 10)

Skocz do: