Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Twój ulubiony członek Drużyny Pierścienia (Strona 10 z 12)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Ulubiony czlonek Druzyny Pierscienia?
Gandalf
17%
 17%  [ 52 ]
Frodo
7%
 7%  [ 24 ]
Sam
12%
 12%  [ 38 ]
Aragorn
21%
 21%  [ 66 ]
Legolas
15%
 15%  [ 47 ]
Gimli
10%
 10%  [ 31 ]
Boromir
7%
 7%  [ 23 ]
Pippin
4%
 4%  [ 14 ]
Merry
1%
 1%  [ 6 ]
Oddano głosów : 301

Autor Wiadomość
Eruanna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 31-01-2010 16:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

oczywiście Aragorn. za co? za całokształt. za to, że posiada te cechy, które najwyżej cenię: honor, odwagę, wiarę, za to, że był oddanym przyjacielem i nie wywyższał się ponad innych. to zdecydowanie mój ulubiony bohater literacki. Love Love Love

Jaskier.
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 01-05-2010 13:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja najbardziej lubię Sama za to, że do końca potrafił wytrwać przy swoim Panu. Był jego wierną opoką do samego końca i nigdy go nie zawiódł. Zawsze mu pomagał i wolał wziąć większy ciężar na siebie niż pozwolić, aby jego Pan doznał urazu.

Najbardziej zachwycił mnie w momencie wyjścia z Jaskini Szeloby.
Powrót do góry

Angbor
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 41

Wysłany: 02-05-2010 18:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja także jak poprzednik wybrałem Sama. Za co? Głównie za jego lojalność i cechy charakterystyczne mieszkańców Shire.
Powrót do góry

Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 04-05-2010 12:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo trudny wybór...
Pozwólcie, że będę wybierać postacie z książki, bo np. o filmowym Legolasie lepiej nie wspominać. Więć pamiętam, że przed filmem lubiłam nawet dość Boromira, ale po nim przestałam i gdybym powiedziała, że to jego najbardziej lubię skłamałabym.
Dlaczego w drużynie nie było żadnej kobiety?? Skrzywienie
Po zastanowieniu Pippin za... ee... jego śmieszność, upór (kto się upierał w Rivendell, żeby go związali i wrzucili do lochu, jeśli nie pozwolą mu jechać?) no i te jego wpadki: wywołanie balroga, spojrzenie w palantir. Właściwie to on nic nie robił tylko zawadzał. Ale gdyby nie spojrzałw palantir zrobiłby to Mithrandir i byłoby znacznie gorzej, a gdyby nie wywołał balroga Gandalf uparłby się iść z Frodem i namierzyłby ich nieprzyjaciel.
No i może jeszcze właśnie Gandalf za majarstwo Super śmiech .
Powrót do góry

Ireth Vardamir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 04-05-2010 12:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ciężko wybrać jedną ulubioną postać z dziewięciu członków Drużyny. Każdy z nich reprezentuje coś godnego podziwu.
Najbardziej lubię jednak Aragorna, Gimliego i Gandalfa.
Aragorna za to, że nawet będąc Czatownikiem zachował pewne królewskie cechy: odwagę, honor, wierność w przyjaźni. Cenię też jego wytrwałość: w podróżach i w miłości.
Gimliego- bo jego sie nie da nie lubić Uśmiech Za jego rywalizację z Legolasem. I za stanowczość.
Gandalfa- za jego mądrość i siłę spokoju.
Powrót do góry

Nirali
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 04-06-2010 20:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ojej, trudny wybór. Cała dziewiątka jest wspaniała. Jednak w tej sytuacji głos swój oddaję na Sama. Dlaczego? Za nadzieję do samego końca, za to, że nawet w samym środku Mordoru wie, że jest dobro i piękno, którego cień nigdy nie dosięgnie, wreszcie za niesamowite oddanie swemu panu. Jestem za Sam jest dla mnie chyba najpiękniejszym książkowym przykładem prawdziwego przyjaciela, o którym po cichu marzy każdy z nas. Uśmiech

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 22-06-2011 09:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Legolas. Co poradzę, że po przeczytaniu Silmarillionu po prostu kocham elfów? Fakt, wolę Noldorów, za to że byli takimi chciwcami, a nie idealnymi aniołami i whatev. Ale jak nie ma Noldorów, to może być jakikolwiek elf. A z pozostałych bardzo lubię Gandalfa ("Nie pozwolę ci przejść!"), Sama (podziwiam go za jego niesamowitą odwagę i wytrzymałość. W końcu misja niesienia pierścienia do Mordoru była powierzona Frodowi, nie jemu. Ale mimo wszystko nasz dzielny ogrodnik z Shieru był ze swoim panem do końca. No i bardzo podobała mi się wymiana zdań z Faramirem, która na pewno odbyła się w filmie, ale nie pamiętam już czy w książce również " - To twój ochroniarz? - Nie, ogrodnik." =D), a także Gimli, za to, że absolutnie nie potrafił się zachować w towarzystwie, a także za jego konkurs w piciu z Legolasem (w filmie, w wersji reżyserskiej, którą sobie niedawno przyswoiłam).
Powrót do góry

Nadia
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 293
Nieobecny(a): Nie leczę swojej adsięwłombaktrii NN.

Wysłany: 17-03-2012 19:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zastanowiłam się nad tym porządnie i po ostrej selekcji Złośliwy uśmiech pozostał mi... Gandalf!
Chociaż hobbitów też raczej lubię, a każdego z nich za coś innego. Uśmiech Saurona ;D

A więc, Gandalf: lubię go przede wszystkim za tak ogromne zaangażowanie, poświęcenie dla całej sprawy. Uczynienie wszystkiego, co możliwe, w celu pomocy innym. W tym podobny do niego okazał się jedynie Frodo. Reszta miała swoje życie... i jak tu mam podziwiać takiego Aragorna, Legolasa, Gimlego... że już o Boromirze nie wspomnę? Dla nich ta sprawa była, owszem, ważna, może nawet bardzo ważna, ale nie była sednem ich życia. I nie dotyczy to tylko Drużyny. Właściwie, jak się tak zastanowić, to wydaje mi się, że ze wszystkich osób, które przewinęły się przez Ardę, naprawdę TYLKO Gandalf i Frodo przyjęli taką postawę: miłości do wszystkich i gotowości do maksymalnego poświęcenia. O pozostałych nie da się tego powiedzieć. Dla takiego Aragorna, na przykład, ważniejsza była by Arwena niż jakaś inna, hipotetyczna, potrzebująca pomocy osoba. To samo można powiedzieć o Samie, który kochał Froda bardziej niż innych, i to dla niego prędzej by się poświęcił (czy tam dla takiej Różyczki) niż na przykład dla Golluma, nawet, gdyby ten bardziej tego potrzebował.

Taka postawa hierarchizowania bliskich osób niestety charakteryzuje większość ludzi. A taki Gandalf pokazuje nam ideał: miłość do wszystkich i nie wynoszenie jakiejś konkretnej osoby ponad inne Jestem za Jestem za Jestem za (i to jest właśnie sedno mojego poglądu).

Jeśli chodzi o drużynowych hobbitów, to lubię ich, chociaż (jak wszyscy hobbici oprócz Froda) wydają mi się oni dość płytcy i mało interesujący: nieposiadający zbyt wielu potrzeb duchowych, nie poszukujący prawdy, nie dążący do samodoskonalenia się... Ale oczywiście, jak wszędzie, i tu są chlubne wyjątki. Jestem za

To taka garstka moich przemyśleń. Jestem rozwalony
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Następna

Temat: Twój ulubiony członek Drużyny Pierścienia (Strona 10 z 12)

Skocz do: