Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Sam odetchnął głęboko. - Ano, wróciłem! - powiedział." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

Temat: Wszystko kojarzy mi się z J.R.R.T.,czyli pierniki i wiatraki (Strona 3 z 43)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 41, 42, 43  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alqualaure
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 25-07-2008 23:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Drobne skojarzenie, które wytknęła Sędziwojka: zakaz mówienia po polsku w Irlandii i zakazanie quenyi w Beleriandzie przez Thingola Elfik

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Natolin

Wpisy: 382

Wysłany: 02-08-2008 11:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiem czy to pasuje do tego tematu, ale to wklejam.
Sklep prowadzony przez córkę Elronda w Nidzicy Z przymrużeniem oka .
Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Tylko, że ktoś zapomniał dodać dwóch kreseczek do „w” w napisie.
Powrót do góry

Morgomir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 42

Wysłany: 02-08-2008 13:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Więc tak, ja mam "Jedyny Pierścień" i gdy na lekcji w szkole go założyłem, to pani się na mnie popatrzyła.....Więc z kolegą Nauczycieli nazywami Nazgulami Super śmiech A później znów go założyłem i wszedł dyrektor w ty samym momencie co go założyłem(to zdarzało się kilka razy) i Dyrektor jest Sauronem złościć się, pokazywać kły złościć się, pokazywać kły

Alqualaure

Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 01-09-2008 21:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Temat wart odświeżenia Pserwa

Wczoraj wróciłam z Korsyki, gdzie w mieście Bonifacio znajdują się tak zwane Schody Króla Aragonii (l'Escalier du Roy d'Aragon). Ale że moi rodzice wszystko skracają, wyszły z tego Schody Aragona Jestem rozwalony (skąd do Aragorna droga niedługa). Jak głosi legenda, zostały one wykute przez żołnierzy tegoż króla w jedną noc, by zdobyć miasto. Prowadzą one po ścianie klifu od morza do Bonifacio.
Naszła mnie wizja: Aragorn, już jako król, przechadza się niecierpliwie po statku i popędza biednych gondorskich żołnierzy: "Nuże, kujcie szybciej, bo mi się oberwie od Arwen za spóźnienie na obiad" Super śmiech

Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Tinwerína Míriel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 74
Nieobecny(a): wpatrzona w zachód słońca w Henneth Annun

Wysłany: 01-09-2008 22:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Alqualaure napisał(a) (zobacz wpis):
Temat wart odświeżenia Pserwa

Wczoraj wróciłam z Korsyki, gdzie w mieście Bonifacio znajdują się tak zwane Schody Króla Aragonii (l'Escalier du Roy d'Aragon). Ale że moi rodzice wszystko skracają, wyszły z tego Schody Aragona Jestem rozwalony (skąd do Aragorna droga niedługa).

O to, to! Od Aragona do Aragorna tylko krok, a właściwie jedna mała literka. I tu jest pies pogrzebany bo ja iberystykę sobie studiuję (a co na naukę nigdy za późno Elfik ). Aragonia to po hiszpańsku Aragón więc zawsze się muszę pilnować, żeby się nie pomylić i tego nieszczęsnego "r" nie wsadzić, gdzie go nie ma.

A luz dos astros nos Mares Poentes.
Powrót do góry

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 526

Wysłany: 02-09-2008 14:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Natolin napisał(a) (zobacz wpis):

Nie wiem czy to pasuje do tego tematu, ale to wklejam.
Sklep prowadzony przez córkę Elronda w Nidzicy Z przymrużeniem oka .

Właśnie teraz, przeglądając ten temat uświadomiłem sobie, że ten oto sklep, Natolinie, znajduje się dosłownie parę metrów od mojego bloku Zdziwienie Skąd żeś Ty wyszperał to zdjęcie hmmmm...

Ludzie chyba naprawdę nie maja już jakich nazw wymyślać...

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

Natolin

Wpisy: 382

Wysłany: 02-09-2008 14:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jaki ten świat jest mały Śmiech . Więc musiałem przechodzić koło Twojego bloku, Ominousie Zdziwienie . Zrobiłem to zdjęcie osobiście, kiedy byłem na wakacjach w Nidzicy.
Powrót do góry

Alqualaure

Wysłany: 03-09-2008 12:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Temat chyba odpowiedni... Choć może nie do końca wszystko mi się pomieszało

Pierwszy dzień w nowej szkole, razem z pozostałymi nowymi oprowadzono mnie po istnym labiryncie zabudowań. W końcu trafiliśmy do sali historycznej. Tam nauczycielka historii chciała z nami porozmawiać przez 5 min, bo musimy nadrobić trochę tematów. Więc siadamy w pierwszym rzędzie (były w sumie 4 osoby). Rozglądamy się po sali. Obok tablicy wisi wielki plakat z angielskimi premierami, a tuż obok niego dwa zdjęcia, jakby premierów, którzy zostali wybrani już po wydrukowaniu plakatu. Na pierwszym zdjęciu od góry patrzę: Aragorn, syn Arathorna. Niżej: Legolas Zielony Liść kompletny szok! zemdlałem z wrażenia

Nie wiem, jak dokładnie wygląda sala angielskiego parlamentu, ale naszła mnie taka wizja: Lordowie zebrani w Westminster Abbey czekają na wejście królowej (Arweny? Jestem rozwalony ), wszyscy nienagannie ubrani, poważni. Jedne mówi coś do swojego sąsiada. Zrywa się Legolas, napina łuk Legsie (taki był na zdjęciu), mierzy w rząd siedzeń po przeciwnej stronie. Aragorn w stroju strażnika (jakim cudem go tam wpuścili?) mówi spokojnie: "Sit down, Legolas". wszystko mi się pomieszało

Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 41, 42, 43  Następna

Temat: Wszystko kojarzy mi się z J.R.R.T.,czyli pierniki i wiatraki (Strona 3 z 43)

Skocz do: